Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Cum scap de o planta ?

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#37
LL13G

LL13G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,520
  • Înscris: 08.08.2006
daca atunci cand vorbesti frumos cu plantele ele cresc mai bine.. ai incercat sa vorbesti urat cu ele? :P

#38
UNHleaSHD

UNHleaSHD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 29.07.2007
Kill Them ! :gunsmilie: :bandit:

#39
Ion_Cristoiu

Ion_Cristoiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 846
  • Înscris: 31.07.2008
Ce vina au babele ca au spart betonul tau? Omoar-o pe baba macar, sa nu se mai chinuie, dar lasa plantele ca dau oxigen.

#40
Googler2010

Googler2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 15.05.2009
Ba da ce luati apararea la 2 plantute ( ca decat doua tulpini sunt) , eu chiar vreu sa scap de ele.

Niste clor ( dala de haine) ar avea vreun efect ??

Edited by paunstefan, 12 August 2009 - 16:39.


#41
UNHleaSHD

UNHleaSHD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 29.07.2007
Da, da!

#42
c72_c72

c72_c72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,929
  • Înscris: 19.02.2008
:thumbdown:

#43
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View Postpaunstefan, on 12th August 2009, 16:38, said:

Niste clor ( dala de haine) ar avea vreun efect ??
Probabil le albeste. :D
PS:da' rezistente ale dracu' plante,daca te chinui de-o saptamana sa le extermini...
Nu ti-a trecut supararea?

Edited by zuv, 12 August 2009 - 17:06.


#44
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007

View Postpaunstefan, on 12th August 2009, 10:48, said:

Dari@ : Nu , am mai mult gazon decat  beton in curte si de ce sa il sparga plantele ?

CTH : Crede-ma ca daa cineva spunea ce spun eu , si eu ma indoiam , chiar m-au impresionat plantele astea invincibile.


pai daca au zile, lasa-le si tu. da' cu ce te-ncurca? ce daca au spart betonul?

#45
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Cel mai probabil au crescut in crapaturi... nu cred ca o planta ca asta poate sparge betonul ca sa iasa de sub el. EU zic sa te duci la o farmacie veterinara sau o florarie care vinde si chimicale si sa spui ca ai niste buruieni in curte care ti-au crescut in crapaturile betonului si nu poti scapa de ele. Sigur au oamenii aia un ierbicid de moare orice verdeata de pe fata pamantului. Inca nu pot sa cred ca ai turnat apa fiarta pe ele si n-au murit.

#46
CTH

CTH

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 343
  • Înscris: 06.07.2008
Sunt tot felul de ierbicide. Ar trebui sa te interesezi. :P

#47
Googler2010

Googler2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 15.05.2009
Zuv  : Pai inca nu mi-a trecut supararea  . Si , da , sunt rezistente , ma impresioneaza si pe mine.

Dari@ : pai cum ce daca au spart betonul ? ce eu torn beton in fiecare an ?

flipxxx : Nu poate o planta sa sparga betonul ? Nu ai vazut pe unele strazi cum plante au crescut pe langa garduri prin beton si asfalt , eu am vazut chiar pe strada mea  si cred ca au crescut prin pe sub beton si asfalt pt ca , cand a turnat betonul a lasat radacini pe sub el ( eu ce bine ca nu am asfalt in curte ca va mirati si mai rau  :lol:  ) . Da cand am turnat apa fiarta cu sare  pe ele s-au plostit putin dar a doua zi erau la fel ca inainte , adica foarte sanatoase ( daca nici acetona , nici otetul nici nimic nu le-a facut nimic , sunt chiar invincibile  :gunsmilie:  )

Si ierbicide ? Nu . pentru ca acum strang bani pt ceva si nu vreau sa dau bani pe ierbicide , ca n-am innebunit .

Pot sa incerc sa le ard cu ceara ? :bigwhitegrin:

Edited by paunstefan, 12 August 2009 - 18:24.


#48
Alta_

Alta_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 22.05.2007
Daca betonul si florile sunt in curtea ta, atunci de ce iti mai faci griji de baba? Iar daca nu-s in curtea ta, ci a babei, de ce iti faci griji pentru betonul ei?

Planta din poze se numeste "portolac". Mie imi place mult, caci are floricele in culori diferite pe o aceeasi tulpina. Cum spunea cineva mai sus, betonul nu poate fi spart de o planta. Dar cand mintea e putina si timpul liber nelimitat, iau nastere topicuri de genul asta.

#49
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008
[quote name='paunstefan' post='6889425' date='9th August 2009, 13:14']Sunt  Flori de piatra


Exact asa arata

Uite cum cresc prin beton .
[quote]



Portolac se numesc.Cum spunea si Alta.Sau alta spunea... :D
PS:Mie mi se par frumoase.

Edited by zuv, 12 August 2009 - 19:01.


#50
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
Nu e chiar asa scump un ierbicid nu te speria. Cu vre-o 10 lei cred ca gasesti ceva care se dilueaza in ceva apa. Tu insa diluezi in mult mai putin. Daca nici asa nu mor, deja e ceva necurat la plantele astea. :lol:

#51
Googler2010

Googler2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 15.05.2009
Alta_ :   curtea mea nu e toata a mea a mea e decat 3 sferturi ( ca sfertu celalalt a fost vandut unei babe) si eu am beton chiar langa partea ei de curte si a pus flori si .... ( povestea cu florile ti-oimaginezi din ce am spus inainte) . Si in partea mea de curte am si eu flori dealea dar pe pamant nu pe beton si daca le rup pe alea din beton s-ar putea sa ma vezi la Pro TV la cat de nebuna e baba. Si da ,imi plac si mie dar nu prin beton. si Poate s-or numi Portolac  dar eu am auzit ca sunt flori de piatra ca si pozele care le-am pus le-am cautat "Flori de piatra" si sunt identice cu ale mele.( si betonul din poze nu e al meu e a lu Google Images :lol: )

Edited by paunstefan, 12 August 2009 - 19:40.


#52
UNHleaSHD

UNHleaSHD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 29.07.2007
N-are cum?
Veniti la mine in curte sa vedeti :lol:

#53
Googler2010

Googler2010

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 15.05.2009
Poate inteleg eu mai greu , dar ce sa vedem ? ( ca nu stiu despre ce vorbesti ) daca vorbesti ca plantele pot sparge betonul , eu te sustin , ca doar eu sunt cel care vrea sa scape de niste plante crescut in beton.

A si pentru cei care cred ca sunt "Anti-plant" , eu cred ca am mai multe plante de cat voi in curte , daca vreti va fac un recensamant.

#54
Dari@

Dari@

    Hoașcă pur si simplu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,733
  • Înscris: 18.06.2007

View Postpaunstefan, on 12th August 2009, 19:24, said:

Dari@ : pai cum ce daca au spart betonul ? ce eu torn beton in fiecare an ?

da' la ce-ti tre'be beton in curte? adica e musai ca in zona aia sa fie betonul neted?
ca tot nu pricep.  :rolleyes:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate