Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 

Windows Vista -> Windows 7 (Upgrade)

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 14.11.2006
Umbla un zvon pe forumurile de dincolo, cum ca s-ar putea face un update de la Vista la Win7 - platind o diferenta. A trecut aproape un an de cand, m-am lasat de IT-ul romanesc... asa ca, scurt si la subiect: la noi cine sau unde se poate face asta?  :huh: E mai mult o curiozitate, folosesc versiunea RC momentan si cum sunt multumit de ea, o sa o "testez" pana in 2010... pana a zice ceasul "ho, ti-a expirat timpul"... ^_^  Dar sunt curios, daca si noi Romanii, sau de ce nu Europenii - avem aceasta optiune la indemana, daca tot am cumparat si Windows Vista.  <_<

#2
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Nu este greu de gasit:

Quote

1. Buy a qualifying PC today, then follow the manufacturer's instructions to get the software upgrade. Prices and delivery methods will vary, please check the manufacturer's website for full details.
2. With the Windows 7 Upgrade Option, you can get the benefits of Windows Vista today, and be ready for Windows 7 when it's ready. Purchase a qualifying version* of a Windows Vista retail packaged product from your favorite retailer between June 26, 2009 and January 31, 2010.

http://www.microsoft...rs/upgrade.aspx

Edited by SuperDuper, 01 August 2009 - 06:36.


#3
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 14.11.2006

View PostSuperDuper, on 1st August 2009, 07:34, said:


Aceasta optiune e valabila numai pentru U.S. si se pare ca e nevoie si de versiune Retail (eu am OEM). Pacat... Poate pana in 2010 se mai schimba ceva.

#4
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Pai eu nu am sustinut zvonurile auzite de tine, doar am dat link spre sursa sigura de informatie.
Tu ai zis ca ai "cumparat" Windows Vista. Dupa care zici ca ai versiune OEM. Ceea ce este total diferit. Tu ai cumparat un laptop/PC si producatorul ti-a dat o copie de Vista legala. Cat a costat exact nu stii, el poate sa iti zica ca a fost si free, oricum MS nu are nici o legatura directa cu tine in acest moment ci doar cel ce ti-a vandut hardware-ul ala. El este cel in masura sa iti dea sau nu W7.

In US au aparut deja la vanzare PC/laptopuri cu Vista OEM cu optiunea de upgrade free la W7. Punctul 1 din citatul de mai sus.

#5
AXS

AXS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 744
  • Înscris: 14.11.2006

View PostSuperDuper, on 2nd August 2009, 18:53, said:

Pai eu nu am sustinut zvonurile auzite de tine, doar am dat link spre sursa sigura de informatie.
Tu ai zis ca ai "cumparat" Windows Vista. Dupa care zici ca ai versiune OEM. Ceea ce este total diferit. Tu ai cumparat un laptop/PC si producatorul ti-a dat o copie de Vista legala. Cat a costat exact nu stii, el poate sa iti zica ca a fost si free, oricum MS nu are nici o legatura directa cu tine in acest moment ci doar cel ce ti-a vandut hardware-ul ala. El este cel in masura sa iti dea sau nu W7.

In US au aparut deja la vanzare PC/laptopuri cu Vista OEM cu optiunea de upgrade free la W7. Punctul 1 din citatul de mai sus.

Acuma-mi spui tu mie, ce am facut si ce nu am facut....  :huh: Ca sa trag si eu o concluzie din spusele tale - voi astia cu Windows-uri piratate, d'alea luate de pe torrente nici nu sunteti constienti ca se poate cumpara si varianta OEM, la jumatate pret. Evident, are limitarile impuse de standard-ul OEM, dar se gaseste si ca pachet individual, nu doar ca bonus pentru un PC/Notebook.

Da, am "cumparat"... Sistemul personal l-am asamblat pe bucati, iar Windows-ul a fost una dintre ele, cumparat ca produs individual. Poate cand o sa dai si tu ceva bani pe un SO, o sa fii constient si de acest lucuru: http://www.google.ro.....=cr=countryRO  :nonobad:

===============

In alta ordine de idei, am vazut ca a aparut si la noi Windows Vista cu Widows 7 ca upgrade alternativ. Dar banuiesc ca e valabil doar pentru achizitiile viitoare, nu si pentru cele anterioare...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate