Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

Ce se oferă la retenție?

* * * * * 11 votes
  • Please log in to reply
19803 replies to this topic

#12547
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostIonutkir05, on 13 martie 2018 - 20:04, said:

E posibil să obțin Samsung S8 gratis la abonament Me31 fără cerere de portare catre alt operator? Menționez ca in prezent am abonament de 10 euro cu 20gb, voce si sms nelimitat (liber de contract din această lună).


Salut,

Te rugam sa ne oferi numarul tau de telefon sau codul de abonat, in sectiunea de mesaje private, pentru a verifica posibilitatea optimizarii pachetului detinut.

O zi buna,
Orange Helper

#12548
ficus

ficus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 496
  • Înscris: 01.03.2005
Eu am abonament si la Orange si la Telekom. Viteza e mai mare la Orange, dar pentru mine fara importanta. La O am 75 Mbps, iar la T, 40 Mbps, adica la jumatate, dar arhisuficient pentru activitatile uzuale.  Acoperire buna pe oriunde am fost (nu in prea multe locuri)
In schimb, pretul la T este mult, mult mai mic. 6 euro si mai ales, fara perioada contractuala. Nu le e frica ca am sa plec. Oare de ce? Nu stiu despre ce "chichita" este vorba, dar eu nu am limitare (cea cu  rezolutia ?)
@dj_cristi: a evidentia oferta buna a concurentei, nu inseamna reclama. Ofertele Orange chiar sunt foarte scumpe. Plusul de calitate nu justifica pretul. E un forum care sa ne ajute sa obtinem ce e mai bun. Vrei Orange, ramai la Orange, dar cel putin nu te lasa pacalit
Daca vrei sa dai 7 euro pentru 3GB, e alegerea ta. Daca nu te uiti si in jur, ci doar te inchini la zeul Orange, asta e problema ta. Ai incercat si alta retea sau vorbesti sub influenta ideilor preconcepute? Te intreb, fiindca nici eu nu ma gandeam ca as putea vreodata sa fiu client Telekom.

#12549
ovi_popa

ovi_popa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,294
  • Înscris: 21.03.2014

View Postficus, on 14 martie 2018 - 20:49, said:

Eu am abonament si la Orange si la Telekom. Viteza e mai mare la Orange, dar pentru mine fara importanta. La O am 75 Mbps, iar la T, 40 Mbps, adica la jumatate, dar arhisuficient pentru activitatile uzuale.  Acoperire buna pe oriunde am fost (nu in prea multe locuri)
In schimb, pretul la T este mult, mult mai mic. 6 euro si mai ales, fara perioada contractuala. Nu le e frica ca am sa plec. Oare de ce? Nu stiu despre ce "chichita" este vorba, dar eu nu am limitare (cea cu  rezolutia ?)
@dj_cristi: a evidentia oferta buna a concurentei, nu inseamna reclama. Ofertele Orange chiar sunt foarte scumpe. Plusul de calitate nu justifica pretul. E un forum care sa ne ajute sa obtinem ce e mai bun. Vrei Orange, ramai la Orange, dar cel putin nu te lasa pacalit
Daca vrei sa dai 7 euro pentru 3GB, e alegerea ta. Daca nu te uiti si in jur, ci doar te inchini la zeul Orange, asta e problema ta. Ai incercat si alta retea sau vorbesti sub influenta ideilor preconcepute? Te intreb, fiindca nici eu nu ma gandeam ca as putea vreodata sa fiu client Telekom.
Eu dupa 13 ani de Orange am trecut la Telekom, Orange mi-a făcut oferta la retentie 7 GB =7 euro !cand o sa îmi faca o oferta mai buna decat T ,cu mare drag merg inapoi!! deocamdata la T am facut intr-o luna 700 GB si nu am ce comenta.

#12550
madasat

madasat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 357
  • Înscris: 06.12.2014
unde poti obtine o oferta mai buna:in magazin sau la relații clienti?

#12551
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Teoretic la RC. Practic la RC iti propun initial aceeasi oferta ca si cei din magazine... apoi daca vad ca nu musti momeala iti mai dau ceva bonus daca le apari ca un client bun de retinut in retea.

#12552
santinel

santinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 04.06.2010
De azi sunt pe prepay si ia fix apare si noul bonus 10GB pentru fiecare euro cheltuit :D daca incarc de 10euro cat plateam abonament am 100GB de net :D  THX ORANGE !!! Posted Image

#12553
baiatu_x

baiatu_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 669
  • Înscris: 22.09.2007
Si eu am refuzat ieri ultima lor oferta de 20GB la 10euro pt 24 de luni si azi surpriza pentru aceeasi suma primesc 109 GB Posted ImagePosted Image:D

Edited by baiatu_x, 15 March 2018 - 12:36.


#12554
wantsome

wantsome

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,846
  • Înscris: 15.05.2017
Probabil e ceva bonus anual, nu cred ca dau ei lunar beneficii de genul asta.

#12555
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018

View Postsantinel, on 15 martie 2018 - 12:30, said:

De azi sunt pe prepay si ia fix apare si noul bonus 10GB pentru fiecare euro cheltuit Posted Image daca incarc de 10euro cat plateam abonament am 100GB de net Posted Image  THX ORANGE !!! Posted Image
Vezi ca nu e chiar asa. Nu daca incarci, ci daca activezi optiune de 10 euro.

View Postwantsome, on 15 martie 2018 - 12:42, said:

Probabil e ceva bonus anual, nu cred ca dau ei lunar beneficii de genul asta.

E oferta de primavara, la vara se schimba oferta. Oferta e deocamdata valabila pana la 30 aprilie. Bonusul e valabil 90 de zile de la obtinere.

Au mai avut asta cu fiecare euro cheltuit si anul trecut numai ca ofereau mai putin, doar 1GB.

Edited by lexis1, 15 March 2018 - 13:40.


#12556
berlingo66

berlingo66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 07.12.2008
Totusi oferte concrete de retentie are cineva?
Am ME 11 SIMO si sunt in ultima luna.
Ce ati primit la prelungire in aceeasi situatie?

#12557
santinel

santinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 04.06.2010
am primit ME 11 redus la 10euro cu nemilitat nationale si 10GB de net pe 12 luni sau 20GB pe 24 de luni sau 7 euro pentru 14Gb pe 24 de luni dar am refuzat si am trecut pe prepay Posted Image si sunt foarte multumit. Poate mai schimba ceva la oferte pana trece acea ultima luna la tine... Personal 10gb mi se par putini in comparatie cu bonusurile imense de la prepay si fata de ce ofera concurenta iar abonament pe 24 de luni e o durata prea mare tinand cont de cate schimbari sunt pe piata la ora actuala... iar telefon nu am nevoie , prefer sa cumpar cu banii jos decat la abonament.

Edited by santinel, 18 March 2018 - 19:52.


#12558
kye77

kye77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 948
  • Înscris: 05.03.2009
La abo de 7 euro si 14gb ce minute de vorbit se dau?

#12559
unic635

unic635

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 09.07.2013
Ciudat ca nu dau si pe abonament ceva similar cartelelor. Singurul avantajos pt cine nu consuma foarte mult e cel de 7 cu roaming, asta daca chiar ai nevoie de roaming.

View Postkye77, on 18 martie 2018 - 20:00, said:

La abo de 7 euro si 14gb ce minute de vorbit se dau?
un pui de nelimitat , 5500 nationale

#12560
santinel

santinel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 04.06.2010
Pe prepay trebuie sa-ti dea bonusuri mari (chiar daca majoritatea nu le folosesc integral) pentru ca pe prepay nu esti legat de o perioada contractuala, acolo poti porta numarul in alta retea oricand....

#12561
sami1980

sami1980

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.01.2018
Sunt in ultimele trei luni de abonament cu 3 numere,am doua abonamente me 11 si unul me 5. Am primit  oferta de prelungire in care am primit 3 giga de net,in prezent avand 6 giga pe fiecare abonament me 11. I-am spus reprezentantului ca doresc internet mai mult decat in prezent si puncte thank you pe cont sa cumpar un singur telefon sotiei,s8 sau s9,dar parca vorbeam sa ma aflu in treaba. Am nimerit un reprezentant care ori nu intelegea ce ii spun ori m-a tratat ,,la misto'',nici macar nu intelegea ce ii spun,avea si o ,,aroganta'' in el. Daca asa isi trateaza Orange clientii vechi de 16 ani in retea....probabil ca are prea multi din astia platitori la timp,fideli si cauta sa mai imputineze numarul. Deja am inceput sa caut variante,din pacate.

#12562
garett

garett

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 41,874
  • Înscris: 28.06.2006

View Postsami1980, on 20 martie 2018 - 09:26, said:

Deja am inceput sa caut variante,din pacate.
Mda, si eu ma reorientez. Tot trei luni mai am, abia astept sa le zic bye-bye...
Au devenit jenanti cu ce ofera la abonament versus cartele sau concurenta!

#12563
lexis1

lexis1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 28.02.2018
Deja am dat eject la jumatate din portofoliu, mai am pana la vara si e netliberare completa de la Orange.
Pur si simplu bataie de joc la "retentie", parca incearca sa te convinga sa pleci nu sa ramai.
Multe din ofertele postate pe aici, desi slabe, par SF pe langa ce imi spuneau cei de la "retentie" ca fiind maximul ce imi poate oferi.

#12564
sami1980

sami1980

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.01.2018

View Postunic635, on 20 martie 2018 - 11:52, said:

Pai ar fi ok sa specifici si niste date exacte, valoare abonament, net oferit, puncte, asa ca..... x era arogant nu ajuta la nimic chiar nu ne intereseaza, legat la plata la timp a facturilor..... daca nici in 2018 nu o putem privi ca un lucru normal ci ca un act de bravura....

Valoarea am specificat-o...doua abonamente de me 11,adica 11 euro si unul me 5 ,adica 5 euro. In prezent la me 11 am 6 giga de net si mi-au oferit la prelungire 3 giga de net,fara puncte thank you,la cel de al doilea abonament me 11 mi-au oferit puncte thank you,dar nu am mai ascultat numarul lor ca deja era neinteresant dupa ,,marea oferta '' la primul abonament me 11. Ma refeream la plata la timp,in sensul ca sunt un client model,ceea ce firmele ar trebui sa aprecieze,pentru ca ,de regula,reprezinta o garantie.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate