Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Supernatural Trivia

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#1
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
Stiti regula,raspunzi corect si pui o intrebare.Incep eu.

Cum o chema pe prietena lui Sam care a murit in primul episod din primul sezon(1x01)?

#2
costinthebest

costinthebest

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 16.01.2007
Jessica.
Cum se numeste episodul 5 din primul sezon?

#3
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
Bloody Mary
Cum il cheama pe ingerul care ii ajuta pe Sam si Dean?

#4
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 01.02.2008
Castiel
Cati frati are Sam (sau a avut) ?

#5
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008

View PostLord_Silver, on 14th December 2009, 23:31, said:

Castiel
Cati frati are Sam (sau a avut) ?
Un frate care a fost omorat de niste monstri care cautau sa se razbune pe tatal lor.
In ce episod a fost Dean fugarit de o pisica?

#6
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 01.02.2008
In episodul numit "Yellow fever". Cine din cei doi a ajuns in Iad???

(PS: Pana la urma Sam si Dean nu erau frati, nu-i asa?)

Edited by Lord_Silver, 14 December 2009 - 23:47.


#7
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008

View PostLord_Silver, on 14th December 2009, 23:38, said:

In episodul numit "Yellow fever". Cine din cei doi a ajuns in Iad???

(PS: Pana la urma Sam si Dean nu erau frati, nu-i asa?)
Cum adica sa nu fie frati??Nu cred ca mi-a scapat ceva asa de important.
Dean a ajuns in iad.

Ce demon l-a pacalit pe Sam sa il elibereze pe Lucifer?

#8
Lord_Silver

Lord_Silver

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 01.02.2008
Ruby. Scuze, inseamna ca eu confund, stiu ca intr-un episod ziceau asa, dar cred ca sunt totusi frati. Si nici tu nu l-ai mentionat mai sus si pe Dean cand am intrebat cati frati are Sam. Cum il numeau pe demonul care le-a omorat mama?

#9
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
Azazel
De ce era Sam dependent?

#10
Angelina1986

Angelina1986

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,306
  • Înscris: 20.07.2006

View PostAnn0nim, on 15th December 2009, 00:51, said:

Azazel
De ce era Sam dependent?

A: sange de demon
Q: cine s-a dovedit a fi pana la urma mascariciul ala "The Trickster" ?

#11
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Archangel Michael sau arhanghelul Mihail. :)

De catre cine a fost Dean trimis inapoi in timp pentru a incerca sa-l ucida pe Azazel?

#12
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008

View PostAndreas1, on 15th December 2009, 16:49, said:

Archangel Michael sau arhanghelul Mihail. :)

De catre cine a fost Dean trimis inapoi in timp pentru a incerca sa-l ucida pe Azazel?

1.Era insusi Gabriel,nu Mihail.
2.A fost trimis de Castiel dar nu pentru a-l ucide pe Azazel.Voia sa-i demonstreze ceva dar am uitat ce.

Cine a fost primul om transformat in demon de Lucifer?

#13
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

View PostAnn0nim, on 15th December 2009, 16:53, said:

1.Era insusi Gabriel,nu Mihail.
2.A fost trimis de Castiel dar nu pentru a-l ucide pe Azazel.Voia sa-i demonstreze ceva dar am uitat ce.

Cine a fost primul om transformat in demon de Lucifer?

Sezonul 5, episodul 4 (de la minutul 26 uita-te) daca vrei sa te convingi ca am avut dreptate. :)


(chiar am pierdut un pariu rapid pe seama raspunsului tau :lol: credeam ca am gresit, da na...am avut dreptate si tu m-ai facut sa ma razgandesc. :lol: Imi datorezi 10 lei. :lol:

#14
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008

View PostAndreas1, on 15th December 2009, 17:03, said:

Sezonul 5, episodul 4 (de la minutul 26 uita-te) daca vrei sa te convingi ca am avut dreptate. :)


(chiar am pierdut un pariu rapid pe seama raspunsului tau :lol: credeam ca am gresit, da na...am avut dreptate si tu m-ai facut sa ma razgandesc. :lol: Imi datorezi 10 lei. :lol:
Data viitoare pune intrebarea corect.Dean a fost trimis in viitor nu "inapoi in timp" cum ai spus tu.Si era un episod din sezonul 4 in care Castiel ii arata lui Dean cum a inceput totul.Am crezut ca la ala te referi.
A fost trimis in viitor de Zachariah ca sa il convinga sa ii cedeze corpul lui Gabriel.Nici nu stim sigur daca ala era viitorul,pt ca Zachariah a mai facut asa ceva in sezonul 4 cand le-a sters memoria lui Sam si Dean si ia facut sa creada ca lucreaza aman2 la o firma bantuita.Facuse asta ca sa le demonstreze ca destinul lor e sa lupte impotriva Supernaturalului.
In concluzie ai pierdut 10 lei din vina ta :roflmaofast:

Intrebarea mea e mai sus...

#15
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

View PostAnn0nim, on 15th December 2009, 18:02, said:

Data viitoare pune intrebarea corect.Dean a fost trimis in viitor nu "inapoi in timp" cum ai spus tu.Si era un episod din sezonul 4 in care Castiel ii arata lui Dean cum a inceput totul.Am crezut ca la ala te referi.
A fost trimis in viitor de Zachariah ca sa il convinga sa ii cedeze corpul lui Gabriel.Nici nu stim sigur daca ala era viitorul,pt ca Zachariah a mai facut asa ceva in sezonul 4 cand le-a sters memoria lui Sam si Dean si ia facut sa creada ca lucreaza aman2 la o firma bantuita.Facuse asta ca sa le demonstreze ca destinul lor e sa lupte impotriva Supernaturalului.
In concluzie ai pierdut 10 lei din vina ta :roflmaofast:

Intrebarea mea e mai sus...
Dean n-a fost trimis inapoi in timp ca sa incerce sa-l opreasca pe Azazel? :huh: Ci doar ca sa vada ce s-a intamplat? 2x :huh: Irelevant. Daca e sa ne certam zic sa mutam discutia pe privat, ca deja am dat cateva spoiler-e. :D


Te-ai uitat la epiosdul pe care ti l-am indicat? Sa vezi ce-i spune future Dean lui present Dean? :)

Raspunsul la intrebarea ta: Lilith, ea e primul om transformat din om in demon

edit:
vis-a-vis de aia 10 lei. Daca ti-as da dreptate, cum ca Gabriel tre` sa intre in Dean si nu Michael, as lua 10 lei. Da ceva imi spune ca raspunsul tau e gresit. :P

Edited by Andreas1, 15 December 2009 - 18:39.


#16
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008

Quote

Daca e sa ne certam zic sa mutam discutia pe privat, ca deja am dat cateva spoiler-e. :D

Nu ne certam,si cred ca initiatorul topicului nu o sa se supere daca continuam aici,ca sa vada si altii.Cei care nu au terminat Supernatural nu prea au ce cauta pe topicul asta deoarece e clar ca aici sunt spoilere deci ei intra pe riscul lor.


Quote

Dean n-a fost trimis inapoi in timp ca sa incerce sa-l opreasca pe Azazel? :huh: Ci doar ca sa vada ce s-a intamplat? 2x :huh: Irelevant.

A fost in trecut si a vazut cum mama lui a facut pactul cu Azazel pentru a-l salva pe tatal lor.Ea si familia ei erau vanatori,la asta chiar nu ma asteptam.Apoi arata ce am vazut in episodul 1x01,cum Azazel vine in camera lui Sam si ii da sa bea din sangele lui,iar cand mama lui vine in camera este omorata de demon.Episodul se numea In the Beginning si era din sezonul 4.

Quote

Te-ai uitat la epiosdul pe care ti l-am indicat? Sa vezi ce-i spune future Dean lui present Dean? :)

Da,normal ca l-am vazut.Imi amintesc ca Dean cel din viitor regreta ca nu l-a lasat pe Gabriel sa intre in corpul lui.Asa Sam l-a lasat pe Lucifer si din cauza asta Iadul castiga.


View PostAndreas1, on 15th December 2009, 18:38, said:

edit:
vis-a-vis de aia 10 lei. Daca ti-as da dreptate, cum ca Gabriel tre` sa intre in Dean si nu Michael, as lua 10 lei. Da ceva imi spune ca raspunsul tau e gresit. :P

Eu chiar nu am auzit de niciun Michael.Cine e?Pana acum am auzit de Gabriel(Arhanghelul Gabriel) dar de Mihail(Michael,tot acelasi nume) nu am auzit.
Sigur tu ai vazut un episod pe care eu nu l-am vazut,sau poate esti si tu profet si vezi viitorul :lol:

#17
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
 

Quote

Nu ne certam,si cred ca initiatorul topicului nu o sa se supere daca continuam aici,ca sa vada si altii.Cei care nu au terminat Supernatural nu prea au ce cauta pe topicul asta deoarece e clar ca aici sunt spoilere deci ei intra pe riscul lor.

:lol:

Quote

A fost in trecut si a vazut cum mama lui a facut pactul cu Azazel pentru a-l salva pe tatal lor.Ea si familia ei erau vanatori,la asta chiar nu ma asteptam.Apoi arata ce am vazut in episodul 1x01,cum Azazel vine in camera lui Sam si ii da sa bea din sangele lui,iar cand mama lui vine in camera este omorata de demon.Episodul se numea In the Beginning si era din sezonul 4.
Nici eu nu ma asteptam ca John sa ajunga vanator din acele motive



Quote

Da,normal ca l-am vazut.Imi amintesc ca Dean cel din viitor regreta ca nu l-a lasat pe Gabriel sa intre in corpul lui.Asa Sam l-a lasat pe Lucifer si din cauza asta Iadul castiga.

Eu chiar nu am auzit de niciun Michael.Cine e?Pana acum am auzit de Gabriel(Arhanghelul Gabriel) dar de Mihail(Michael,tot acelasi nume) nu am auzit.
Sigur tu ai vazut un episod pe care eu nu l-am vazut,sau poate esti si tu profet si vezi viitorul :lol:

Mai uita-te o data la episodu 4, sezonul 5. De la minutul 26 o sa se spuna asa:

Future Dean: When you get back home, you say "yes". You hear me? Say "yes" to Michael

Present Dean: That's crazy. If i let him in then Michael fights the devil.

Michael e numele acelui arhanghel. Cred ca si in Biblie o singura data e mentionat Mihail in asociere cu arhanghel (asta din cate stiu;sa vina unu mai priceput sa spuna daca e asa sau nu). Deci asta inseamna ca el e al mai tare dintre muschetari. De-aia se explica de ce Mihail (Michael) e singurul care-i poate rupe gatu` lu` Lucifer.

 Nu mai stiu in ce episod se face referire la Mihail, ca-s prea multe episoade fir-ar. :lol:


Later edit:
Sezonul 5, episodul 1
citez:

Quote


Zachariah

You're Michael's weapon.

Or, rather,
his...receptacle.

Dean
I'm a vessel?


Zachariah

<i>You're the vessel.</i>


Michael's vessel.

Dean
How?
Why -- Why me?


Zachariah

Because you're chosen!


It's a great honor, Dean.

Edited by Andreas1, 15 December 2009 - 19:40.


#18
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
Atunci de ce aveam eu impresia ca Dean va fi posedat de Gabriel si nu de Michael??
De acum nu ma mai uit la filme cu subtitrari :cursing:
Oricum,aia 10 lei tot nu i-ai pierdut din vina mea :proud:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate