Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Windows 7 pe 64 biti: Crash dupa crash

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
autentificare

autentificare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 07.08.2009

View Postkosmin90, on 7th August 2009, 19:12, said:

Cu alt kit de windows 7 ai incercat?Vezi daca face asa si la alt build recomand 7201......(eu am avut probleme cu RTM-ul in sensul ca nu-mi vedea o partitie pe hard de 100G si placa de sunet nu-mi accepta driverele ei ca si cum nu o vedea...si am ajuns la windows server r2).
Folosesti Windows server r2 pentru desktop? :huh:

#20
kosmin90

kosmin90

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,644
  • Înscris: 21.06.2007

View Postautentificare, on 7th August 2009, 18:15, said:

Folosesti Windows server r2 pentru desktop? :huh:

Da....stiu ca suna cam aiurea dar cel putin nu am probleme(ca pe RTM) si viteza e dubla(+ ca acum procesorul lucreaza mai bine....win mai rapid ca asta nu am vazut in viata mea).Toate aplicatiile,driverele au mers perfect si jocurile la fel(acum am deschis si Wow).

#21
autentificare

autentificare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 07.08.2009

View Postkosmin90, on 7th August 2009, 20:22, said:

Da....stiu ca suna cam aiurea dar cel putin nu am probleme(ca pe RTM) si viteza e dubla(+ ca acum procesorul lucreaza mai bine....win mai rapid ca asta nu am vazut in viata mea).Toate aplicatiile,driverele au mers perfect si jocurile la fel(acum am deschis si Wow).
O sa incerc si eu Windows Server, multumesc. Daca mai are cineva ceva idei de rezolvare a problemei mele postati, poate si altcineva va avea nevoie de un raspuns.

Bafta tuturor si multumesc mult de raspunsuri.

#22
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 14.11.2006

View Postautentificare, on 7th August 2009, 18:48, said:

Nu am nevoie de driverele de reta ca sa-mi mearga netul.
De la cat la cat ai marit voltajele?

Drivere pentru placa de retea... Cele care vin cu Win sunt instabile, chiar daca-ti merge netul. Si eu am aveut parte de BSOD-uri, cand foloseam reteaua, netul - am bagat ultima versiune si s-a rezolvat problema. Cat despre Voltaje, daca nu ai facut OC deloc, nush ce sa zic... procu meu e OC-at de la 1800 mhz - la 3000 mhz.

Edited by AXS, 07 August 2009 - 20:19.


#23
autentificare

autentificare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 07.08.2009

View PostAXS, on 7th August 2009, 21:18, said:

Drivere pentru placa de retea... Cele care vin cu Win sunt instabile, chiar daca-ti merge netul. Si eu am aveut parte de BSOD-uri, cand foloseam reteaua, netul - am bagat ultima versiune si s-a rezolvat problema. Cat despre Voltaje, daca nu ai facut OC deloc, nush ce sa zic... procu meu e OC-at de la 1800 mhz - la 3000 mhz.
Wow, cate coolere ai? Sau ai trecut direct la nitrogen lichid? :D

#24
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 14.11.2006

View Postautentificare, on 7th August 2009, 22:54, said:

Wow, cate coolere ai? Sau ai trecut direct la nitrogen lichid? :D

OT: E un OC obisnuit, ce-i drept am un cooler mai scump decat procesorul dar e pe aer. De aveam cu LN2, trebuia sa am 4000 Mhz, sau chiar 5000 Mhz (e un E2160 - stiu ca un E8500 se duce usor la 4000 Mhz).  ^_^  Merge si la 3400 dar nu vreau sa-l stresez mai mult decat e necesar.

#25
lucas22010

lucas22010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 31.01.2007

View PostAXS, on 7th August 2009, 23:37, said:

OT: E un OC obisnuit, ce-i drept am un cooler mai scump decat procesorul dar e pe aer. De aveam cu LN2, trebuia sa am 4000 Mhz, sau chiar 5000 Mhz (e un E2160 - stiu ca un E8500 se duce usor la 4000 Mhz).  ^_^  Merge si la 3400 dar nu vreau sa-l stresez mai mult decat e necesar.

da-i in gura, oricum e un proc ieftin, iar pana crapa vor aparea procesoare opti-core:)

#26
autentificare

autentificare

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 07.08.2009
Am instalat Windows Server 2008 R2 Standard 64-bit si nu am ce sa-i reprosez. Merg perfect, am instalat doar driverul video si niste teme pentru Windows 7. Toate jocurile care le-am incercat merg perfect. Pana acum si nu a dat nici un crash si nici nu cred ca voi primi.
Daca il intereseaza pe cineva: Windows Server 2008 R2 Standard 64-bit clean consuma aproximativ 500MB RAM.

Multumesc tuturor, mai ales lui kosmin90 care mi-a dat ideea sa incerc Windows Server!

Edited by autentificare, 09 August 2009 - 12:36.


#27
ChillyPepper

ChillyPepper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 14.05.2007

View Postautentificare, on 9th August 2009, 13:33, said:

Am instalat Windows Server 2008 R2 Standard 64-bit si nu am ce sa-i reprosez. Merg perfect, am instalat doar driverul video si niste teme pentru Windows 7. Toate jocurile care le-am incercat merg perfect. Pana acum si nu a dat nici un crash si nici nu cred ca voi primi.
Daca il intereseaza pe cineva: Windows Server 2008 R2 Standard 64-bit clean consuma aproximativ 500MB RAM.

Multumesc tuturor, mai ales lui kosmin90 care mi-a dat ideea sa incerc Windows Server!
Problema pe care-ai avut-o tu era foarte simplă. Kitul de win nu era bun.... Probabil l-ai luat din vreo sursă, ca noi toți de altfel, și nu ai avut noroc sau nu ai verificat sursa cum trebuie. Circulă foarte multe versiuni și kit-uri corupte sau deliberat compromise.
Always check first  :cigar:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate