Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Adunate din topicul Nunta de la Critica Foto

- - - - -
  • Please log in to reply
38 replies to this topic

#19
FOTOSEBASTIAN

FOTOSEBASTIAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 02.12.2007

View Postmrdobanda, on 10th October 2009, 13:13, said:

Incredibil cum poti sa scrii. Daca incerc sa citesc ma doare capu' instantaneu. Mai bine treci inca o odata prin scoala si dupa aia mai dai o tura cu fotografia de nunta.


LE: Asta era un topic pe care intram cu placere, sa studiez si sa admir fotografii facute de niste artisti si nu sa citesc aberatii semi-analfabete si sa ma uit la niste poze care-mi zgarie retina in ultimul hal.


Am mai spus ca  nu e timp de  literatura nenea, ce  e  scris gresit instantaneu, eu aici sunt gasca datimi o mana  de ajutor daca stapaniti arta  fotografica  ..........romani  
  numele  meu adevarat   e  Iulian Pricop

Attached Files



#20
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
@all

   NU va impacientati si agitati degeaba. E destul de greu daca nu imposibil sa-i explici de ce "asa"si "nu asa", e o alta generatie de fotografi, care a trait si muncit in cu totul alta perioada si pentru care schimbarea nu a fost de bun augur. In acelasi timp e si frustrant pentru el sa vina o mana de tinerei si sa-i dea peste nas, cand el probabil are atatia ani de fotografie in spate cat avem zece dintre noi. Credeti-ma , cunosc genul, pe cativa mi i-am facut chiar amici, singura regula e sa nu vorbim despre fotografie. :)

Edited by Ankh, 10 October 2009 - 12:57.


#21
FOTOSEBASTIAN

FOTOSEBASTIAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 02.12.2007

View Postmisu_d, on 10th October 2009, 13:48, said:

@FOTOSEBASTIAN - ori nu ai cunostintele necesare pentru postprocesare ori nu iti dai interesul. Am vazut asta la toate cadrele tale. Uite cum vad eu o poza de a ta(2min PS)
   Hei  asa  da  domnu MISU  veniti  cu modificari ,eu  procesez  imaginile   cu  Capture One 4

Edited by FOTOSEBASTIAN, 10 October 2009 - 12:56.


#22
mrdobanda

mrdobanda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,491
  • Înscris: 20.09.2007

Quote

Am mai spus ca nu e timp de literatura nenea, ce e scris gresit instantaneu

Sunt curios daca si vorbesti asa.


Quote

eu aici sunt gasca

De-aia care face ga-ga ? Uite aici sunt de acord cu tine!

Quote

romani numele meu adevarat e Iulian Pricop

:drummrolls:  Fiti atenti romani, ca e eeeeel, Iuliaaaaaan Pricoooop.  


                    Who ?  :huh:



PS: Serios, cunosc o profesoara de lb. romana, brici. Te invata si sa conjugi, tot tacamu'. Da-mi un PM daca vrei numarul ei.

#23
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,617
  • Înscris: 25.11.2007
Aveam eu o cunostinta care n-avea niciodata ragaz dar intotdeauna explicatii:

"Pai cum sa iasa pozele ca lumea nene, daca va se foia toata lumea de colo-colo, ce puteai sa ii dai inapoi si sa mai zica odata "DA", pai ce te lasa ofiterul ?; aaa, si lumina mai nasoala ca la civila si la restaurant n-am mai avut decat saptamana trecuta la alta nunta sau de la un botez la cort, acum doua saptamani. Da', macar a fost mancarea buna..."

#24
cerreal

cerreal

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 355
  • Înscris: 05.12.2005

View PostFOTOSEBASTIAN, on 10th October 2009, 13:53, said:

Hei  asa  da  domnu MISU  veniti  cu modificari ,eu  procesez  imaginile   cu  Capture One 4
vedeti ca in partea stanga CO4 are niste unelte care se ocupa cu setarile de baza cum ar fi temperatura de culoare...brightness,, contrast etc
Softul este printre cele mai bine de prelucrare raw ..un excelent time saver pentru prelucrarea unor serii mari de fotografii
modificarile aduse de Alecsandre puteau fi facute in mare parte in co4
Softul e destinat pentru prelucrarea imaginilor...nu doar pentru conversie raw ...jpg

Edited by cerreal, 11 October 2009 - 01:21.


#25
FOTOSEBASTIAN

FOTOSEBASTIAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 02.12.2007
[quote name='mrdobanda' date='10th October 2009, 13:56' post='7172205']
Sunt curios daca si vorbesti asa.




De-aia care face ga-ga ? Uite aici sunt de acord cu tine!



:drummrolls:  Fiti atenti romani, ca e eeeeel, Iuliaaaaaan Pricoooop.  


                    Who ?  :huh:



PS: Serios, cunosc o profesoara de lb. romana, brici. Te invata si sa conjugi, tot tacamu'. Da-mi un PM daca vrei numarul ei.

  Cred ca nu te-am jicnit, si aici  nu e un forum  pentru  literatura. porobabil  ca citesti mult , cum  am aruncat  cateva  imagini care  nu va  convin,  ati sarit in  sus  cu toti  o  sa mai  atasez  multe,  am scris  la  misto  un nume si gata  puneti  boticul........fotografi  de  ocazii sunt  multi , si incearca  sa  nu mai  jicnesti ca nui frumos , scrie ceva  util,da sfaturi utile  ,si vei fi apreciat ...multumesc

#26
caramell

caramell

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 17.08.2006

View PostFOTOSEBASTIAN, on 11th October 2009, 20:43, said:

...Buna seara, tuturora mai intai nu prea e timp de punctuatie....

  Cred ca nu te-am jicnit, si aici  nu e un forum  pentru  literatura. porobabil  ca citesti mult , cum  am aruncat  cateva  imagini care  nu va  convin,  ati sarit in  sus  cu toti  o  sa mai  atasez  multe,  am scris  la  misto  un nume si gata  puneti  boticul........fotografi  de  ocazii sunt  multi , si incearca  sa  nu mai  jicnesti ca nui frumos , scrie ceva  util,da sfaturi utile  ,si vei fi apreciat ...multumesc

    Cati ani ai Iulian? 14? Pentru ca doar pustii de 14-18 ani sunt capabili sa stalceasca in halul acesta limba romana. De asemenea, te rog sa nu ne desconsideri pentru faptul ca suntem mai tineri. Nu suntem anagramati si nu agreeam limbajul MIRC. Nu te alearga nimeni pe forum asa ca te rog sa scrii corect gramatical, cu punctuatia adecvata. Altfel postarile tale vor fi sterse, pentru ca nu esti un exemplu bun de urmat de cei care citesc aceasta arie. Sunt atat de multi pusti care in ziua de azi nu sunt in stare sa scrie corect, nu sunt in stare sa se exprime si nu mai sunt in stare sa gandeasca singuri. Iar tu, om sper eu serios, in loc sa le dai un exemplu de ce este gresit si cum ar trebui sa vorbeasca corect, te iei dupa ei? Jenant.

    Asta este parerea pe care vrei sa ne-o facem despre tine? Esti constient de fapul ca oricine vrea sa iti cunoasca lucrarile pentru o eventuala angajare va da un search pe net dupa numele tau "Iulian Pricop" si va ajunge si aici? Va citi despre tine, despre felul in care te exprimi, despre parerea pe care o ai despre clientii tai. Eu in locul lor, nu te-as mai angaja. Esti sigur ca vrei ca eventualii tai viitori clienti sa isi construiasca o astfel de parere despre tine? Sper ca nu. De aceea te rog sa fii mult mai atent la ceea ce comunici si la felul in care comunici pe acest forum.

Daca nu doresti sa tii cont de sfatul meu, te rog sa nu fi surprins in cazul in care postarile tale vor fi sterse.

Edited by caramell, 11 October 2009 - 20:27.


#27
monicutzica2001

monicutzica2001

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 23.08.2008
FOTOSEBASTIAN, care parte din afirmatia " esti pasta, atat la fotografie cat si la limbaj, du-te si mai invata ", nu o intelegi ?

Jignesti useri, cu impresii de mare fotograf, cand diferenta dintre ei si tine ca de la cer la pamant. Oamenii astia fac ARTA aici, pe cand tu ai senzatia ca faci fotografii. Ca ai intalnit prosti pe care sa-i prostesti, asta nu te fac fotograf, ci escroc.
Realizeaza macar o fotografie cu un sfert din calitatea ce-o fac ei, apoi poate mai ai dreptul sa te enervezi ca un copil cand cineva isi permite sa-ti spuna parerea umila despre " capodoperele " tale. Constientizez ca invitatia mea e desarta, fiindca e evident faptul ca daca tu faci poze la fraieri de ceva timp, si inca NU esti in stare sa discerni intre o fotografie de calitate si un snapshop, e evident ca n-ai treaba cu domeniul asta si nu vei avea vreodata. Simtul estetic se cultiva, dar daca te nasti fara, semeni grau pe pietre.

#28
misu_d

misu_d

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,725
  • Înscris: 28.10.2006

View Postmonicutzica2001, on 11th October 2009, 21:19, said:

FOTOSEBASTIAN, ....
Cred ca ai exagerat aici. Nu se cuvine sa cataloghezi pe cineva drept escroc dupa modul de exprimare sau pozele pe care le face. Si nu cred ca a jignit pe cineva in felul in care l-ai jignit tu. Chiar mi s-a parut ca ar vrea sa invete ceva de aici. Hai sa nu fim rai ca tare urat arata topicul asta in ultima vreme si tare departe suntem de critica foto. :)

Edited by caramell, 11 October 2009 - 22:02.
Eliminare Quote


#29
Nyana

Nyana

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 1,702
  • Înscris: 02.04.2002
Aualeu ati ajuns sa discutati despre banalitate sute de pagini, iar cand se pun fotografii superbe pe acest topic tot ce se spune este, frumos, bravo etc desi stiu ca multi mor de curiozitate sa afle un setup, setari etc. De cateva pagini bune este pauza de informatie utila si mai ales de fotografii.

Tudor care repari pc-uri :) si caramell stop this!

#30
caramell

caramell

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,099
  • Înscris: 17.08.2006
Fii fara grija, toate posturile in plus vor ajunge la Scoala foto sau in Recycle Bin peste o zi sau doua.

Cine sa va mai inteleaga? Cand intervin prea devreme va suparati ca v-am stricat jucaria, cand va las sa va distrati va plangeti ca nu intervin :lol:

Edited by caramell, 12 October 2009 - 08:21.


#31
adipelcz

adipelcz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,789
  • Înscris: 28.05.2004
@Manu29, puteai fi si tu mai creativ cu textul de la "Despre", in loc sa adaptezi textul de pe site-ul meu....Nu e tocmai placut pentru mine sa vad ca niste cuvinte pe care eu le-am conceput cu un scop si care reprezinta exact ce gandesc eu sa fie luate, reordonate si puse pe site-ul altcuiva. Daca ai schimbat ordinea ideilor, ai luat doar o parte si pe alocuri ai folosit niste sinonime nu inseamna ca scrii altceva. Poate ca impartasim aceleasi viziuni despre fotografia de nunta, dar am rugamintea sa incerci sa scrii si tu ceva de la tine la "Despre", pentru ca nu cred ca te caracterizeaza ceea ce scriu altii despre ei...

Si apropo de oferta de servicii, si ea seamana in mod izbitor cu a mea ca si elemente. Nu zic ca a mea e originala, pentru ca toata lumea ofera in mare cam acelasi lucru, dar parca prea seamana a ta cu ce scrie pe site la mine.

Inteleg ca ne inspiram din munca altora, dar nu mi se pare ok sa luam textele de pe site-uri si sa le folosim pur si simplu.

#32
Rapier

Rapier

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 07.10.2006
OFF-Topic:
adipelcz, ca sa fii rau pana la capat, puteai sa te iei si de asta:

Quote

Cu repsect,

Emanuel.


#33
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
Mai frate, nu mai ai loc de atatia "fotojurnalisti", vad ca e la moda: dupa "prima nunta", iti faci blog, te autointiulezi "fotojurnalist" si ceri minim 1000 euro.

PS: mai puneti mana si trageti fratilor ca va faceti de rusine "internationala".

#34
FOTOSEBASTIAN

FOTOSEBASTIAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 02.12.2007
Doamne .............. nu am sa  inteleg,o imagine clara,cu expresie  e  comentata  si asemenea caricatura, mai ca o puneti in clasament..


Imaginea cu chitaristul nu e buna, ca  nu i-a cazut lumina  pe  fata  bine, si nu am avut  grija  sa-l piaptan. :naughty:  :naughty:  :deadtongue:

Attached Files


Edited by FOTOSEBASTIAN, 21 October 2009 - 12:01.


#35
Ankh

Ankh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,976
  • Înscris: 04.08.2004
mda, pt. ca a 2-a e mult mai buna....

#36
FOTOSEBASTIAN

FOTOSEBASTIAN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 02.12.2007

View PostAnkh, on 21st October 2009, 13:00, said:

mda, pt. ca a 2-a e mult mai buna....


- sa o discutam putin ..

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate