Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

Sunny Beach

- - - - -
  • Please log in to reply
891 replies to this topic

#37
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006

View Postdragospas, on 26th March 2010, 14:09, said:

Pana la urma am ales Hotel Royal Helena Park,desi nu este definitiv si pot oricand anula rezervarea. Am gasit o oferta tentanta pe booking.com.Noi suntem doua familii formate din cate 4 persoane...si cum la toate agentiile persoana care are mai mult de 12 ani este incadrata la adulti eram in situatia de a avea o familie de 4 adulti ,iar cealalta 3 adulti si un copil...asta insemnand obligatoriu apartament.
La acest hotel pe booking.com erau decat 2 apartamente disponibile la mijlocul lunii august asa incat m-am grabit sa le rezerv.Pretul pentru o zi de cazare cu demipensiune este de 169 euro.
Singura emotie pe care o am este aceea ca peste tot (inclusiv la agentii) spun ca acest hotel nu accepta 4 persoane in camera...iar pe booking.com ,imi permitea un sigur pat suplimentar gratuit. Desi am trimis un e-mai la helena resort pentru clarificare ,nu am primit niciun raspuns pana acum.
Pai cu 172 de euro/zi rezervi 2 camere standard de familie si ai scapat de griji.
Daca ai rezervat pe booking "suite" e posibil sa nu-ti permita cazarea la 4 adulti ( chiar daca 2 sunt copii peste 12 ani).

"In suite se pot caza maxim 3 adulti sau 2 adulti + 2 copii (2-12 ani)."
citat ag. romaneasaca

"It is ideal for 3 adults or 2 adults and 2 children.
All children under 12 years stay free of charge when using existing bedding.
All older children or adults stay free of charge for extra beds.
Maximum capacity of extra beds/babycots in a room is 1.
Any type of extra bed or baby cot is upon request and needs to be confirmed by the hotel"
citat Bookink.com

Asa ca intereseazate inainte sa nu ai surprize.

Edited by ANDOX, 26 March 2010 - 16:27.


#38
tipitip69

tipitip69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 16.05.2007

View PostRamboX, on 26th March 2010, 12:32, said:

Si eu merg tot aici cu sotia si fiica de 7 ani+ inca o familie din C-ta,noi avem intrarea sambata pe 3 aprilie si iesirea marti pe 6, poate ne vedem acolo sau chiar mergem impreuna,eu plec din C-ta sambata dimineata pe la 9.


este o.k. si noi avem rezervarea tot de pe 03-06...suntem 3 familii...vorbim daca-mi dai un nr. de tel pe pm.....tot din constanta suntem si noi!

#39
mutual

mutual

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 18.08.2004
Riu Evrika - am fost anul trecut de 2 ori, este un hotel bun. Anul acesta se pare ca se vinde la pretul cel mai bun pe holidaynights, cu 100-120 euro mai putin decit orice oferta early booking (30 aprilie ultimul termen de rezervare) gasita in tara la agentii. Chiar daca are camere mai scumpe, corpul D (sea view) sau Evrika Beach, mi s-a parut mai linistit decit cladirile celelalte.

Vacanta reusita!

Edited by mutual, 26 March 2010 - 17:45.


#40
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006

View PostANDOX, on 26th March 2010, 16:15, said:

Maximum capacity of extra beds/babycots in a room is 1.
Asta este portiunea din anunt care ma face sa sper ca este posibil sa se admita totusi pat suplimentar in camera.
Cat despre doua camere ai dreptate ,dar sa las copiii  separat...nu ,inca astept raspuns de la helenaresort.com...

Toți copii(i) sub 12 ani sunt cazați gratuit când sunt folosite paturile existente.

Toți copii(i) sub 2 ani sunt cazați gratuit pentru pătuțuri.

Toți copiii mai mari sau adulții sunt cazați gratuit pentru paturi suplimentare.

Spațiul maxim de paturi suplimentare/pătuțuri într-o cameră este 1.

Orice tip de pat suplimentar sau pătuț de copil este furnizat la cerere și trebuie să fie confirmat de hotel.
(si ei nu mai confirma...da au ba)

Edited by dragospas, 26 March 2010 - 20:57.


#41
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
In unele hoteluri camerele double au o usa dubla intre fiecare doua camere. Eventual poti lua doua camere si sa le ceri sa deschida usa dintre ele. La Seabreeze hotel asa am facut vara trecuta. ;)

#42
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006

View PostANDOX, on 26th March 2010, 16:15, said:

Pai cu 172 de euro/zi rezervi 2 camere standard de familie si ai scapat de griji.
Mai am varianta la Helena Sands apartament 4 persoane la 200 euro/camera /zi cu demipensiune...la zece zile inseamna 2000 euro adica o diferenta de 300 de euro fata de Park...si uite asa m-a apucat zgarcenia...dar s-ar putea sa-mi treaca pana pe 31.martie cand e ultima zi de early booking.

#43
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
@ dragospas
Pai daca vorbim de bani , o sa mai cheltui minim 500 de euro cu masa de pranz (ca daca tot dai 2000 de euro pe hotel nu te vad mancand din market) ca sa nu mai zic de bere, sucuri dulciuri  si alte "nimicuri", de ajungi lejer la 3000 de euro in 10 zile.
Iar in cazul asta sfatul meu este sa mergi in Turcia.
De ex la http://www.carpediem...oto_galeri.html un resort de 5 * construit anul trecut , la vreo 30 km de Kusadasi unde intre 15-25 aug te costa 2280 euro  UltraAllInclusive pt 4 adulti in Garden Villa Family Room care inseamna "double and a single in main bedroom, twins in 2nd bedroom "
  Sau daca mergi in perioada 24-03 sept( de recomandat daca poti ) te costa doar 1850 euro.
Asta in cazul in care copii tai au peste 14 ani ,pentru ca daca au sub 14 ani pentru ei nu trebuie sa platesti nimic si atunci te costa doar 1300 de euro  "Main Building Standard Room" sau 1540 euro in in "Garden Villa Family Room".
Sa nu mai zic de facilitatile pe care le gasesti acolo de la piscine , aquapark , plaje private, restaurante a la carte, etc etc. Toate gratuit.
Nici nu o sa sti ca sunt in vacanta cu tine. :D Si distractia lor si a ta o sa fie maxima .
Stiu ca tot ce am scris pare reclama dar crede-ma ca nu am nici un interes banesc in turism . De altfel preturile le-am luat de pe un site din strainatate .
Sorry pt offtopic.

Edited by ANDOX, 27 March 2010 - 02:32.


#44
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006

View PostANDOX, on 27th March 2010, 02:20, said:

@ dragospas
Pai daca vorbim de bani , o sa mai cheltui minim 500 de euro cu masa de pranz (ca daca tot dai 2000 de euro pe hotel nu te vad mancand din market) ca sa nu mai zic de bere, sucuri dulciuri  si alte "nimicuri", de ajungi lejer la 3000 de euro in 10 zile.
Pai cam 3000 de euro mi-am fixat bugetul pentru 10 zile de concediu,insa nu doresc sa-i fac praf oricum ci cu chibzuinta,pentru ca sunt bani munciti.In Antalia am fost anul trecut la Presa di Finika a fost totul ok la all inclusive,dar anul acesta prietenii mei vor sa sa faca concediul mai aproape de casa datorita lui "ala micu",pentru a nu fi expus la un drum lung.Si pentru ca nu am fost niciodata in Bg pana acum ,eu nu am zis nu....desi la banii astia se puteau gasi locatii mult mai interesante.
Cat despre cheltuielile pe langa ...o da, am facut un calcul...probabil pranzul 50 de euro/zi...sezlonguri si umbrele pe plaja cred ca peste 150 de euro/10 zile,plus vizite la Nesebar ,Burgas si mai stiu pe unde,astfel incat sper sa ma incadrez in 3000... :huh:

P.S. aveam o oferta buna tot la RIU in Sunny Beach la Evrika cu all inclusive apartament 4 persoane = 2330 euro.Numai ca am inteles ca este un hotel de 3 si 4 stele ,iar prietenul meu vrea sa nu riste si cum nici gurmanzi nu suntem preferam o locatie mai luxoasa...

Edited by dragospas, 27 March 2010 - 10:54.


#45
ANDOX

ANDOX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 14.06.2006
Pai nu e vorba de Antalia ci de Kusadasi .
Din Bucuresti sunt 1100km pe care ii poti face din 2 bucati fara nici o graba . Iar Carpe Diem Claros e mult peste Presa di Finika ca si lux si facilitatile care le ofera. Iar pt vizite zona Kusadasi este incarcata de istorie. :)
Incomparabil.
Oricum, bafta in alegerea vacantei.

#46
jjy

jjy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 389
  • Înscris: 13.01.2009

View Postdragospas, on 27th March 2010, 10:32, said:

Pai cam 3000 de euro mi-am fixat bugetul pentru 10 zile de concediu,insa nu doresc sa-i fac praf oricum ci cu chibzuinta,pentru ca sunt bani munciti.In Antalia am fost anul trecut la Presa di Finika a fost totul ok la all inclusive,dar anul acesta prietenii mei vor sa sa faca concediul mai aproape de casa datorita lui "ala micu",pentru a nu fi expus la un drum lung.Si pentru ca nu am fost niciodata in Bg pana acum ,eu nu am zis nu....desi la banii astia se puteau gasi locatii mult mai interesante.
Cat despre cheltuielile pe langa ...o da, am facut un calcul...probabil pranzul 50 de euro/zi...sezlonguri si umbrele pe plaja cred ca peste 150 de euro/10 zile,plus vizite la Nesebar ,Burgas si mai stiu pe unde,astfel incat sper sa ma incadrez in 3000... :huh:

P.S. aveam o oferta buna tot la RIU in Sunny Beach la Evrika cu all inclusive apartament 4 persoane = 2330 euro.Numai ca am inteles ca este un hotel de 3 si 4 stele ,iar prietenul meu vrea sa nu riste si cum nici gurmanzi nu suntem preferam o locatie mai luxoasa...
uita-te si aici, daca nu te-ai hotarat deja: www.solmelia.com
este un hotel de 5 stele AI in nessebar , unde eu dau 100 euro/noapte/apartament pt. 4 adulti, la inceputul lui iunie; parca copii sunt gratis pina la o anumita varsta.
bafta.

#47
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006
In sfarsit am primit confirmarea de la Helena Resort ca este admis un pat suplimentar in camera .Asadar este posibila o a patra persoana in apartamentul de la Royal Helena Park din Sunny Beach,desi agentiile romanesti dau ca imposibil acest lucru.Nu stiu nimic despre costurile celei de a patra persoane dar dupa modul cum am primit raspunsul s-ar parea ca nu trebuie sa mai achit nimic in plus...asta inseamna ca este free.

Ce am mai aflat : hotelul Royal Helena Park nu mai este parte a binecunoscutului lant hotelier RIU,dar se pare ca serviciile au ramas la acelasi nivel la costuri mai mici. Voi prezenta un review cand ma voi intoarce de acolo....

#48
mariusiustin1

mariusiustin1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 27.09.2006

View Postcata1, on 23rd March 2010, 14:32, said:

multumesc pentru raspuns dar daca ai timp si chef poate mai imi dai cateva detalii asupra mancarii ,posibilitatilor de distractie pentru copii drumul pana la plaja etc.


Mancarea este ok. La pranz am avut de fiecare data porc, pui ,vaca  . Mancare gatita cu multe legume , nu gasesti gratare. Daca nu sunteti atenti va puteti intoarce acasa cu 3-4 kg. in plus.  Langa piscina au spatiu verde cu leagan si topogan, plus alte jocuri in afara hotelului. Distanta pana la plaja nu depaseste 250 m. Noi plecam pe 15 iunie , cand revin iti dau alte detalii la cald .

#49
pocos

pocos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 02.03.2007
Pentru cine a fost la  hotel Riu Evrika, am o rugaminte:  are parcare  si sezlonguri gratuite pe plaja?

#50
cris2010

cris2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.04.2010
Buna.
Nu am fost in Bulgaria pana acum si tinand cont de bugetul restrans as opta pentru hotel Perla 3 stele (all inclusiv) din Sunny Beach. Suntem o familie si dorim sa mergem impreuna cu cei 2 copii ambii sub 2 ani in iulie (unul de 4 luni iar celalalt 1 an si 9 luni ). Biletul ar fi pt. 10 nopti, AI, de 580 euro la inceputul lunii iulie 2010.
Mai am in vedere si hotelurile :
Hotel Metropol Complex Chaika Resorts 4 stele
Hotel Sun Palace 4 stele
As dori ceva informatii in legatura cu alegerea facuta, tinand cont ca mergem si cu 2 copii mici (inca nu am facut rezervarea) daca exista si alte optiuni mai bune dar aprox.la acelasi pret deoarece nu-mi pot permit mai mult.
Va multumesc.

#51
mutual

mutual

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 18.08.2004

View Postpocos, on 5th April 2010, 22:06, said:

Pentru cine a fost la  hotel Riu Evrika, am o rugaminte:  are parcare  si sezlonguri gratuite pe plaja?

Parcarea este mare, proprie hotelului, in incinta (are bariera), dar insuficienta pentru cite masini vin din Romania si, ca urmare, se parcheaza si pe gazonul din fata receptiei, aspect cam neplacut si necivilizat - este o problema pe care vor trebui sa o rezolve daca vor mentine relatia cu romanii. Fara romani, parcarea ar fi aproape pustie.

Sezlongurile si umbrele de la plaja (si piscina) sint gratuite si suficiente, mi se pare ca este singurul hotel din zona care ofera asa ceva, exista un dezavantaj pentru ca in lateral se aduna si alti turisti din statiune, probabil, se folosesc dupa pranz de sezlongurile goale.

Totusi, am prins ciobani de Romania, cu lanturi groase la git, care ocupau "preventiv" mai multe umbrele si sezlonguri decit le-ar fi trebuit, ca sa ocupe teritoriu pentru gasca lor de neamuri proaste, iar baietii de la hotel nu se baga, o iau ca o problema tipic romaneasca. De principiu, nu sint probleme cu sezlongurile, macar in extrasezon cand mergem noi.

#52
cris2010

cris2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 06.04.2010
Buna.
Nu am fost in Bulgaria pana acum si tinand cont de bugetul restrans as opta pentru hotel Perla 3 stele (all inclusiv) din Sunny Beach. Suntem o familie si dorim sa mergem impreuna cu cei 2 copii ambii sub 2 ani in iulie (unul de 4 luni iar celalalt 1 an si 9 luni ). Biletul ar fi pt. 10 nopti, AI, de 580 euro la inceputul lunii iulie 2010.
Mai am in vedere si hotelurile :
Hotel Metropol Complex Chaika Resorts 4 stele
Hotel Sun Palace 4 stele
As dori ceva informatii in legatura cu alegerea facuta, tinand cont ca mergem si cu 2 copii mici (inca nu am facut rezervarea) daca exista si alte optiuni mai bune dar aprox.la acelasi pret deoarece nu-mi pot permit mai mult.
Va multumesc.

#53
pocos

pocos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 02.03.2007
[quote name='mutual' date='6th April 2010, 19:30' post='8038803']

      Multumesc frumos pentru raspunsul detaliat!

#54
Biankita

Biankita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 23.06.2008
Cris 2010,

poti da un google cu numele fiecarui hotel si vei gasi impresii fie ale turistilor romani, fie ale celor straini. Poate ai incercat deja insa pana iti raspund chiar cei care au fost, m-am gandit ca e o varianta. La primele 2 am incercat eu si reviewurile sunt mixte, depinde de tine la ce poti face rabat din ce povestesc ei acolo.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate