Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Zapp - a fi sau a nu fi

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
888 replies to this topic

#1
pifa

pifa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 08.01.2007
Zilele trecute am hotarat sa imi portez un numar de Orange pe Zapp. Toate bune si frumoase . M-am prezentat la o reprezentanta Zapp iar aici o tipa "artificial de amabila" mi-a explicat intrucatva cum se procedeaza insa a inceput sa raspunda evaziv la intrebarea mea legata de existenta sau nonexistenta zapp-ului sau de cumpararea acestuia de catre cosmote. In concluzie, as dori sa imi raspunda careva din voi daca are vreun sens sa trec pe Zapp sau sa trec direct pe Cosmote ? Multumesc pentru intelegere!

#2
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009
Nu se stie exact.Peste ceva timp, cel mai probabil abonatii zapp CDMA vor trece pe Cosmote GSM cu telefoane noi.

#3
pifa

pifa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 08.01.2007

View Postfabytm, on 10th December 2009, 19:45, said:

Nu se stie exact.Peste ceva timp, cel mai probabil abonatii zapp CDMA vor trece pe Cosmote GSM cu telefoane noi.
Vreau mai precis sa trec pe Nopay . Ar fi portarea lipsita de sens? Multumesc oricum ! ;)

#4
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
nu se stie exact inca cat va mai exista zapp-ul ca brand si serviciul nopay. tu daca portezi pe nopay tot pe cosmote vei ajunge intr-un final.

#5
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009
Nu se stie 100% ce se va intampla cu NoPay.Nu cred ca va mai tine cosmote acest serviciu.

#6
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007

View Postfabytm, on 10th December 2009, 19:45, said:

Nu se stie exact.Peste ceva timp, cel mai probabil abonatii zapp CDMA vor trece pe Cosmote GSM cu telefoane noi.
Pai cum cred ei ca o sa cumpar alte telefoane?! Am Z910i, Z810i, Z1130 si Z1140 plus 4 modem-uri! Telefoanele nu au mai mult de 2 luni!

#7
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
pai si tu credeai ca noi faceam misto cand sfatuiam lumea sa nu mai cumpere produse si servicii zapp?

#8
pifa

pifa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 08.01.2007

View Postaum, on 10th December 2009, 20:17, said:

pai si tu credeai ca noi faceam misto cand sfatuiam lumea sa nu mai cumpere produse si servicii zapp?
Cu alte cuvinte arunc cu niste bani in vant??

#9
fabytm

fabytm

    4G+

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,643
  • Înscris: 30.06.2009
Faci ce vrei.Totusi, nu ar fi indicat sa faci acuma aceasta miscare.

#10
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006

View Postpifa, on 10th December 2009, 20:25, said:

Cu alte cuvinte arunc cu niste bani in vant??

da!

#11
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
La intrebarea din topic: Zapp va disparea la anu!

#12
pazzno1

pazzno1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 399
  • Înscris: 11.11.2009

View Postvasilemadalincristian, on 10th December 2009, 21:36, said:

La intrebarea din topic: Zapp va disparea la anu!
de unde ai aceasta informatie?

inca nu a fost luata nici o hotarare definitiva....CDMA nu are cum sa dispara definitiv....de ce au cumparat reteaua daca voiau sa o puna la pamant? pretul la fier vechi este infim fata de tranzactia realizata....

eu cred ca puneti problema gresit...nu brandul in sine conteaza aici...ci ofertele de pana acum. daca am buzz, bonusul din apelurile primite la nopay si e-genaration la aceleasi tarife ca acum, imi e indiferent daca am terminale in zapp sau cosmote.

sunt insa din ce in ce mai sceptic de viitorul CDMA...dupa aproape un an de servicii inovatoare pe nopay, calitatea  zapp prepaid lasa mult de dorit in prezent....vocea este execrabila in ultima vreme, e-mailul la mine cel putin merge din joi in pasti iar semnalul pe z910i e ff variabil in ultima vreme...ce sa mai zic de mult asteptatul update de firmware pentru z910i, update ce nu cred ca o sa il vad vreodata....

concluzionand, o sa ma reorientez spre un alt operator....cu parere de rau, sincer o spun . pentru ca zapp este pentru mine reteaua cea mai injurata si cea mai apreciata pentru ca doar aici iti vine sa arunci telefonul  sau modemul pe geam in fiecare saptamana, dar sa iti placa intr-un mod masochist acest lucru pentru ca ai cele mai variate servicii cu cel mai mic cost...

Edited by pazzno1, 10 December 2009 - 22:52.


#13
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postpazzno1, on 10th December 2009, 22:50, said:

pretul la fier vechi este infim fata de tranzactia realizata....
Electronicele nu se dau la fier vechi. Plus că ar scoate un discount frumușel prin buy back la echipamente noi pentru 2100 dacă dă unele vechi. Semiconductoarele nu cresc în pomi știi...

Edited by kineceler, 10 December 2009 - 22:56.


#14
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postkineceler, on 10th December 2009, 22:55, said:

Electronicele nu se dau la fier vechi. Plus că ar scoate un discount frumușel prin buy back la echipamente noi pentru 2100 dacă dă unele vechi. Semiconductoarele nu cresc în pomi știi...
un raspuns de nota 10. ;)

#15
RICARDO

RICARDO

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 769
  • Înscris: 02.05.2004

View Postunchiujim, on 11th December 2009, 01:00, said:

un raspuns de nota 10. ;)
...si eu care voiam sa imi schimb Z720i pe Z810i folosind punctele...mai merita?

#16
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,294
  • Înscris: 01.04.2007

View PostRICARDO, on 11th December 2009, 00:21, said:

...si eu care voiam sa imi schimb Z720i pe Z810i folosind punctele...mai merita?
eu as zice ca se aplica ,,musca si stand by" si nu ,,musca si fugi" ;)

#17
domnul_ionescu

domnul_ionescu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 999
  • Înscris: 02.02.2009
Din moment ce semnezi un contract
cu ei, ce-ți pasă?

#18
dan965

dan965

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 733
  • Înscris: 13.10.2009
Ati citit stirea? B)

http://standard.mone...pp_cosmote.html

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate