Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Sunny Beach

- - - - -
  • Please log in to reply
891 replies to this topic

#19
Doctorul45

Doctorul45

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 13.08.2008

View Postmutual, on 20th February 2010, 18:34, said:

Evrika Riu - f. bine, plaja, animatie, mincare, bautura, camere.

Anul trecut am fost de 2 ori acolo, in iunie si septembrie, avem un baiat de 7 ani si a fost excelent.

Dupa ce am vazut prin alte hoteluri din Sunny Beach, are cel mai bun raport calitate/pret la all inclusive.
in ce perioada ai fost si cita costat pe noapte.Daca ai vazut ce preturi erau la sf. lui iulie.merci

#20
ele12

ele12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 16.01.2009
Buna ziua,

Anul acesta vrem sa mergem in Sunny Beach un grup mai mare printre care si o familie cu 2 copii (1,5ani si 7 ani)insa nu prea suntem hotarati ce hotel sa alegem ca nu prea am gasit ceva care sa corespunda cerintelor noastre....vrem sa mergem la un hotel de 4stele care sa fie cat de cat aproape de plaja si cu mic dejun, transport individual in periaoda 5iunie - 15 iunie(vrem 10 nopti) Anul trecut am fost in Sunny Beach, eu si prietenul meu la Hotel Planeta, am fost multumiti...insa eu as vrea sa merg la un alt hotel cam la fel ca acesta, sa nu ma cazez la acelasi chiar daca toti ceilalti nu au iesit deloc din tara....(nu vreau sa fiu egoista)...

Rog cei cunoscatori sa-mi raspunda!

Luam in calcul si Nisipurile de Aur pentru un hotel asemanator cu Planeta din Sunny Beach

Cu multumirile anticipate astept sugestiile voastre in speranta ca ma puteti ajuta!

Edited by ele12, 04 March 2010 - 17:40.


#21
marcopolo80

marcopolo80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 09.02.2004

View Postele12, on 4th March 2010, 17:37, said:

Buna ziua,

Anul acesta vrem sa mergem in Sunny Beach un grup mai mare printre care si o familie cu 2 copii (1,5ani si 7 ani)insa nu prea suntem hotarati ce hotel sa alegem ca nu prea am gasit ceva care sa corespunda cerintelor noastre....vrem sa mergem la un hotel de 4stele care sa fie cat de cat aproape de plaja si cu mic dejun, transport individual in periaoda 5iunie - 15 iunie(vrem 10 nopti) Anul trecut am fost in Sunny Beach, eu si prietenul meu la Hotel Planeta, am fost multumiti...insa eu as vrea sa merg la un alt hotel cam la fel ca acesta, sa nu ma cazez la acelasi chiar daca toti ceilalti nu au iesit deloc din tara....(nu vreau sa fiu egoista)...

Rog cei cunoscatori sa-mi raspunda!

Luam in calcul si Nisipurile de Aur pentru un hotel asemanator cu Planeta din Sunny Beach

Cu multumirile anticipate astept sugestiile voastre in speranta ca ma puteti ajuta!
Neptun Beach LTI arata bine si e pe plaja 4*,RIU(Evrika sau Helios)...Si ar mai fi..

#22
ele12

ele12

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 16.01.2009
Buna,
In primul rand vreau sa-ti multumesc marcopolo80 pentru promptitudinea raspunsului...apoi as vrea sa-mi dai ceva detalii daca se poate despre Hotel Majestic 4*...mi se pare ca pret rezonabil iar impresiile care le-am citit au fost pro....m-am documentat in legatura cu hotelurile recomandate de tine insa au preturile mult mai mari fata de H. Planeta la care am fost anul trecut...
Astept raspuns

#23
cata1

cata1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 12.06.2007
a fost cineva la hotel BURGAS in Sunny Beach ?sau la HRIZANTEMA? m-ar interesa cateva impresii despre cele 2 hoteluri  adica distanta de plaja in cazul hotelului hrizantema  comprtament personal ,curatenie ,mancare  (am inteles ca la burga s ar cam lasa de dorit ) .pe scurt ce va placut si ce nu .va raman recunoscator celor care postati .

View Postcata1, on 14th March 2010, 10:09, said:

a fost cineva la hotel BURGAS in Sunny Beach ?sau la HRIZANTEMA? m-ar interesa cateva impresii despre cele 2 hoteluri  adica distanta de plaja in cazul hotelului hrizantema  comportament personal ,curatenie ,mancare  (am inteles ca la burgas ar cam lasa de dorit ) .pe scurt ce va placut si ce nu .va raman recunoscator celor care postati .


#24
mariusiustin1

mariusiustin1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 27.09.2006

View Postcata1, on 14th March 2010, 10:10, said:

a fost cineva la hotel BURGAS in Sunny Beach ?sau la HRIZANTEMA? m-ar interesa cateva impresii despre cele 2 hoteluri  adica distanta de plaja in cazul hotelului hrizantema  comprtament personal ,curatenie ,mancare  (am inteles ca la burga s ar cam lasa de dorit ) .pe scurt ce va placut si ce nu .va raman recunoscator celor care postati .





Am fost la Hrizantema acum 2 ani, si anul acesta merg din nou cu 2 copii. Distanta pana la plaja ~250 m. Noi am fost multumiti de hotel.

#25
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006

View Postele12, on 4th March 2010, 17:37, said:

Buna ziua,

Anul acesta vrem sa mergem in Sunny Beach un grup mai mare printre care si o familie cu 2 copii (1,5ani si 7 ani)insa nu prea suntem hotarati ce hotel sa alegem ca nu prea am gasit ceva care sa corespunda cerintelor noastre....vrem sa mergem la un hotel de 4stele care sa fie cat de cat aproape de plaja si cu mic dejun, transport individual in periaoda 5iunie - 15 iunie(vrem 10 nopti) Anul trecut am fost in Sunny Beach, eu si prietenul meu la Hotel Planeta, am fost multumiti...insa eu as vrea sa merg la un alt hotel cam la fel ca acesta, sa nu ma cazez la acelasi chiar daca toti ceilalti nu au iesit deloc din tara....(nu vreau sa fiu egoista)...
Ma intereseaza si pe mine Hotel Planeta. Cat de departe este de plaja ? Cum este mancarea ?

Iau in calcul si hotel Riu Evrika ,dar pretul este dublu aproape fata de Planeta...cat despre Trakia (pe care il aveam in vizor) cineva de aici ma lamurit,astfel incat l-am scos din calcul.
Mai aveam in vedere Hotel Imperial ...a fost cineva ? impresii ?

#26
cata1

cata1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 12.06.2007

View Postmariusiustin1, on 16th March 2010, 21:27, said:

Am fost la Hrizantema acum 2 ani, si anul acesta merg din nou cu 2 copii. Distanta pana la plaja ~250 m. Noi am fost multumiti de hotel.
multumesc pentru raspuns dar daca ai timp si chef poate mai imi dai cateva detalii asupra mancarii ,posibilitatilor de distractie pentru copii drumul pana la plaja etc.

#27
Cratos2010

Cratos2010

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 23.03.2010

View Postbulan60, on 14th February 2010, 22:30, said:

Eu am fost anul trecut la hotel Amfora*** la sfarsitul lui iulie cu 204euro/persoana/7zile.Hotelul Amfora*** este al aceleiasi firme cu hotelul Imperial****.Amandoua hotelurile au impreuna 2 piscine interioare,cate un bar la fiecare piscina,cate un bar la receptii,un bar central in curte si cu gustari si un bar pe plaja doar cu bauturi.Restaurantul este deasemeni in comun celor doua hoteluri dar fiecare hotel are alt program de servire a mesei.Pana la plaja sunt maxim 200m si plaja este foarte buna.Sejurul a fost cu all incluse si eu unul nu am avut ce reprosa nimic nici la capitolul cazare nici la capitolul mancare.Atmosfera in hotel a fost una linistita si chiar pot spune ca nimeni nu a deranjat pe nimeni.Recomand aceste doua hoteluri dar totusi nu va duceti cu sacul la pomul laudat!Am discutat cu o familie in timpul sejurului si ei au gasit nod in papura la orice din hotel.


Si eu am avut ,,placerea,, anul trecut sa fiu cazat la Imperial cu familia , am avut cazare  Family Room sea view , au 2 piscine exterioare , regimul all inclusive cu restaurant comun , daca intarziai 5 minute la masa de pranz , pa !!!! mancai la snack bar , barul de pe plaja .....o gluma , aveau 2 dozatoare , unul de bere , unul de sucuri , la ora 10 se facea coada , stateai cate 10-15 minute sa ti iei o bere sau un suc , plaja hotelului dar contracost , 2 sezlonguri si o umbrela 12 leva/zi , mentionez ca pe tot sejurul nu a fost schimbata lenjeria de pat  , prosoapele ca la pensiuniile de 2 margarete , pe plaja nu exista toaleta , dus si alte facilitati , echipa de animatie ...1 persoana :), hotelul arata foarte bine ....din exterior , o sa revin cu poze ....dupa mine ...de evitat

#28
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006

View PostCratos2010, on 23rd March 2010, 19:49, said:

Si eu am avut ,,placerea,, anul trecut sa fiu cazat la Imperial cu familia , ....dupa mine ...de evitat
Deci am eliminat de pe lista si Imperialul.
Mai raman Planeta si Riu evrika...impresii ?

#29
tipitip69

tipitip69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 16.05.2007
merg de pasti la Iberostar...va rog ceva impresii daca se poate, nu am mai fost in bulgaria...merge cu 10 euro la receptie ptr. o camera mai buna??? merge cu 5 euro ptr. menajere???sau este prea mult??? va rog cu ceva sfaturi si impresii....multumesc!

Edited by ferrellroo, 26 March 2010 - 15:39.


#30
marcopolo80

marcopolo80

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 09.02.2004
la menajere si eu tot 5 e le-am lasat pe masa(sub biletul pe care scria numele ei) si am fost multumit de prestatie.probabil ca si daca nu le dai nimic tot isi fac treaba.La receptie eu n-as da nimic.

PS n-am fost la hotelul acesta dar asa procedez in general

Edited by marcopolo80, 24 March 2010 - 18:53.


#31
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006
Cred ca o sa sterg si Planeta de pe lista...in schimb apare Riu Helena Park 5 stele. Impresii ?

#32
eklor

eklor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 05.01.2010

View Posttipitip69, on 24th March 2010, 18:19, said:

merg de pasti la acest hotel...va rog ceva impresii daca se poate, nu am mai fost in bulgaria...merge cu 10 euro la receptie ptr. o camera mai buna??? merge cu 5 euro ptr. menajere???sau este prea mult??? va rog cu ceva sfaturi si impresii....multumesc!
Am fost anul trecut de Paste la acest hotel...desi are impresii favorabile, sa nu ai asteptari prea mari desi raportul pret calitate e convenabil. Daca nu cunosti statiunea s/ar putea sa ai probleme cu localizarea hotelului...sunt multe hoteluri si le gasesti cam greu...Noi am ajuns acolo mai tarziu si am avut probleme cu parcarea...am vrut sa platim si sa intram in parcarea hotelului pt ca mai erau locuri, dar cei de la receptie ne/au refuzat...La receptie nu cred ca are rost sa dai bani; noi am avut camera cu vedere la piscina; hotelul nu este chiar pe plaja si sunt putine camere cu vedere la mare, probabil la etaje superioare...Camera foarte mare, cu balcon la fel de mare, curatenie, ceva specific acestui hotel: muzica in baie.. foarte amuzant. Au aer conditionat, frigider cu ceva in el pt prima zi, gratis...daca mai vroiai ceva se platea...Mancare era destula, dar nu toata gustoasa...de exemplu cartofii prajiti erau de nemancat...pana cand nu au facut cativa turisti ceva scandal si au schimbat sortimentul de cartofi...de asemenea la pranzul de Pasti nu a fost nimic festiv...nici macar carne de miel...Unul din turisti a cerut sa vorbeasca cu managerul hotelului si i/a reprosat ca in loc de miel erau diverse feluri pe baza de fasole...si intr/adevar seara s/au revansat cu friptura de miel, care mi s/a parut f gustoasa...in ceea ce priveste prajiturile aveau multe feluri, poate mai multe decat la alte hoteluri...nu prea pueai sa gusti din toate. Dupa masa de pranz deschideau o terasa cu pizza si diverse, daca e timpul bun e placut sa stai in apropierea celor 2 piscine...Seara aveau spectacole cu animatori si in cursul zilei ceva animatie pt copii; un minus a fost apa f rece din piscina interioara...In concluzie, hotelul este frumos, curtea interioara cu flori, aranjata,curata...Distractie placuta si sa ne spui impresiile la intoarcere!

#33
tipitip69

tipitip69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 16.05.2007
va multumesc!

#34
RamboX

RamboX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,094
  • Înscris: 02.04.2006
Si eu merg tot aici cu sotia si fiica de 7 ani+ inca o familie din C-ta,noi avem intrarea sambata pe 3 aprilie si iesirea marti pe 6, poate ne vedem acolo sau chiar mergem impreuna,eu plec din C-ta sambata dimineata pe la 9.

#35
dragospas

dragospas

    mai bine chiulangiu decat securist,mai bine mort decat comunist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,377
  • Înscris: 07.08.2006
Pana la urma am ales Hotel Royal Helena Park,desi nu este definitiv si pot oricand anula rezervarea. Am gasit o oferta tentanta pe booking.com.Noi suntem doua familii formate din cate 4 persoane...si cum la toate agentiile persoana care are mai mult de 12 ani este incadrata la adulti eram in situatia de a avea o familie de 4 adulti ,iar cealalta 3 adulti si un copil...asta insemnand obligatoriu apartament.
La acest hotel pe booking.com erau decat 2 apartamente disponibile la mijlocul lunii august asa incat m-am grabit sa le rezerv.Pretul pentru o zi de cazare cu demipensiune este de 169 euro.
Singura emotie pe care o am este aceea ca peste tot (inclusiv la agentii) spun ca acest hotel nu accepta 4 persoane in camera...iar pe booking.com ,imi permitea un sigur pat suplimentar gratuit. Desi am trimis un e-mai la helena resort pentru clarificare ,nu am primit niciun raspuns pana acum.

#36
11_dye

11_dye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 11.06.2007

View Posteklor, on 25th March 2010, 21:46, said:

Am fost anul trecut de Paste la acest hotel...desi are impresii favorabile, sa nu ai asteptari prea mari desi raportul pret calitate e convenabil. Daca nu cunosti statiunea s/ar putea sa ai probleme cu localizarea hotelului...sunt multe hoteluri si le gasesti cam greu...Noi am ajuns acolo mai tarziu si am avut probleme cu parcarea...am vrut sa platim si sa intram in parcarea hotelului pt ca mai erau locuri, dar cei de la receptie ne/au refuzat...

Salut!

Ma ingrijoreaza ceea ce ai relatat despre problema cu parcarea :huh:
La ce ora ati sosit si care a fost motivul pe care l-au invocat pentru a nu va lasa in parcare? Pana la urma cum ati rezolvat?
Scuza-mi insistenta, dar este singura problema reala pe care o am, oriunde as merge - parcarea!

Multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate