Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Inlocuire cauciuc pe CASCO

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Am un cauciuc putin ciupit (de mine) intr-o bordura si ma intreb daca se poate inlocui pe CASCO.

Nu rasufla, dar ma gandesc sa nu cumva sa se agraveze in timp.

Cum sa procedez?

#2
Iuliutz

Iuliutz

    Hairmaster

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 27.01.2005

 C.F.S., on 1st June 2009, 12:18, said:

Am un cauciuc putin ciupit (de mine) intr-o bordura si ma intreb daca se poate inlocui pe CASCO.

Nu rasufla, dar ma gandesc sa nu cumva sa se agraveze in timp.

Cum sa procedez?
te duci la firma si vb cu un inspector de daune, ii spui ce vrei si el iti intocmeste dosarul de dauna.
Parerea mea, daca e casco cu fancisa nu merita pt ca trebuie sa pui si tu o parte buna de bani, plus ca nu o sa mai beneficiezi de reducere la urmatoarea reinoire, iar daca nu este cu francisa, nu o sa mai fie reducere la anul.
Trebuie calculata valoarea cauciucului la piata, si costul reducerii care se simtea pe viitor.
Bafta!

#3
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,337
  • Înscris: 14.06.2006

 C.F.S., on 1st June 2009, 12:18, said:

Hai bre ca un cauciuc la Logan e 150-160 de lei. Te strici la mațe cu aia de la asigurari pentru 2 cartuse de tigari?

#4
Sima2k

Sima2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,780
  • Înscris: 08.08.2004
teoretic, se poate inlocui pe casco. Pui un boschetar sa ti le taie pe toate patru. Chemi inspectorul de daune, face dosar de vandalism si aia e.
Nu merita sa strici asigurarea pentru un singur cauciuc

#5
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007

 Iuliutz, on 1st June 2009, 16:26, said:

te duci la firma si vb cu un inspector de daune, ii spui ce vrei si el iti intocmeste dosarul de dauna.
Parerea mea, daca e casco cu fancisa nu merita pt ca trebuie sa pui si tu o parte buna de bani, plus ca nu o sa mai beneficiezi de reducere la urmatoarea reinoire, iar daca nu este cu francisa, nu o sa mai fie reducere la anul.
Trebuie calculata valoarea cauciucului la piata, si costul reducerii care se simtea pe viitor.
Bafta!
- Fransiza e zero lei, zero bani.
- Am folosit deja asigurarea, deci adio reducere!

 December, on 1st June 2009, 16:28, said:

Hai bre ca un cauciuc la Logan e 150-160 de lei. Te strici la mațe cu aia de la asigurari pentru 2 cartuse de tigari?
http://www.anvelopew...185-65-R-15.htm

Daca tot platesc casco, de ce sa nu il folosesc?

 Sima2k, on 1st June 2009, 16:49, said:

teoretic, se poate inlocui pe casco. Pui un boschetar sa ti le taie pe toate patru. Chemi inspectorul de daune, face dosar de vandalism si aia e.
Nu merita sa strici asigurarea pentru un singur cauciuc
:lol:

#6
ciomo

ciomo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 30.05.2005
Citeste mai intai conditiile de asigurare. S-ar putea sa fie firme de asigurari care nu inlocuiesc caucicurile taiate pe Casco.
PS: la ce firma ai casco ?

#7
aalinn

aalinn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,907
  • Înscris: 25.09.2007
pe casco iti pun ei ce cauciuc vor nu ce vrei tu

#8
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,756
  • Înscris: 23.05.2013

 C.F.S., on 1st June 2009, 12:18, said:

N-ai ce face? Pune-l pe cel de pe rezerva.
Si cumpara inca unul cand poti, lasa CASCO, n-are rost, parerea mea este ca te pui pe drumuri de pomana, astepti cat astepti - poti sa cumperi tu unul si asta e. :)

PS: Cauciucurile se fac pe CASCO? La consumabilele astea eu stiu ca este mai ciudata treaba. Pe mine m-au pus sa platesc 2 becuri >100lei, desi ei schimbasera tot - faruri, ce era necesar, eu am platit becurile. Motiv? Consumabil.

Edited by d4m4g3, 01 June 2009 - 18:58.


#9
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Am schimbat eu anul trecut la Forester o roata cu totul. Tot asa, am ciupit putin cauciucul si am zgariat si janta pe buza, asa ca le-am schimbat pe amandoua. Aveam si fransiza de 100E, dar tinand cont ca masina e 4x4 si e musai sa ai toate cauciucurile la fel, am luat totul de la reprezentanta, n-am gasit in alta parte. vreo 1100 de lei toata distractia.

#10
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007
Teoretic o sa am ceva timp luna asta, asa ca prefer sa folosesc casco, chiar daca toata distractia va fi ~400 lei cu fransiza zero. Sau daca se aglomereaza programul, renunt la idee.

Cat despre montat rezerva, ar putea aparea ceva probleme daca pe spae unul din cauciucuri e rulat 20k km iar celalalt e nou?

@december, d4m4g3
Ideea topicului nu era "daca sa apelez la casco" - ci daca a facut cineva asta - sa spuna cum. :)
Decat sa dau banii pe cauciuc mai bine fac un plin jumate si ma plimb 3 zile pe stefan cel mare in aglomeratie, de la Victoriei la Obor :roflmao:

#11
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,337
  • Înscris: 14.06.2006

 C.F.S., on 3rd June 2009, 10:30, said:

Decat sa dau banii pe cauciuc mai bine fac un plin jumate si ma plimb 3 zile pe stefan cel mare in aglomeratie, de la Victoriei la Obor :roflmao:
Vrei sa faci ture ca baietii...sa te vada gagicile. Am inteles!

Se schimba fraticule.Te duci la nenea ala care-ti deschide un dosar,matale-i spui ca ai avut ciuda pe o groapa si caucioaca a facut o boalfa si ti-l schimba.Iti schimba si janta.O sa-ti faca poza la cauciuc si la janta si o sa-ti dea cauciucul pe care l-ai avut pe masina nu ce vor ei.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate