Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Sunny Beach

- - - - -
  • Please log in to reply
891 replies to this topic

#883
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
E calda, acceptabila. Apa fu rece sâmbăta și duminica, dar duminica după-amiază au fost marea agitata, valuri mari, și a adus cumva apa calda. De atunci a fost bine. Azi nu știu, aseară am ajuns acasă.
Recomand blue pearl, condiții și mâncare bună, și sunt dispuși și la oferte bune. Io am dat 1050 lei, 5 zile.

#884
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016
Salutare colegi.
Niste preturi pentru 2 sezlonguri cu umbrela la plaja, cat mai sunt anul asta ?
Ma mai intereseaza si cam cat costa o zi de parcare in Sunny Beach (ma rog 5 nopti, 6 zile voi sta, dar pot calcula si singur), in zona centrala, pe langa Hotel Planeta sau in apropiere, daca poate spune cineva care a fost in Sunny Beach de curand.

Multumesc anticipat.

#885
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016
Am revenit cu detalii despre preturile din Sunny Beach.
Pret 2 sezlonguri si o umbrela in Sunny Beach, 30 leva.
Parcarile sunt intre 20 si 25 leva pe zi.
Trenuletul costa 6 leva de persoana pe un singur sens, 3 leva pt copiii sub 7 ani.
Apa minerala si plata, la 1.5 L, intre 1.5 si 2 leva, berea cam 2-3 leva, in functie de sortiment, la supermaket.
Autobuzele pentru Nessebar Old Town sunt 1 si 10 (probabil ca mai sunt si alte trasee), se iau de pe strada principala si costa 2 leva de persoana, copiii sub 6 sau 7 ani, au gratuitate. Chiar recomand sa mergeti in Nessebar fara masina, e f aglomerat, parcarile sunt pline si costa destul de mult, deci nu merita. In plus, in felul asta puteti servi si ceva alcool, fara stres sau probleme.
Am expus aceste informatii aici deoarece in statiune, la hoteluri, nu prea gasesti multi angajati cu care sa nu-ti obosesti mainile ca sa te intelegi in engleza. Pt cine stie bulgara, "no problem, colega"...

LE : cateva adaugari
1) copiii sub 3 ani au gratuitate la trenulet, pt cei intre 3 si 7 ani costa 3 leva
2) autobuzele catre Nessebar sunt destul de dese, cam la 10 min si circula pana pe la ora 23-23:30 (din ce mi s-a spus), dar nu stiu cu exactitate orarul. Mai exista niste autobuze, din acelea supraetajate, neacoperite in partea de sus, precum cele englezesti. Acelea costa 4 leva de persoana si  vin cam la 20-30 min distanta unul de altul.
3) desi cred ca s-a mai spus, daca aveti nevoie de cash si vreti sa scoateti de la bancomate, sa va feriti de cele Euronet, au comisioane mari. Scoateti de la cele care sunt ale bancilor locale sau internationale, in mod normal nu au comision daca banca voastra nu are. De obicei sunt cele cu alb si verde, sau alb cu albastru sau ce culori mai au si scrie denumirea bancii pe ele. Cele de la Euronet sunt doar albastru cu galben, din ce am vazut si sunt extrem de dese si de multe, din motive evidente...
Sunt si foarte multe case de schimb care, aparent, nu au comision, dar, cel mai bine, intai intrebati cat vi se ofera pe suma pe care vreti sa o schimbati. Am vazut ca pe multe scria Ron 10 - 3.997 leva, dar nu stiu daca era vorba de vanzare sau cumparare.

Edited by December, 27 July 2022 - 13:41.


#886
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 30.06.2023
Este o statiune OK din punctul nostru de vere, plaja cu Nisip Fin / Curat, o apa marii Curata, Pret sezlong 10 leva, Pret umbrela 10 leva ( pe Zi platinum 30 leva ), cu o animatie placuta, o statiune Plina de Distractie ( mai ale dupa orele 03:00 ��,  parcare gratuita unde suntem cazati ( Iskar Hotel ).  Recomand aceasta statiune pentru acele persoane care vor Distractie.

#887
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 30.06.2023
Revin cu mai multe informatii si despre Hotel Iskar. De Sambata si pana in prezent, pot spune ca alegerea acestui hotel a fost una foarte buna, in special prin Mancarea Diversificata ( ni a existat Nu am avut ce manca ) dimpotriva, Nu puteai manca atatea feluri de mancare care erau puse la discretie. Bauturile nu tocmai OK, dar aici Evidentiez Whiskey -ul lor dar si Coniac ( Karnobat = Brancoveanu de la Noi ) pe care l-am cumparat de la un Market. Pentru ceea ce am optat ( tinand cont ca suntem conditionati de Catelul, nu avem cu cine-l lasa ) pot spune ca este Alegerea Perfecta si Recomand. Un alt lucru care a evidentiat acest comment, Accesul Liber la Topogane cu Apa din incinta Hotelului ( chiar Super OK ) program de la 11:00 - 16:00

Internetul oferit de hotel este Super OK.

#888
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,861
  • Înscris: 20.10.2015
Am fost si am jucat mini-golf aici:
https://goo.gl/maps/RaqBv9wNGrqVqvBB7

si aici am mancat un purcel de lapte criminal:
https://goo.gl/maps/ft6mY5EQRhoC1LyS6

Ai grija sa-ti dea de pe barbeque ca am vazut ca iti pune-n farfurie si din alta parte

Noi am stat mai in sud la vreo 15 minute walking distance (Hotel Longoza)

#889
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
N-am mai fost de vreo 10 ani, cred, dar erau vreo 10 terenuri de mini-golf, pe-atunci...   :scratchchin:

#890
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,861
  • Înscris: 20.10.2015

View PostBarboso, on 25 iulie 2023 - 19:43, said:

N-am mai fost de vreo 10 ani, cred, dar erau vreo 10 terenuri de mini-golf, pe-atunci...   Posted Image

wow, ai fost in vremuri de glorie

#891
raducanu969

raducanu969

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 30.06.2023

View PostBarboso, on 25 iulie 2023 - 19:43, said:

N-am mai fost de vreo 10 ani, cred, dar erau vreo 10 terenuri de mini-golf, pe-atunci...   :scratchchin:

Si acum sunt,

#892
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,861
  • Înscris: 20.10.2015

View Postraducanu969, on 26 iulie 2023 - 06:28, said:

Si acum sunt,

ia da-mi 3, pune pe google maps

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate