Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 

Tigani agresivi in mall Rm Valcea

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#37
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Cei care locuiti in Rm. Valcea, a sunat vreodata cineva la politie cand a vazut gloata in parcare la mall sau unde se aduna ei?

Sunt curios sa vad eu ce se intampla cand, in fiecare weekend sau cand se aduna idiotii aia acolo, primeste politia zeci de telefoane. Eu inclin sa cred ca-i vor imprastia rapid, mai ales ca, din descrierile voastre, nu sunt niste interlopi ci doar niste idioti cu aere de mari interlopi.

Toata lumea este revoltata, vorbeste despre puscoace si Carmageddon, dar nimeni nu da un telefon amarat la 112.

Edited by morpheusdj, 12 December 2009 - 15:38.


#38
Bogdan26xxx

Bogdan26xxx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 08.12.2009

 morpheusdj, on 12th December 2009, 15:38, said:

Cei care locuiti in Rm. Valcea, a sunat vreodata cineva la politie cand a vazut gloata in parcare la mall sau unde se aduna ei?

Sunt curios sa vad eu ce se intampla cand, in fiecare weekend sau cand se aduna idiotii aia acolo, primeste politia zeci de telefoane. Eu inclin sa cred ca-i vor imprastia rapid, mai ales ca, din descrierile voastre, nu sunt niste interlopi ci doar niste idioti cu aere de mari interlopi.

Toata lumea este revoltata, vorbeste despre puscoace si Carmageddon, dar nimeni nu da un telefon amarat la 112.


Se dau telefoane, dispar cateodata si reapar dupa o ora doua,daca iau amenzi le platesc. Dar Leguitorul in baza legii 61 nu prevede nimic despre cumulul de amenzi ptr tulburarea ordinii publice sa se transforme in dosar penal. Deci pot lua in continuu amenzi. Ei nu fac scandal des. Ei zbiara pe tiganeasca lor infecta ,blocheaza parcarea, in incinta mallului la fel daca stau la masa zbiara ca in codru. Dar observati penibilitatea, tiganului ii place sa fie vazut in centru, in lume, sa se laude, sa le faleasca cu ipocrizia si banalitatea tipic tiganeasca. Au case de 3 etaje si netencuite, au gardurile rupte la casele lor, la poarta vezi un E-Klasse model 2000, sau nush ce masina ieftina cu numere de Lituania, Cehia,Germania, Franta,Anglia etc etc.
E un tigan care are o emisiune pe un post de televiziune local despre romi. Acest tigan gras, dadea tepe prin Europa cu aur fals si acum e liderul romilor.Masina pe care o folosea un Mercedes vechi avea insemnele televiziunii romane. Metoda era simpla,se prezenta Roman ,reporter al televiziunii publice de stat. Va dati seama ce impresie dadea. Ei bine acest stimabil are niste figuri in cap, se uita la fiecare om in sus cu o aroganta penibila incat stau asa ca prostu' si ma intreb, ce se umfla tiganul asta fratele meu,ca nu stie cat e radical din 9? Din intamplare am urmarit o emisiune cu el in care ii obliga pe saracii invitati sa accepte tot felul de bazaconii si de prostii , niste aberatii. Pastila asta cu civilizarea romilor e apa de ploaie. Tiganii nu se vor integra atata timp cat nu vor fi fortati sa se integreze.
Valcea e un judet in care numarul romilor este dupa parerea mea de 15%. Asta daca ii numeri de la Caineni pana la Dragasani,ai sa vezi boom-ul demografic acestei etnii care cere drepturi dar nu ofera nimic decat hotie si tupeu ordinar.

#39
MaxLiv

MaxLiv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 28.10.2006

 morpheusdj, on 12th December 2009, 15:38, said:

Cei care locuiti in Rm. Valcea, a sunat vreodata cineva la politie cand a vazut gloata in parcare la mall sau unde se aduna ei?

Sunt curios sa vad eu ce se intampla cand, in fiecare weekend sau cand se aduna idiotii aia acolo, primeste politia zeci de telefoane. Eu inclin sa cred ca-i vor imprastia rapid, mai ales ca, din descrierile voastre, nu sunt niste interlopi ci doar niste idioti cu aere de mari interlopi.

Toata lumea este revoltata, vorbeste despre puscoace si Carmageddon, dar nimeni nu da un telefon amarat la 112.

Nu toata lumea... doar unii
Si nu sunt multi care se aduna- n-am vazut acolo mai mult de 10-15 tigani si cand mai sta politia pe acolo(de obicei sta ca e centrul orasului) e liniste
Si sunt de acord ca tiganii astia fac galagie si scandal dar nu se iau aiurea de lumea care trece pe strada( ca a luat bataie nus ce comunitar- asta e un caz izolat). Sunt de acord ca ei trebuie pedepsiti mai aspru dar sunt si destui romani care se comporta la fel.
@Bogdan- tigani sunt peste tot si in Valcea noua ni se pare ceva iesit din comun cum se comporta ei pt ca au rasarit ca ciupercile dupa ploaie odata ce Nea Vasile- capul lumii interlope odata la Valcea(care ii ura pe tigani) a fost saltat.
@ Blue Sky- ca sa-ti raspund la intrebarea ta- afirmatia aia- nu o sa-si cumpere mitraliere daca ii impuscam noi primii- aia mi s-a parut "foarte matura"- asta dac nu a fost o gluma  ;)
@ Bogdan si mie imi pare rau daca vreodata( eu nu cred posibila varianta) Valcea o sa ajunga precum Craiova. Si stai linistit nu doar in Ostroveni(odata cartier sarac) e liniste si poti sa te plimbi in voie. Peste tot e la fel! Poti sa treci si pe Inatesti,Morilor,Danil Ionescu,Somes ca nu o sa se ia nimeni de tine(astea fiind zonele cele mai aglomerate privind comunitatea tiganilor). Acelasi lucru nu e valabil, cred si in Colentina Pantelimon sau mai stiu eu Craiovita si Caracal(puteti sa ma contraziceti ca nu stiu exact situatia de acolo).
Eu am incercat in topicul asta sa pastrez un oarecare echilibru si de aceea mai repet odata in Toata Valcea e liniste si fata de alte orase ale Romaniei- este chiar foarte liniste!

#40
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
@MaxLiv: am trecut prin Valcea, Craiova, Pitesti, Bucuresti ... Nu stiu in ce cercuri te invarti tu insa iti garantez ca dai dovada ca esti crescut in spatele lu' mami si-a lu' tati. Ai curaj sa vii in Pitesti seara la ora 8 (acum ca e bezna) in 2 cartiere? Singurel asa si cu lantul la gat? Ai curaj sa mergi perpedes in Rahova seara in jur de ora 6? Hai sa nu le mai luam apararea unor ciori.

Si acum s-o vedem si p-a dreapta: din ce in ce mai multi romani ce se cred tigani le adopta felul de a se comporta.

Da, am 20 de ani. Stau in Pitesti de 20 de ani si mai nou stau in Bucuresti de cateva luni. Stau la 50m de tiganie (da, strada numai cu tigani si etc.) si am vazut multe :).

#41
morpheusdj

morpheusdj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,036
  • Înscris: 21.05.2004
Topicul asta nu-si are locul aici.

Frustrarile voastre legate de tigani sunt imaprtie de multi, inclusiv de catre mine, dar nu e o problema de natura juridica.

De fiecare data cand ii vedeti adunati acolo, facand scandal, chemati politia, daca au masini de 3-4000 euro nu vor fi incantati sa plateasca in fiecare weekend cateva sute de lei amenda. Altfel, ca sunt neciopliti, badarani, idioti si mai stiu eu cum, legea nu interzice asta, asa ca este irelevant in aceasta zona a forumului.

Daca nimeni nu cheama politia sa-i imprastie, vor prinde curaj.

O alta modalitate de protest este de a nu mai merge in mall sau ce rahat de localuri frecventeaza acesti indivizi. Eu nu calc unde vad tigani de doua sau de trei ori (ma refer la genul descris aici), dupa cum nu calc nici unde vad tarani cu acelasi comportament. Personal, ocolesc mall-urile din principiu, acolo se duna ,,spuma,, societatii in Romania.

#42
MaxLiv

MaxLiv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 28.10.2006
@RCG- daca citeai toate posturile mele mai de sus ai fi aflat ca practic o meserie ingrata si ca sunt nevoit sa stau 24/24 pe strazile din Valcea si sa colind tot orasul zi si noapte. Si am contact cu tot felul de oameni. Si nu.mi da mamica de mancare(poate tie ca ai o varsta). Si iar n.am zis ca poti sa mergi cu lantul la vedere in alte orase, eu m.am referit Strict la al meu. Faptul ca ai Trecut pe aici nu are nici o relevanta- doar ai trecut.. La ora asta tu stai la calculator in casa, eu sunt pe strada(probabil ca exprimarea mea te.a indus in eroare, dar sunt doar un "alt golan educat" )
Subscriu la commentul legat de "spuma societatii"

#43
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
Ce facem? Ii punem cu fata la perete si ii omoram ca pe Ceasca

*pastrati comentariile pentru voi

#44
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
Nu-mi mai da mamica de mancare demult.

Quote

@ Bogdan si mie imi pare rau daca vreodata( eu nu cred posibila varianta) Valcea o sa ajunga precum Craiova.
Toate sunt la fel, doar ca in Craiova e prostimea prea mare sa se ascunda. De aici si ideea mea cu alte orase.
App: cand zic "trecut" prin oras, nu ma refer la parcurs cu masina si atat. Am stat si p-acolo nitel timp si in plus am si cativa (in jur de 20-30) prieteni in Valcea.
Ah, si inca o chestie: cum era aia cu "Valcea e orasul cu cele mai multe Audi-uri pe cap de locuitor"? Mafia-i mare, multe se vad, putine se aud.

LE: el ca oras e frumos: curat, etc.
LE2: daca-mi aduc eu bine aminte de acum vreo 3 ani, in zona autogarii mai erau tigani cacalau

Edited by RCG, 13 December 2009 - 00:03.


#45
MaxLiv

MaxLiv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 28.10.2006

 RCG, on 13th December 2009, 01:00, said:

Nu-mi mai da mamica de mancare demult.


Toate sunt la fel, doar ca in Craiova e prostimea prea mare sa se ascunda. De aici si ideea mea cu alte orase.
App: cand zic "trecut" prin oras, nu ma refer la parcurs cu masina si atat. Am stat si p-acolo nitel timp si in plus am si cativa (in jur de 20-30) prieteni in Valcea.
Ah, si inca o chestie: cum era aia cu "Valcea e orasul cu cele mai multe Audi-uri pe cap de locuitor"? Mafia-i mare, multe se vad, putine se aud.

LE: el ca oras e frumos: curat, etc.
LE2: daca-mi aduc eu bine aminte de acum vreo 3 ani, in zona autogarii mai erau tigani cacalau
Nu vad legatura intre Audi/locuitor si topicul asta! Stai linisit au mai ramas prea putini "pianisti"( din pacate) I.a saltat garda sau au fugit pe afara. Si la capitolul Mafie-si la acela stam bine- Nu se arata si stau cat mai retrasi - Nu afecteaza siguranta cetateanului- isi vad de treburile lor

#46
BlueSky2009

BlueSky2009

    Călător Stelar

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,163
  • Înscris: 13.02.2009

 MaxLiv, on 12th December 2009, 00:44, said:

@blue sky- sper ca ai glumit, altfel as spune - foarte matura afirmatia ta

La care anume te referi ? :scratchchin:

#47
MaxLiv

MaxLiv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 28.10.2006

 BlueSky2009, on 13th December 2009, 00:46, said:

La care anume te referi ? :scratchchin:
Pe bune citeste mai sus- ti.am raspuns

#48
klwdyu

klwdyu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 21.10.2007
"Cu evreul trebuie sa horarasti totul sau nimic, in ceea ce ma priveste m-am hotarat sa fac politica" (Adolf Hitler)
"Cu tiganul trebuie sa hotarasti totul sau nimic, in ceea ce ma priveste m-am hotarat sa fac politica" (eu, peste 20 ani...)

Edited by klwdyu, 13 December 2009 - 01:28.


#49
Dan223

Dan223

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.12.2009
Ba frate tiganii din valcea sunt niste prosti, tupeu si lipsa de bun simt. Asta e un singur adevar, ne trebuie un greu care sa ii puna la punct, azi niste tigani cu un mercedes de germania BRF 8477  au trecut pe rosu, au depasit tot ce se putea depasi,in mall faceau scandal dadeau cu pumnii in pereti se luau de oamenii veniti pe acolo. Cat tupeu pe ei! Dati-va drq de tigani jegosi,la moarte cu ei

#50
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,599
  • Înscris: 01.12.2007
Pai e si normal sa faca scandal in continuare, daca nu va duceti la conducerea Mall-ului si nu le atrageti atentia ca nu mai calcati prin magazinul Cozia ( asa imi place sa ii spun :) din amintiri  mall e aiurea) pana nu rezolva problema cu daunatorii ( ciorile). Problema cu daunatorii astia in Valcea se va rezolva, temporar, cand conducerea Politieti si procurorii de acolo vor fi "saltati" spre Bucuresti in niste masini, asa mai deosebite, iar acest eveniment transmis de reporteri.

A si daca tot veni vorba de astfel de specimene ceva din genul stiati ca: in judetul Valcea  trei sferturi din sefii de post de la comune sunt tigani ? Majoritatea din Lalosu ( un bazat  de acolo, care a ajuns mare pe la scola de politie de la Campina, i-a scos pe banda rulanta si i-a implantat). A se observa mafia tiganeasca care se plimba vara cu cortul si garcea asta din aceasi etnie le ia apararea cand invadeaza proprietatea privata, fac scandal si alte prostii si dupa ce pleaca revin unii specializati sa culeaga roadele observatiilor.

Edited by IdI1, 14 December 2009 - 20:18.


#51
markiz

markiz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 10.01.2010

 M22, on 11th December 2009, 22:39, said:

spune-mi si mie ca nu am inteles. Ce fel de tigani sunt.? sunt din rasa celor saraci si betivi, aurolaci sau sunt din aceia care fac parte din grupari "interlope" "smecherasi".
Fara a fi vorba de rasism, va pot raspunde ca dupa parerea mea intrebarea dv. nu are rost: tiganii sant tigani si gata, indiferent de hainele ce le poarta, ce case au sau ce masini conduc, toti fac parte din aceeasi rasa, si toti sant la fel.

#52
Asassin

Asassin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 414
  • Înscris: 21.05.2006
Donez arme pentru oameni hotarati in empanciparea rromilor !

#53
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Nu este o afacere dacă armele au serii.... :huh:

#54
recl-sr

recl-sr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 17.04.2009
Va invit in judetul CALARASI!!!! Unde toata lumea le pupa dosurile alea jegoase. Am ajuns sa ne temem sa iesim pe strazi din cauza lor, si singurii vinovati suntem noi romanii, daca in Harghita si Covasna au fugit in padure de frica , in Calarasi, Ialomita, Giurgiu, etc, o sa ajungem sa fugim noi prin padure de frica lor.
Nu imi vine sa mai plec intr-un concediu ca am toate sansele sa-mi gasesc locuinta vandalizata de aceste scorsuri.
Politia, Procuratura, le face igiena posterioara fiindca banii vorbesc, iar noi stam si privim cum ajungem sa fim umiliti din ce in ce mai mult in fiecare zi!!!! M-am saturat!!!!!!!!
Si apropos ... Tiganii Caldarari si Spoitori sunt cei mai nenorociti si agresivi. Unde locuiesc exista si Tigani ursari romanizati care sunt jos palaria!!!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate