Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imaginea nu poate fi redata - Ero...

"Mafiotii" revin in forta...

Branșament gaze 2024 sau pom...

Lamurire bec led h7
 Preturi momeala ? (dar care e sme...

Realizare tavan fals rigips

Alternative pod Giurgiu - Ruse

Cat spatiu stocare aveti in total...
 Reflux

Centrale termice compacte

Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX
 Istoric Google

Copil cu temperament sangvinic

ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4
 

Vreau internet mobil de la Zapp.. Ma ajuta cineva?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
39 răspunsuri în acest subiect

#19
domnul_ionescu

domnul_ionescu

    Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 999
  • Înscris: 02.02.2009
Io zic să nu mai faceți spam pt. RDS pentru că:
-Nu toată lumea are net de la RDS acasă.
-RDS are o acoperire inferioară  CDMA-ului Zapp.
-RDS are o viteză inferioară UMTS-ului de la Zapp.
Ar mai fi că nu are prepaid, etc, dar nu intru  în detalii.

Pentru inițiatorul topicului: Există o ofertă cu vreo 5€, ai net-ul ăla cu 1,5 GB trafic inclus și primești modemul z010 nou, cel mai bun modem CDMA al lor. Nici nu cred că apare pe site oferta.

#20
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.391
  • Înscris: 07.12.2006

 domnul_ionescu, on 4th November 2009, 01:34, said:

Pentru inițiatorul topicului: Există o ofertă cu vreo 5€, ai net-ul ăla cu 1,5 GB trafic inclus și primești modemul z010 nou, cel mai bun modem CDMA al lor. Nici nu cred că apare pe site oferta.

Apare oferta aici: http://www.zapp.ro/p...te/zapp-online/ , exact deasupra butoanelor Descriere/Abonamente/Modemuri/De unde cumpar

Insa mie cel putin mi se pare cam marisor si cam incomod acel modem sa-l mai agat de laptop, cand modemurile 3G sunt mult mai micute si eventual nu trebuie atarnate de modem (MF 626 si 662) ca MF 622

#21
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.275
  • Înscris: 25.07.2007
pai da fratioare...dar acoperirea evdo este mult mai extinsa decat acoperirea WCDMA

#22
sorrell

sorrell

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 874
  • Înscris: 26.10.2008

 mihainet76, on 3rd November 2009, 11:24, said:

Salut,

Pune te rog un screen shot de la un test de viteza de pe www.speedtest.net.
Eu am pingul mare mereu indiferent de locatie  350 ms

Multumesc

nu am facut screenshot ( abia am descarcat un utilitar), dar am facut 4 teste pe speedtest.net.
ar fi cam asa: 323 ms, 0,50 dn, 0,31 up; 354 ms, 0,32dn, 0,26up; 323ms, 0,33up, 0,31dn; 370ms, 0,29up, 0,32dn;
concret, am descarcat un fisier de 32,8 mega, in 5,28 min ( in marea majoritate a timpului, transferul a fost de 61 KB/sec ).
revin mai pe seara cu un screenshot

 vasilemadalincristian, on 4th November 2009, 04:28, said:

Apare oferta aici: http://www.zapp.ro/p...te/zapp-online/ , exact deasupra butoanelor Descriere/Abonamente/Modemuri/De unde cumpar

Insa mie cel putin mi se pare cam marisor si cam incomod acel modem sa-l mai agat de laptop, cand modemurile 3G sunt mult mai micute si eventual nu trebuie atarnate de modem (MF 626 si 662) ca MF 622

depinde si de semnal. poate tot la prelungire usb ajungi!

#23
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.521
  • Înscris: 14.06.2006
E bun de ceva Z010? Il mai au pe undeva? Ca scrie in limita stocului, probabil ca nu-l mai gasesti niciunde...

#24
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.574
  • Înscris: 08.01.2007

 Hidralazina, on 4th November 2009, 09:45, said:

E bun de ceva Z010? Il mai au pe undeva? Ca scrie in limita stocului, probabil ca nu-l mai gasesti niciunde...
Super tare, ca sa ma exprim mai "colorat". Am 2 z010 la firma de 3 ani si merg foarte bine si acum.
Dar din cate am inteles ar fi oferta legata si de un tel fix. Nu stiu sigur ca nu am luat prea bine seama la ce spunea respectiva doamna. Oricum suna si intreaba ca nu te costa nimic.

#25
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.391
  • Înscris: 07.12.2006

 rich1974, on 4th November 2009, 07:55, said:

pai da fratioare...dar acoperirea evdo este mult mai extinsa decat acoperirea WCDMA

Si cine te opreste sa faci abonament pe evdo si nu pe WCDMA? :huh:

#26
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.629
  • Înscris: 30.04.2005

 domnul_ionescu, on 4th November 2009, 01:34, said:

Io zic să nu mai face?i spam pt. RDS pentru că:
ce termen urat :) ... si mai e si folosit aiurea  -_-

Quote

-Nu toată lumea are net de la RDS acasă.
Nici nu e nevoie.

Quote

-RDS are o acoperire inferioară  CDMA-ului Zapp.
Nu am vazut sa fii comparat nimeni pe aici mere cu pere, omul intreaba de internet mobil IN Craiova cu completarea "O sa`l iau si dupa mine.. cand o sa am nevoie.. prin diverse orase ale tarii.Cand ma duc la munte nu tin mortis sa am net" , deci va folosi o solutie 3G fie de la zapp fie de la ceilalti, mi se pare absurd in aceste conditii sa stai cu 3G-ul la 7.2Mbs sub nas (fie de la zapp fie de la ceilalti) si sa alegi cdma evdo la 2.4 ... dar na, fiecare cu fetishurile sale  -_-


Quote

-RDS are o viteză inferioară UMTS-ului de la Zapp.
Hai nu zau?  :lol: (vorbim de craiova aici, remember?)

Quote

Ar mai fi că nu are prepaid, etc, dar nu intru  în detalii.
Nu vad legatura cu acest topic.

Quote

Pentru ini?iatorul topicului: Există o ofertă cu vreo 5?, ai net-ul ăla cu 1,5 GB trafic inclus ?i prime?ti modemul z010 nou, cel mai bun modem CDMA al lor. Nici nu cred că apare pe site oferta.
Dincolo era mai ieftin si mai rapid, la o cantitate de trafic inclus dubla.

Editat de Bobby_ro, 04 noiembrie 2009 - 13:03.


#27
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 16.275
  • Înscris: 25.07.2007
stai calm fratioare ca pentru browsing, daca ai mai mult de 1mbps nu mai conteaza, merge la fel! poti sa ai si 30 de mbps....daca situl e congestionat va merge la fel. oricum, daca faci download se duce repede traficul inclus in abonament. internetul MOBIL inseamna sa ai acoperire cat mai mare si te rog sa ma crezi ca evdo-ul de la zapp are cea ami mare acoperire. vorbesti ca un agent de vanzari care vrea sa prosteasca lumea!

#28
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.629
  • Înscris: 30.04.2005

 rich1974, on 4th November 2009, 13:11, said:

stai calm fratioare ca pentru browsing, daca ai mai mult de 1mbps nu mai conteaza, merge la fel! poti sa ai si 30 de mbps....daca situl e congestionat va merge la fel. oricum, daca faci download se duce repede traficul inclus in abonament. internetul MOBIL inseamna sa ai acoperire cat mai mare si te rog sa ma crezi ca evdo-ul de la zapp are cea ami mare acoperire. vorbesti ca un agent de vanzari care vrea sa prosteasca lumea!
Poate nu am nevoie de "cea mai mare acoperire" ce de viteza mare / pret mic si o acoperire decenta?, de ce marsati doar in aceasta directie? vedeti ce necesitati are cel care a deschis topicul? tie iti rezulta din asta ca are nevoie de evdo national?  :huh: . Iar sa nu imi spui ca nu e nici o diferenta intre browsingul la 200 KBs si la 800 KBs pentru ca nu cred. De prostit nu prostesc pe nimeni, internetul e in fata voastra, oricine poate compara si verifica ceea ce am scris aici, in plus am facut doar o sugestie, cum am scris si in primul post al meu de aici: alegerea ii apartine.

Editat de Bobby_ro, 04 noiembrie 2009 - 13:46.


#29
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.521
  • Înscris: 14.06.2006
Internetul de care spui tu NU EXISTA INCA! Te rog frumos sa revii cand o sa fie disponibil. Aici nu se vorbeste de chestii utopice...

#30
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.629
  • Înscris: 30.04.2005
Ba exista foarte bine in judetele / orasele mentionate, acum despre faptul ca nu se gasesc modemuri in casierii e alta discutie si pot aparea de la o zi la alta!. Asta nu inseamna insa ca oferta nu exista si nu trebuie facuta cunoscuta, daca te legi de zapp pe nu stiu cati ani si dupa aia afli de asta de exemplu, poate ai sa regreti dar nu mai ai ce face :D asa fiind informat poti discerne ce e mai bine pentru tine, fie sa mai astepti cateva zile fie sa te legi la cap pe x ani. That`s all.

#31
Hidralazina

Hidralazina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.521
  • Înscris: 14.06.2006
Ok. 3-4 orase nu inseamna internet mobil, ci fix! Si eu m-am saturat sa astept RDS-ul atata timp si mi-am tras un Zapp...cand o fi disponibila oferta de la RDS, mai vorbim, dar pe topicul potrivit.

#32
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.629
  • Înscris: 30.04.2005
App de asta, tocmai semnala un user pe un alt topic ca au intrat modemuri in Craiova, deci cazu` si contraargumetul tau cu lipsa modemurilor  :D .


Quote

Ok. 3-4 orase nu inseamna internet mobil, ci fix! Si eu m-am saturat sa astept RDS-ul atata timp si mi-am tras un Zapp...cand o fi disponibila oferta de la RDS, mai vorbim, dar pe topicul potrivit.
Om vorbi pe topicul potrivit dar pana atunci am pretentia sa nu vorbim prostii nici aici, internetul mobil de la rds nu este disponibil doar in 3, 4 orase, este disponibil in toata tara la 384kbs si in 7 orase la 7.2 Mbs, progresiv vor fi adaugate si celelalte. Concret iti faci abonament la internet intr-unul din acele orase (cum este cazul Craiovei) si te conectezi la 7.2 Mbs, cand te deplasezi inafara acoperiri hsdpa vei avea 384 kbs, asta ca sa evit alte discutii.



Over and out pe acest subiect aici. Cine a are urechi sa sa vada, iar cine are ochi sa auda :)

Editat de Bobby_ro, 04 noiembrie 2009 - 16:30.


#33
Im2good4U

Im2good4U

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 214
  • Înscris: 07.04.2006
Multumesc celor ce posteaza aici.. ;) Am aflat multe lucruri despre care nu stiam.
Am sunat la rds si "m`am inscris" pentru un modem de la ei(atunci cand vor veni).La urma urmei, e moka, si din cate am inteles nu implica prelungirea contractului sau alte chestii ascunse(asa zic ei.. o sa ma mai interesez cand ajung modemurile).
La Zapp inca nu fac, pentru ca am aflat dintr`o sursa sigura, ca vor lansa cei de la Cosmote internet mobil pe platforma Zapp in curand si astept sa vad si oferta lor.
Astept in continuare pareri si de la voi.
Multumesc!

#34
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 7.629
  • Înscris: 30.04.2005
Eu te sfatuiesc sa mergi sa intrebi personal intr-un punct rds (preferabil central), se pare ca au primit modemuri si s-ar putea sa poti intra in posesia unuia fara sa mai astepti, in fond daca deranjul nu e prea mare, nu ai nimic de pierdut. Pentru partea de prelungire & stuff poti sa stai linistit, nu implica nici o prelungire contractuala pentru serviciile existente si nici pentru internetul mobil nu exista perioada minima contractuala! cand te plictisesti sau daca nu esti multumit poti sa reziliezi fara probleme (asta e un mare atu in fata celor care faca contracte pe 1, 2 ani, perioada in care vrei nu vrei, iti place sau nu, cotizezi!)

O seara buna.

#35
sorrell

sorrell

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 874
  • Înscris: 26.10.2008
Fișier atașat  sshot.jpg   52,97K   27 download-uri

quote name='mihainet76' date='3rd November 2009, 11:24' post='7277238']
Salut,

Eu tot mf-3G am.Imi poti spune cat prinzi si ce ping ai?
Pune te rog un screen shot de la un test de viteza de pe www.speedtest.net.
Eu am pingul mare mereu indiferent de locatie  350 ms

Multumesc
[/quote]

#36
HackTek

HackTek

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 76
  • Înscris: 17.09.2008
O oferta buna e si cea de prepayd: Pachet modem MF626 + USIM 3G, valabilitate 90 de zile de la data activarii, 220 RON (fara limita de trafic)

Pentru cei care au deja un modem HSDPA, le recomand doar cartela SIM, valabila 60 de zile de la data activarii, pret: 60 RON
Modem-urile Huawey E220 de la Orange se decodeaza foarte usor..   ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate