Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 

Tzeapa pe okazii.ro

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
146 replies to this topic

#37
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postjay333, on 17th December 2009, 16:56, said:

Pai, daca iti recuperezi prejudiciul, se cam stinge motivul plangerii.
deci daca violez o virgina, da dup-aia ii dau himenu inapoi sintem ok?

#38
Nicolla

Nicolla

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,124
  • Înscris: 24.05.2007

View PostDexterJack, on 17th December 2009, 16:54, said:

nu am de ce, deoarece ne-am inteles la telefon, si i-am zic clar ca suma mi-o restituie si apoi vedem ce facem....nu ma tin de nici o magarie!...

View PostDexterJack, on 17th December 2009, 16:57, said:

nu vad de ce sa fie santaj...intelegerea este intelegere, i-am zis foarte frumos si intelegator la telefon, nu are de ce sa ma reclame, adic tot nu inteleg, tot un infractor isi face dreptate?!!!?

Variantele tale acum sunt:
Legal
1. Continui cu plangerea si il bagi in puscarie, chit ca ti-ai recuperat banii (infractiunea e comisa chiar daca ti-a restituit suma, asa pot sa fur si eu bani din conturile unora si daca se prinde vreunul ii dau inapoi si gata).
2. Ti-ai recuperat banii si renunti la plangere, il salvezi pe infractor de scoala vietii.

Ilegal

3. Iei si banii tai, si telefonul, si ce mai vrei tu sa le ceri de prin casa... ai grija sa faci toata intelegerea prin telefon ca sa te poata inregistra si mergi la zdup. Intelegerea nu e intelegere in situatia in care de ea depinde un dosar penal.. E santaj toata ziua. Stiu ca se practica la greu la noi in tarisoara, dar daca cel cu care te-ai inteles te reclama la politie ai festelit-o.

#39
marele

marele

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,876
  • Înscris: 22.01.2007
Dar totusi cum ai dat de el...?

#40
ionutz_m05

ionutz_m05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 28.06.2007
Parerea mea e ca o sa te legi la cap degeaba, pierzi si timp si nu rezolvi mare lucru. El se milogeste acum sa-l ierti dar mai incolo o sa fie in stare sa vina la tine acasa si sa-ti dea in cap...

#41
lelali

lelali

    Vrăjeală, multă vrăjeală!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,645
  • Înscris: 07.11.2009

View PostMosotti, on 17th December 2009, 17:03, said:

deci daca violez o virgina, da dup-aia ii dau himenu inapoi sintem ok?

:roflmaofast:  :roflmaofast:  
te risti?  :naughty:

#42
DexterJack

DexterJack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 07.04.2008
mda...ca idee...cred ca mai bine nu deschideam acest topic, nu de alta, dar in loc sa se puna concentrarea in jurul problemei, mai mult sunt 'acuzat'ca tot eu sunt devina, si ne mai si contrazicem intre noi....ideea era ce merita un astfel de tzepar, ca sigur, din toti de aici, multi au primit cate o tzeapa, si imi dau seama ce 'fericire' a fost, nu? la injurat pe tzeparul respectiv, si ma gandesc ca fiecare si-a pus problema ca dak il prinde sa il de-a in judecata.....

In fine...inca odata, imi pare rau ca am deschis aceasta discutie, nu ma asteptam la asemnea 'vorbe', tot ce vroiam era sa stiu ce merita ce este de facut...ma rog...o sa ma duc la politie si am sa vorbesc cu ei toate chestiile acestea sa vad ce si cum....si eventual si la  un avocat!....

#43
con1

con1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 02.09.2006
Nu-l lasa sa scape.
Asta o sa-i dea incredere pe viitor
Acum cativa ani un tepar s-a tot folosit de numele meu ca face si drege si descurca tot felul de lucruri falsificandu-mi semnatura si nu am facut altceva decat sa pun mana pe telefon si sa-l sun sa-i spun sa-si bage mintile in cap. Bineinteles ca nu a raspuns si a continuat sa faca tot felul de "combinatii" si a avansat foarte rapid de la mersul pe jos la super masini. Tot din mila nu am vrut sa-l dau pe mana politiei (copil mic, nu avea serviciu, ...) pana intr-o zi cand m-am pomenit la mine cu unul dintre tepuiti si i-am explicat omului cu cine are de a face. La cateva zile dupa asta ma pomenesc cu telefoane de amenintare de la tepar. A doua zi am fost la politie si acum e treaba lor. Din ce am aflat de la Politie pana acum am aflat ca a luat 3 luni cu suspendare. Si mai are si altele pe rol.
Nu mai sta pe ganduri si da-l pe mana politiei. Succes.

#44
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Intrebare off topic: De ce tii sa iti etalezi in semnatura calculatorul,telefoanele si masina?
   On Topic: Consider ca este potrivita orice pedeapsa care sa il usture, dar nu dosar penal. Din motivele expuse mai sus de catre bebeee.

Edited by mihai!, 17 December 2009 - 17:15.


#45
bebeee

bebeee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 22.08.2009

View PostDexterJack, on 17th December 2009, 16:52, said:

Asa ca, pe bani mei, fac ce vreau, nu imi comanda nimeni ce sa fac, indiferent ce suma am, 10lei sau 1000 lei, daca vreau sa ii arunc in apa ii arunc...cred ca este corect, nu?!

Da..bine...e adevarat.Dusmani de moarte iti poti face si din nimic.Vezi sa nu te arunci singur cu tot cu bani in apa.Ma pun in locu lui si ma gandesc ca daca stateam la mana unuia ca tine pentru atata lucru', cel mai probabil tu erai ala intr-o situatie cu adevarat dificila...daca intelegi ideea.

#46
cocojambo_originalul

cocojambo_originalul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 18.01.2008
mergi mai departe cu plangerea, da nu lua nici un ban de la ei, nici macar paguba ta.
cel mai probabil o sa fie judecat in stare de libertate, si eventual condamnat cu suspendare. tu iti recuperezi paguba in instanta nu prin intelegeri d-astea telefonice. vezi sa nu te inregistreze si dupaia te mai trezesti si santajat sau mai rau cu dosar pt alte chestii

@bebee, daca pe el l-a durut in piua de el, pe el de ce l-ar durea in piua de asta?
Este ca tu ma ierti daca iti trag una peste ochi sau daca am bucurie la sotia ta (astea tot infractiuni sunt sau exista infractiuni mici si unele mari?)? P.s si eu sunt tanar am toata viata inainte, daca intelegi ce spun

Edited by cocojambo_originalul, 17 December 2009 - 17:19.


#47
DexterJack

DexterJack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 07.04.2008

View Postmihai!, on 17th December 2009, 17:15, said:

On Topic: Consider ca este potrivita orice pedeapsa care sa il usture, dar nu dosar penal. Din motivele expuse mai sus de catre bebeee.

si ma rog...ce alta pedeapsa in afara de dosar?!

#48
dr_agosh82

dr_agosh82

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 31.10.2006
ti-ai recuperat paguba, l-ai reclamat la politie, e suficient; problema era daca iti recuperai paguba si nu afla nimeni ca e tepar, asa ... ce mai poti sa faci acuma este sa-i publici tate datele ca sa stie si altii sa se fereasca si nu are rost sa te mai stresezi si sa pierzi timpul

#49
jay333

jay333

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,175
  • Înscris: 02.04.2007

View Postmihai!, on 17th December 2009, 16:57, said:

  Da mai ,dar este un copil prost. La 23 de ani esti inca copil. 
  Find condamnat nu se face decat sa i se limiteze sansele la o viata normala. In acest fel garantat data viitoare va face altceva mai grav.
  
  Si eu ii urasc foate mlt pe tepari si gainari. Dovada este ca am propus arie speciala unde sa fie demascati astia.
La 23 de ani cred ca poate face diferenta intre munca cinstita si infractiune. In plus este si responsabil legal pentru actiunile sale de cativa ani.

View Postbebeee, on 17th December 2009, 17:01, said:

Esti cam pararel cu realitatea daca gandesti asa.Si condusu e un risc pe care ti-l asumi,iar astia ca tine care sunt siguri pe judecata proprie si cred in steaua lor de dobitoci ajung sa loveasca neveste de judecatori cu copii in brate pe trecerea de pietoni. :lol:
Eu cred ca ii iei apararea pentru ca e membru de breasla cu tine. Gresesc?

#50
DexterJack

DexterJack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 07.04.2008

View Postbebeee, on 17th December 2009, 17:15, said:

Da..bine...e adevarat.Dusmani de moarte iti poti face si din nimic.Vezi sa nu te arunci singur cu tot cu bani in apa.Ma pun in locu lui si ma gandesc ca daca stateam la mana unuia ca tine pentru atata lucru', cel mai probabil tu erai ala intr-o situatie cu adevarat dificila...daca intelegi ideea.

inteleg ca iei aprarea la infractori...cum naiba sa le dai dreptate...tot ei comit infractiuni, tot ei liberi....ca idee, cand am deschis coletul, de am vazut tzeapa si nu a mai raspuns la telefon, am vrut sa imi iau niste prieteni si sa ii facem o vizita acasa, greu nu imi era....deci, tot el este cel REVOLTAT?!?!?!? jezzusss....

#51
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006

View PostDexterJack, on 17th December 2009, 17:16, said:

si ma rog...ce alta pedeapsa in afara de dosar?!

  Poate fi scos de sub urmarire penala si sa primeasca o amenda administrativa.
  Daca acea amenda nu o va plati atunci se va transcrie in pedeapsa cu suspendare. Aici nu sunt sigur daca este asa sau se va trece la executare silita.

  Oricum...faptul ca a vazut ca poate fi prins,sperietura,mustrarea parintilor,aparitia in fata unui judecator si amenda , eu zic ca este suficient.

Edited by mihai!, 17 December 2009 - 17:29.


#52
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
si pe mine era sa ma intepe unu cu un htc diamond (contravaloarea la 750-800 lei pe atunci) , noroc ca mi am dat seama la timp si am pierdut doar vreo un milion ..
daca as fi luat-o si l ar fi prins pe nenorocit , as fi dorit suma inzecita sa imi fie inapoiata , sau ceva de genu .. (daca se poate asa ceva , dar banuiesc ca se poate - despagubiri morale)

trebuie parlit un pic , nenorocitul !!!

#53
mberila

mberila

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,667
  • Înscris: 20.11.2005

View PostDexterJack, on 17th December 2009, 17:57, said:

nu vad de ce sa fie santaj...intelegerea este intelegere, i-am zis foarte frumos si intelegator la telefon, nu are de ce sa ma reclame, adic tot nu inteleg, tot un infractor isi face dreptate?!!!?
daca ti-a restituit paguba, din punct de vedere legal nu mai ai ce despagubire sa pretinzi decat eventuale cheltuieli anexe cum ar fi 'taxiul pana la tribunal' , 'orele de munca pentru care nu te-a platit seful cat timp ai fost la tribunal' dar astea trebuie dovedite cu acte in instanta. orice leu pretins in plus in afara instantei se numeste santaj si este infractiune. tu ar trebuii sa faci tot ceea ce iti e posibil pt a fii pedepsit nu pt a te imbogatii de pe urma unui amarat, ca de era bogat nu se dadea la astfel de lucruri.
oricum omul nu va face puscarie daca e la prima condamnare pt. ca va primii pedeapsa cu suspendare.
sper ca l-ai reclamat la okazii sa-i suspende contul.
si eu sunt deranjat de astfel de oameni pt ca scot bani ok din vanzari pe okazii si astfel pierd clienti din cauza unor asemenea indivizi.
data viitoare fii si tu mai atent si nu comanda produse suspect de ieftine de la persoane fara cel putin 10 calificative pozitive. de asemenea, pt produse de peste 100 lei, okazii ofera serviciul escrow [trimiti banii catre okazii si ei ii elibereaza abia dupa ce confirmi ca ai primit produsul comandat]

#54
bebeee

bebeee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 533
  • Înscris: 22.08.2009

View PostDexterJack, on 17th December 2009, 17:18, said:

inteleg ca iei aprarea la infractori...cum naiba sa le dai dreptate...tot ei comit infractiuni, tot ei liberi....ca idee, cand am deschis coletul, de am vazut tzeapa si nu a mai raspuns la telefon, am vrut sa imi iau niste prieteni si sa ii facem o vizita acasa, greu nu imi era....deci, tot el este cel REVOLTAT?!?!?!? jezzusss....

Revoltat?  :lol:  E vorba de viitorul lui contra frustrarea unuia caruia i-a dat o teapa de nimic.Faci cum vrei da' io cred ca iti atarni de gat toate zilele lui negre care vor urma si din moment ce faci spume la 200 ron mi-e ca n-o sa le poti duce.Frumos,crestineste si mai ales sanatos e sa-l ierti...da fie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate