Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

am luat amenda pentru ca am aruncat gunoiul

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
tornad0

tornad0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 01.07.2007
azi mi-am luat amenda 250 ron pentru ca am aruncat gunoiul intr-un loc interzis desi locul era plin de moloz si credeam ca e groapa de gunoi.

amenda am luat-o in navodari dar eu sunt din tulcea si nu stiam ca nu e voie si nu era nici o pancarta care sa ma atentioneze. le-am explicat asta la politistii comunitari le-am cerut avertisment pentru ca era prima data si nu am scos-o la capat... ce vreau eu sa stiu e daca pot sa fac contestatie si sa ma leg de lipsa pancartei de atentionare ca nu e voie de aruncat gunoi in acea zona si care sunt sansele mele de castig. multumesc

#2
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Daca vin si ma ... pe usa ta de la intrare, apoi plec, ulterior pot sa mi trimit toti prietenii sa procedeze la fel, pe principiul "deja era moloz acolo"?

Ar trebui sa intelegi cum stau lucrurile...

#3
ssilvviu

ssilvviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 08.11.2006
Auzi nu era semnalizat....
Vine un tampit si arunca o remorca de moloz apoi mai vin 10 care au impresia ca acolo e groapa de gunoi.
Gropile de gunoi nu stau asa... pe marginea drumului sau pe la coltul blocului.
Mi se pare normal sa fie semnalizata o groapa de gunoi, nu sa avem peste tot semne care interzic aruncatul gunoiului.
Eu zic ca degeaba faci contestatie, ai facut o prostie, platesti si speram ca o sa te inveti minte.

#4
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Ah, sa nu uit, si noi am aruncat, dar am fost mai atenti!

#5
tornad0

tornad0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 01.07.2007
pai mi se pare normal sa fie groapa semnalizata pentru ca acolo se dau tot timpul amenzi si e o zona plina cu gunoi nu sunt aruncati doar 3 4 saci. si daca tot dau amenzi inseamna ca lumea tot mai arunca nu ? de ce nu pun pancarta ? eu nu sunt din oras si nu stiam...

dupa ce mi-am luat amenda am fost in alta zona unde m-au trimis tot ei chipurile acolo am voie... ajung la fata locului si la fel groapa de gunoi dar aceasta groapa avea pancarta deci era semnalizata si n-am mai aruncat... daca vedeam pancarta de la inceput nu mai aruncam asa ca mi-am luat amenda pe degeaba si nu inteleg de ce nu as castiga contestatia

#6
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Dreptatea e la mijloc si "ei" au castig de cauza. STATUL ROMAN, mare curva...

#7
mister_rf

mister_rf

    freelancer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,889
  • Înscris: 22.10.2002
Nu-i asa ca suntem o tara de nestiutori?
Acum inteleg de ce sa taie in draci  padurile, trebuie sa puna pancarde peste tot...
PS: eu am de propus o alta solutie pentru cei ca tine: primul cetatean prins in flagrant sa faca curatenie si sa ridice toata mizeriile gasite acolo. Este mai simplu si se poate aplica la toata lumea, fie ca are, fie ca nu are bani.  :lol:

#8
aleksutzu07

aleksutzu07

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 13.01.2007
Daca tu si asa esti hotarat sa depui contestatie indiferent de ce ti se spune aici, atunci ...... nu ne mai intreba.

#9
angelz

angelz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,844
  • Înscris: 01.12.2003

 tornad0, on 17th July 2009, 00:44, said:

pai mi se pare normal sa fie groapa semnalizata


Mie nu mi se pare normal sa arunci gunoiul intr-o groapa sau pe un teren viran (ca se practica si asta)  doar cu ideea ca acolo mai e gunoi / moloz.

#10
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

 tornad0, on 17th July 2009, 00:25, said:

azi mi-am luat amenda 250 ron pentru ca am aruncat gunoiul intr-un loc interzis desi locul era plin de moloz si credeam ca e groapa de gunoi.

amenda am luat-o in navodari dar eu sunt din tulcea si nu stiam ca nu e voie si nu era nici o pancarta care sa ma atentioneze.
Si pina la urma de unde stiti ca era loc interzis? Ca asa au zis comunitarii? Ma bucur sa vad ca se dau astfel de amenzi dar am si o alta curiozitate. Ar fi fost normal ca acei comunitari care patruleaza in zona sa se duca dracului la primarie si sa spuna: "nene, e locul asta in care se intimpla asta. Hai sa-l curatam si sa infigem acolo o pancarta pe care sa scrie ca nu e voie, no, no, bad boys and girls, ati belit belengherul daca faceti asta." Asta pentru cei deja obisnuiti ca locul este o groapa de gunoi.
In fine... pe proces ce scrie, ca era loc interzis sau domeniu public sau ce?

#11
firasg

firasg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 23.01.2005
pui problema gresit. pancarta ar putea eventual semnaliza existenta unei gropi de gunoi, iar nu inexistenta ei.
mergind pe logica ta ar trebui sa fie pancarte de atentionare din metru in metru.

intr-o eventuala contestatie n-ai putea cere decit inlocuirea amenzii cu avertisment, insa ma indoiesc ca vei avea sanse de succes

#12
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007

 firasg, on 17th July 2009, 23:48, said:

pui problema gresit. pancarta ar putea eventual semnaliza existenta unei gropi de gunoi, iar nu inexistenta ei.
mergind pe logica ta ar trebui sa fie pancarte de atentionare din metru in metru.
Corect dar spuneam asta in ideea in care acolo se formase deja o pseudo groapa de gunoi si puteai fi indus in eroare de asta.
Oricum, nu inteleg ce mama naibii este asa de greu sa se stringa acel gunoi iar dupa aceea, intr-adevar, vigilentii comunitari sa dea niste amenzi de sa-i usture curul pe cei care arunca iar acolo.

#13
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
cat ti a dat ? trebuia sa ti dea mai mult

#14
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
În fiecare localitate există gropi de gunoi special amenajate în sensul ăsta!
Dacă există gunoi de orice natură (menajer sau moloz) în alte părți decât groapa de gunoi, nu poți să câștigi o contestație pe motivul că nu ai știut, sau că, dacă ai văzut gunoi aruncat, ai aruncat și tu, crezând că este groapă de gunoi!
În locul tău putea fi oricare dintre cei care au aruncat înaintea ta, numai că ei au fost mai .... grijulii!
Personal, așa cum a mai spus cineva pe aici, ți-aș fi dat amenda maximă, pentru că doar așa ne vom învăța minte!
Poporul român, prin excelență, știe doar de frică! Conștiința este un lucru pe cale de dispariție! :angry:

#15
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009
Bine au procedat! Oricum nu te crede nimeni ca te-ai nimerit tu asa pe-acolo, in trecere din Tulcea, ca sa-ti arunci gunoiul! Chestia asta se plateste la metrul cub. Tu te-ai gandit ca faci o afacere si te-au prins. Acum platesti... data viitoare poate mergi la groapa de gunoi din Tulcea.
Urasc sa vad si prin Brasov, care a devenit totusi un oras relativ curat (dar inca nu asa cum ar trebui) cum deschide cate unul geamul masinii si isi arunca mizeria afara cu nonsalanta. Doar sunt cosuri de gunoi in tot orasul sau la orice benzinarie. Asta e nesimtire.

#16
boxerbull

boxerbull

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 25.05.2009
fa contestatie, spui exact ceea ce ai zis si pe forum si vezi ce se intampla.
ori platesti banii, ori nu.

#17
solex20

solex20

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 15.06.2009

 tornad0, on 16th July 2009, 23:25, said:

azi mi-am luat amenda 250 ron pentru ca am aruncat gunoiul intr-un loc interzis desi locul era plin de moloz si credeam ca e groapa de gunoi.

Bine ti-au facut. Sper sa mai iei.  :scared:

#18
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Și eu sper același lucru... :bouncey:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate