Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 

Problema mare...

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#1
dorel15

dorel15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 13.04.2009
Buna.Sa incep cu povestioara prima data : In clasa a 9 Semestru II mi-a placut o colega foarte mult...doar ca atunci cand am incercat ea avea prieten....in clasa a 10 Sem I .. am primit cateva mesaje prin care se intelegea ca vrea sa fim impreuna dar eu "prostu" n-am facut nimica ... si acuma in Semestru II imi pare foarte rau....si nu stiu cum sa ii zic acuma....cum sa aduc vorba de :X .As vrea ca in saptamana asta ramasa sa ii pot zice....dar nush cum sa ajung la prieten/iubit...daca ma intelegeti ce zic.Aaaa...si inca ceva decat sa postati la misto mai bine nu postati!

#2
Dida

Dida

    Passion for rings.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 25.07.2006
Scos la suc, film, prăjitură, plimbare în parc. Azi, mâine, se prinde.
Sau mai nou se poate doar pe mess?

#3
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Fa-o pe vinovatu cu ea. Fii suparat, spunei ca i-ai facut toate mofturile si ei nu-i pasa de tine (daca e adevarat), spunei ca o iubesti ca un prost si ca iti pare rau ca nu i-ai raspuns atunci. Chestia e sa simti asta, nu ca ai vazut pe forum.

#4
dorel15

dorel15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 13.04.2009

View PostDida, on 4th June 2009, 21:30, said:

Scos la suc, film, prăjitură, plimbare în parc. Azi, mâine, se prinde.
Sau mai nou se poate doar pe mess?

Cand sa o scot...n-am cand,unde...ea e din alt sat!De prins s-a prins mai demult....in a 9 ...dar nu stiu daca mai crede si acu ca o plac!

View PostGady_paul, on 4th June 2009, 21:44, said:

Fa-o pe vinovatu cu ea. Fii suparat, spunei ca i-ai facut toate mofturile si ei nu-i pasa de tine (daca e adevarat), spunei ca o iubesti ca un prost si ca iti pare rau ca nu i-ai raspuns atunci. Chestia e sa simti asta, nu ca ai vazut pe forum.

De simtiti simt chestia asta....dar.....as incerca daca pot altcumva...oricum faza cu imi pare rau ca nu i-am spus atunci am sa ii zic ...nush cand.

#5
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,850
  • Înscris: 01.11.2005
Pai sa inteleg ca doar la scoala va vededeti ?
invit-o la un chiul in 2 si dupaia vedeti voi ce faceti :D ...glumeam.
pai cred ca sfaturile pe care ti le-am da noi , cred ca ti-au trecut deja prin minte...acum ce iti mai ramane de facut e curajul...pe care nu ti-l putem da pe forum.
Ai putea sa vb cu o colega de a ei cu care te impaci sau intelegi mai bine, ca sa vezi cam cum te situezi tu in sufletul fetei aleia, propune-i sa faca pe cupidonul si ai sa vezi ca o sa ii placa si ei si tie.
good luck.

#6
dorel15

dorel15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 13.04.2009

View Posttehnics, on 4th June 2009, 21:24, said:

Ai putea sa vb cu o colega de a ei cu care te impaci sau intelegi mai bine, ca sa vezi cam cum te situezi tu in sufletul fetei aleia, propune-i sa faca pe cupidonul si ai sa vezi ca o sa ii placa si ei si tie.
good luck.

La asta m-am gandit si eu sa fac...ma inteleg chiar foarte bine cu o prietena de-a ei foarte buna..! Asta o sa o incerc...Marti ca pana atunci nu mai merg la scoala!

View Posttehnics, on 4th June 2009, 21:24, said:

Pai sa inteleg ca doar la scoala va vededeti ?
Da..doar la scoala ne vedem!

#7
fairymarjalis

fairymarjalis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 07.02.2008
Trimite-i esemes, ca am auzit ca se poarta.

#8
dorel15

dorel15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 13.04.2009

View Postfairymarjalis, on 4th June 2009, 23:10, said:

Trimite-i esemes, ca am auzit ca se poarta.

Mai repede as vorbi Face 2 Face cu ea , decat cu telefoane etc...! Iar la SMS m-am gandit...dar pana de idei....

#9
fairymarjalis

fairymarjalis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 07.02.2008
Tu de fapt nu stii ce sa-i spui, asa-i?
Apoi nu stiu, ori is eu cu capu', ori tanara generatie are probleme de comunicare din ce in ce mai mari. V-o prostit messu' cu totu'.
Eu as spune sa fii sincer si deschis cu ea. Nu cred ca ai ce pierde, mai ales daca stie ca nu-ti e indiferenta.
Plus de asta, mai bine sa ti-o iei in freza de la inceput, decat sa investesti timp si sentimente straduindu-te sa ii fii amic, iar apoi sa-ti dea cu flit.

#10
dorel15

dorel15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 13.04.2009

View Postfairymarjalis, on 4th June 2009, 22:22, said:

Tu de fapt nu stii ce sa-i spui, asa-i?
Apoi nu stiu, ori is eu cu capu', ori tanara generatie are probleme de comunicare din ce in ce mai mari. V-o prostit messu' cu totu'.
Eu as spune sa fii sincer si deschis cu ea. Nu cred ca ai ce pierde, mai ales daca stie ca nu-ti e indiferenta.
Plus de asta, mai bine sa ti-o iei in freza de la inceput, decat sa investesti timp si sentimente straduindu-te sa ii fii amic, iar apoi sa-ti dea cu flit.
N-am probleme de comunicare cu ea....dar am cand vine vorba de asa ceva....am stat si cu ea in banca....tot vorbeam nu ne puteam opri...dar..n-am vorbit de  :inlove:  . Si ea vad ca ma cam baga in seama ...aproape in fiecare pauza...cauta ea ceva sa vorbeasca cu mn si nu as vrea sa o pierd , si asa o cam place tot Liceu... :)))) ! :angry:

#11
fairymarjalis

fairymarjalis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,234
  • Înscris: 07.02.2008
Stii deja ca chiar daca te baga in seama, nu e obligatoriu sa vrea sa fiti mai mult decat simpli prieteni, nu?

#12
dorel15

dorel15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 13.04.2009

View Postfairymarjalis, on 4th June 2009, 23:37, said:

Stii deja ca chiar daca te baga in seama, nu e obligatoriu sa vrea sa fiti mai mult decat simpli prieteni, nu?

Da....stiu...dar m-am gandit ca ea a vrut in Sem I !!! cand am fost eu fraier.... si m-am gandit...ca poate si acu.

#13
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007

View Postdorel15, on 4th June 2009, 23:40, said:

Da....stiu...dar m-am gandit ca ea a vrut in Sem I !!! cand am fost eu fraier.... si m-am gandit...ca poate si acu.
...ești?

Mda.

#14
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005
Nu-i mai simplu să-i zici direct decât să aplici soluțiile astea de scărpinat cu mâna dreapta la urechea stângă care-ți sunt propuse aici?

#15
Ursul_Polar

Ursul_Polar

    call boy - 9000 jpy\s

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,208
  • Înscris: 31.07.2006
da nu mai bine nu-i zici tu nic si stai asa cum esti?
femeile e probleme mari... parol -_-

vezi ce vrei si actioneaza conform cu o decizie.
sfaturile sunt inutile pentru cineva ce nu stie ce vrea si cum sa actioneze

#16
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009
Io zic ca in cazul tau tot sms-ul si sucul te salveaza. Trimite-i si tu un mesaj acuma in weekend, "iesim la un suc , marti ?" , ceva de genu unei invitatii, aveti timp pina va intilniti sa va obisnuiti cu ideea. Vezi ce raspunde, poate nu te refuza fata si pina marti la scoala ,prinzi curaj. Cred ca e mai usor pentru tine asa decit - face to face, la cit ai lungit-o pina acuma. :D

#17
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
ideea e sa-ti petreci timp cu ea si in afara scolii.....in afara cadrului profesional
invit-o la un film pe calculator (iei si tu de pe torente un film). poate si un ceai sa mai taie distanta....
iti recomand filmul pulp fiction...daca tipei nu ii place filmul asta poti sa o lasi balta si sa cauti pe alta.
aaaa! si puteti sa beti si cate un pahar de vin sa va mai dezmorteasca limbile....

#18
eps

eps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 26.11.2008

View Posttehnics, on 4th June 2009, 22:24, said:

invit-o la un chiul in 2 si dupaia vedeti voi ce faceti :D ...glumeam.
Mie chiar mi se pare o idee buna :)
Daca chiar n-ai cum sa-i zici in afara scolii, chiuliti si voi o ora si vorbiti atunci despre asta... Stati pe undeva prin liceu, pe coridoare mai retrase, sa puteti vorbi in liniste. Dupa asta, gasiti voi timp sa va intalniti si in afara scolii.. dupa ore, pe drumul spre casa, in weekend...
Oricum, daca ea s-a dat la tine si tu "ca fraierul" n-ai facut nimic, ea acum se simte respinsa si cu siguranta n-o sa mai faca vreun pas in directia asta. It's all up to you. Dar ai grija cat amani, poate se gaseste altul mai rapid si face pasul inaintea ta  <_<

Edited by eps, 05 June 2009 - 21:09.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate