Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

problema cu niste haine(pete albe)

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
businessFLO

businessFLO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 19.07.2007
nu prea stiu unde sa scriu asa ca am zis ca o fi bine aici. problema e urmatoarea: de ceva timp dupa ce ies din masina de spalat multe tricouri de-ale mele s-au patat cu o chestie alba ori de la deodorant ori de la vreo chestie de prin masina. cum scot petele astea albe enervante? am intrebat la o curatatorie si cica nu mai am ce sa le fac, aveti ceva sugestii?

#2
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,757
  • Înscris: 23.05.2013
Le speli iar!

LE: Nu e pata de la detergent?

Edited by d4m4g3, 26 July 2009 - 12:14.


#3
businessFLO

businessFLO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 19.07.2007
:lol: daca era pata de la detergent era totu foarte simplu nu crezi?

#4
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,757
  • Înscris: 23.05.2013
Nu. Daca tricourile tale s-au patat dupa ce au iesit din masina de spalat (pentru ca asa ai spus!), ei bine nu cred ca le-a dat masina de spalat cu deodorant, sau altceva. Pe cand detergent avea la dispozitie.

#5
worlds_pain

worlds_pain

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 296
  • Înscris: 11.03.2008
poate de la calgon sau ceva asemanator

#6
businessFLO

businessFLO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 19.07.2007

 worlds_pain, on 26th July 2009, 14:33, said:

poate de la calgon sau ceva asemanator
da, maica-mea folosea ceva de genu, numai ca era ceva mult mai ieftin(nu calgon in sine)


nu cauza ma intereseaza acum insa pt ca am o idee(cred ca e de la un deodorant stick, cel putin pt una din haine aproape sigur) ci daca pot sa le mai fac ceva

Edited by businessFLO, 26 July 2009 - 13:55.


#7
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005
Am patit si eu asa (ori de la detergent, ori de la deodorant cu pudra nu stiu sigur) si petele nu s-au mai curatat ever. Cred ca au actionat chimicalele alea cumva si au scos culorile din material.

#8
businessFLO

businessFLO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 19.07.2007
:( un tricou e din hard rock cafe, l-am primit cadou, costa 100 de lei nou...wuof ce pacat.. :(

#9
Khmerul

Khmerul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 499
  • Înscris: 31.03.2009

 businessFLO, on 26th July 2009, 12:48, said:

nu prea stiu unde sa scriu asa ca am zis ca o fi bine aici. problema e urmatoarea: de ceva timp dupa ce ies din masina de spalat multe tricouri de-ale mele s-au patat cu o chestie alba ori de la deodorant ori de la vreo chestie de prin masina. cum scot petele astea albe enervante? am intrebat la o curatatorie si cica nu mai am ce sa le fac, aveti ceva sugestii?


Daca petele sunt de la antiperspirant (clorhidrat de aluminiu sau clorhidrat de aluminiu si zirkoniu) pa si pusi. NU le mai scoti.
Schimba antiperspirantul...

#10
anknic

anknic

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,961
  • Înscris: 12.10.2004
tricoul acela se curata la spalat de culoare?
daca nu, adica e vopsit cu o vopsea rezistenta, poti incerca cu snow, e mult mai puternic decat vanish. da' sa nu ma injuri daca se strica...ca oricum e stricat...nu?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate