Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

Master in Franta

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
sandy

sandy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 08.04.2005
Salut.
Din septembrie plec in Franta la master. Parintii o sa imi mai trimita bani din cand in cand pe care sa ii folosesc acolo. Trebuie sa imi deschid cont acolo la Societe Generale pe care sa il folosesc in diverse plati. Aici am card la Bcr. Care ar fi cea mai avantajoasa metoda de trimitere a banilor? M-am uitat la cateva banci si am vazut ca se poate sa am card de aici si sa il folosesc acolo sau sa transfer de pe un cont de aici intr-un cont acolo. Mai sunt si alte variante?
Merci.

#2
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,281
  • Înscris: 22.07.2005

 sandy, on 22nd August 2009, 04:06, said:

Salut.
Din septembrie plec in Franta la master. Parintii o sa imi mai trimita bani din cand in cand pe care sa ii folosesc acolo. Trebuie sa imi deschid cont acolo la Societe Generale pe care sa il folosesc in diverse plati. Aici am card la Bcr. Care ar fi cea mai avantajoasa metoda de trimitere a banilor? M-am uitat la cateva banci si am vazut ca se poate sa am card de aici si sa il folosesc acolo sau sa transfer de pe un cont de aici intr-un cont acolo. Mai sunt si alte variante?
Merci.

Cel mai ieftin este transferul bancar, intr-un cont de la orice banca din Franta, la care sa se ataseza un card. Chiar nu trebuie sa fie SOGEN, orienteaza-te dupa locatie sau functionalitate, nu are legatura ca ei opereaza in Romania.
Poti folosi un card de credit emis in Ro, atata vreme cat faci plati la comercianti e bine, insa cand retragi numerar e destul de scump si nu merita.
Deasemenea poti folosi MoneyGram sau WesternUnion, este cel mai rapida modalitate de transfer, insa iarasi costurile sunt ridicate.

#3
sandy

sandy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 08.04.2005
Trebuie sa imi fac cont la Societe Generale pentru ca facultatea a incheiat acord cu ei. Am auzit ca s-ar putea transmite si PayPal. Asta cum se face? Cam ce comisioane au?

#4
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
despre paypal avem 100 de topicuri pe o sub arie alaturata.
please stay on -topic.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate