Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Router Edimax br-6226n

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
Dooku

Dooku

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 136
  • Înscris: 28.01.2007

View PostShaquilar, on 20th June 2010, 13:04, said:

Specificati si voi cu ce versiune de firmware aveti problemele cu blocarea routerului.
La mine, cu versiunea firmware din fabrica si cu 1.12 intr-adevar se bloca des (cam la 2 zile, conexiune RDS, la viteze mai mari de 5-6-7MB/s, aleatoriu). Acum, cu firmware 1.14 vad ca se blocheaza mai rar. Singura solutie a fost scosul din priza. Nu ai ce si cum sa vezi din ce cauza s-a blocat, pentru ca nu mai poate fi accesat pe adresa lui interna.
Peste 1.14 mai e 1.19 la firmware. Incercati si voi sa faceti update de firmware de la producator de pe site. Puteti sa contactati prin mesaj si echipa de la suport, pentru a semnala problema, eu unul am facut-o, dar daca mai semnaleaza si altii poate totusi rezolva ei cumva la urmatorul firmware.

Enjoy,
Shaq


La fel...
Astazi iar l-am reconfigurat.
Am observat totusi ca in momentul in care ii schimb SSIDul se deconecteaza si nici ca nu mai vrea sa se reconecteze, chiar mai rau, arata connecting si deodata se deconecta, nici macar nu statea conectat pe local sa pot sa intru in interfata.
Apoi am intrat network management si am sters reteaua de acolo, cand a aparut iar in lista de retele m-a conectat fara nicio problema si inca sunt conectat (de 2 ore)
Acum sa vad cat tine... , inca nu am incercat download.
In general cand incercam download pica si ori se reconecta singur ori asa ramanea si trebuia sa il scot din priza, oricum sunt foarte dezamagit de el...
Sau problemele mai incepeau cand setam WPA2, imi copia reteaua si in lista de retele imi facea 2 retele a doua fiind automat denumita "exemplu 2".

#38
cotzomyn

cotzomyn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,654
  • Înscris: 10.01.2010
Salutare ! Am acest ruter  EDIMAX BR-6226n conectat la reteaua rds fiberlink 2. Il folosesc pentru 2 laptopuri.Problema este urmatoarea : daca folosesc pe un singur laptop uTorrent sa descarc imediat se intrerupe netul...daca folosesc bitcommet pe un singur laptop nu se intrerupe,daca se descarca tot cu bitcommet si de pe celalalt laptop se intrerupe.Care ar fi problema ? Eu folosesc un canal care nu este in zona..

#39
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
este o pocnitoare de router. cumpara altu mai decent.
poti citi si topicul dedicat routerelor si torrentelor probleme+solutii si aplica sfaturile de acolo.

#40
ionyon

ionyon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 15.02.2008
Salut

Pentru cei care detin un astfel de router BR-6226n,se pare ca vecini nostri rusi
au mai lucrat la firmware ultima versiune fiind v1.26 pe care personal am incercat-o si
se pare ca e ok e stabil nu se mai blocheaza ca inainte.
Aici o puteti gasi:   http://www.edimax.ru...p...86&pl1_id=3

Sper sa fie de folos celor care detin acest model.

Ciao :)

#41
aeae

aeae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.06.2009

View Postionyon, on 18 februarie 2012 - 16:42, said:

Salut

Pentru cei care detin un astfel de router BR-6226n,se pare ca vecini nostri rusi
au mai lucrat la firmware ultima versiune fiind v1.26 pe care personal am incercat-o si
se pare ca e ok e stabil nu se mai blocheaza ca inainte.
Aici o puteti gasi:   http://www.edimax.ru...p...86&pl1_id=3

Sper sa fie de folos celor care detin acest model.

Ciao Posted Image

Buna nu ai salvata ultima versiune de la rusi la edimax br6226n ca nu o mai gasesc acolo?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate