Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bolojan la presedintie?

Huawei band 8

Statii de benzina DHR

Windows XP Volume License
 Noul degresant universal

Imaginea nu poate fi redata - Ero...

"Mafiotii" revin in forta...

Branșament gaze 2024 sau pom...
 Lamurire bec led h7

Preturi momeala ? (dar care e sme...

Realizare tavan fals rigips

Alternative pod Giurgiu - Ruse
 Cat spatiu stocare aveti in total...

Reflux

Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...
 

Mersul la sala pentru fete

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
29 răspunsuri în acest subiect

#19
vp-emanuel

vp-emanuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.000
  • Înscris: 09.10.2006
Cumpara-ti o bicicleta eliptica si ai scapat de-o grija.
E foarte comod sa faci acasa, vara mai alergi prin parc, inoti, cand nu ai chef de iesit dai o pedala in casa.
Am vazut la Hervis eliptica Kettler Calypso 600 cu 1000 RON (pe net am vazut ca e pe la 1600), am facut un minut si se tine FOARTE bine chit ca am peste 100kg.
Pentru o fata e excelenta.

#20
anabia

anabia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.064
  • Înscris: 07.01.2010

View Postvp-emanuel, on 22nd February 2011, 17:38, said:

Cumpara-ti o bicicleta eliptica si ai scapat de-o grija.
E foarte comod sa faci acasa, vara mai alergi prin parc, inoti, cand nu ai chef de iesit dai o pedala in casa.
Am vazut la Hervis eliptica Kettler Calypso 600 cu 1000 RON (pe net am vazut ca e pe la 1600), am facut un minut si se tine FOARTE bine chit ca am peste 100kg.
Pentru o fata e excelenta.
E comod pe naiba. Majoritatea cunostintelor mele care au bicicleta sau banda acasa(unii chiar si o mica sala) nu le folosesc. Bicicletele sunt transformate pe post de cuier. Stii de ce? Pt ca acasa daca n-ai chef sau esti mai indoit sa faci ceva miscare  zici ca lasa, fac maine. Maine care se transforma in poimaine si tot asa. In schimb la sala odata echipat n-ai incotro si te apuci de lucru. Nu mai spun ca socializezi, mai schimbi o vorba, mai o parere, un flirt etc.
Deja programul meu zilnic il fac in functie de orele de la sala :)

#21
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.834
  • Înscris: 08.09.2005

View Postanabia, on 22nd February 2011, 08:39, said:

N-am fost dar am asistat :)
Zumba e misto, e un fel de dans mai ritmat cu miscari mai ample(aici difera stilul fiecarui instructor) Mie mi-au placut alea cu merengue.
La kangoo iti pui in picioare niste botine care au o talpa flexibila ca un oval si tzopai pe muzica pana te apuca turbarea. Mie unul nu-mi place dar fetele se dau in vant dupa asta. Poate as incerca zumba dar programul meu e deja superincarcat si nu mai am loc si pentru ea.
Anul trecut intr-un weekend din noiembrie a fost la World Class Radisson un seminar a mai multor instructori de fitness cunoscuti de prin Europa si din lume. Unul in mod deosebit m-a dat pe spate cu programul sau(port de bras-un mix de power yoga, pilates, tai chi, chiar si balet), il cheama Julio Papi. Pacat ca nu exista asa ceva la noi, cred ca ar prinde de minune.
Arata cam asa:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/kayVOQ2vDHU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Chiar e prea tare exercitiul. Mi-am schimbat acum sala si au si zumba. Kangoo jumps nu prea ma intereseaza acum, dar daca ma razgandesc au si la sala asta noua.

#22
vp-emanuel

vp-emanuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.000
  • Înscris: 09.10.2006

View Postanabia, on 22nd February 2011, 22:18, said:

E comod pe naiba. Majoritatea cunostintelor mele care au bicicleta sau banda acasa(unii chiar si o mica sala) nu le folosesc. Bicicletele sunt transformate pe post de cuier. Stii de ce? Pt ca acasa daca n-ai chef sau esti mai indoit sa faci ceva miscare  zici ca lasa, fac maine.

Poate mai sunt si persoane ambitioase pe aici  :P.
Din ce am vazut, majoritatea isi cumpara niste jafuri ordinare pe care nu ai nici o placere sa le folosesti nici macar 5min/zi.
Daca chiar vrei sa slabesti iti faci zilnic portia de cardio, ca-i acasa cu atat mai bine.
Eu mi-as face si sala de forta acasa doar ca imi lipsesc cateva zeci de mii de euro.

Editat de vp-emanuel, 22 februarie 2011 - 23:05.


#23
MRcrispy

MRcrispy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 168
  • Înscris: 08.07.2008
Io cred ca "antrenoarea" aia era defapt maturatoare pe acolo si ori nu stie ce vorbeste ori a vrut sa faca misto de tine.

#24
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.033
  • Înscris: 25.07.2006
Am inceput si eu iar sala de 2 zile, ma rog, aerobicul (desi abonamentul implica si fitness, nu fac inca), iar antrenorii mi-au spus ca e ok aerobicul plus bicicleta pentru slabire, iar fitness pt tonifiere apoi, sa nu le fac pe toate odata de la inceput ca e gresit.

Deci programul consta in 20 - 30 min bicicleta + o ora aerobic (uneori inca una de step aerobic), 6 zile pe sapt.
Am de slabit la burta putin si la coapse, dar din cate stiu eu... slabesti de peste tot nu? :P

Editat de Dida, 11 aprilie 2011 - 23:48.


#25
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 6.326
  • Înscris: 29.08.2009

View PostDida, on 11th April 2011, 23:48, said:

Am inceput si eu iar sala de 2 zile, ma rog, aerobicul (desi abonamentul implica si fitness, nu fac inca), iar antrenorii mi-au spus ca e ok aerobicul plus bicicleta pentru slabire, iar fitness pt tonifiere apoi, sa nu le fac pe toate odata de la inceput ca e gresit.

Deci programul consta in 20 - 30 min bicicleta + o ora aerobic (uneori inca una de step aerobic), 6 zile pe sapt.
Am de slabit la burta putin si la coapse, dar din cate stiu eu... slabesti de peste tot nu? :P
incearca si exercitiile cu greutati,o sa vezi rezutate mult mai bune,o sa ai forme mai frumoase...etc
ma gandesc ca ti si regim nu?

#26
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.033
  • Înscris: 25.07.2006
Nu tin o dieta, mananc mai moderat (de altfel nici nu prea am pofta din cauza unor probleme personale), fara dulciuri/suc.
Nu am mult de slabit, vreo 5-6 kg.

#27
mihura

mihura

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 426
  • Înscris: 07.10.2006
De maine o sa imi reiau obiceiul de a merge la sala (obicei pierdut de vre-o 2-3 ani). Am insa o problema. Nu stiu exact  cum sa-mi programez antrenamentul. Nu imi trebuie sa slabesc, acum sunt la faza de mentinere + tonifiere. MA gandeam sa fac la aparate 30-45 de minute dupa care inca vreo 30 e minute cardio. E o idee buna? Ceva sfaturi pt o biata novice? :D

#28
Lipsum

Lipsum

    Moderator extrem de rău

  • Grup: Moderators
  • Mesaje: 4.722
  • Înscris: 29.01.2008
Eu as recomanda ca in loc sa contorizezi timpul stat la aparat, sa iei in calcul tipurile de exercitii, seriile si numarul de repetari care le faci la un aparat.
Totodata, e bine sa iti faci un program de antrenament pe grupe de muschi in functie de numarul de zile in care mergi la sala.

Editat de Lipsum, 26 mai 2011 - 22:09.


#29
adelinar

adelinar

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 394
  • Înscris: 15.07.2006
Vad foarte putina activitate pe topicul asta. Stiu bine ca si fetele merg la sala si sunt curioasa sa aflu de la voi ce exercitii faceti, cate repetari, ce greautate samd.

Eu una sar de cele mai multe ori peste Body pump/balance/zumba pt ca desi imi plac, de foarte multe ori nu pot ajunge la acele ore la sala, plus ca e inghesuiala... asa ca ma axez pe aparate.

#30
vlad_coste

vlad_coste

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 85
  • Înscris: 27.10.2011

View Postadelinar, on 8th November 2011, 16:51, said:

Vad foarte putina activitate pe topicul asta. Stiu bine ca si fetele merg la sala si sunt curioasa sa aflu de la voi ce exercitii faceti, cate repetari, ce greautate samd.

Eu una sar de cele mai multe ori peste Body pump/balance/zumba pt ca desi imi plac, de foarte multe ori nu pot ajunge la acele ore la sala, plus ca e inghesuiala... asa ca ma axez pe aparate.

Si aparatele sunt bune daca ai avea un instructor bun...cauta pe youtube "ce exercitii sa nu faca feletel la sala" e un film facut de mine poate iti e util

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate