Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 

ce sa fac?

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
girl22

girl22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.05.2009
Am o mare problema (e a mea si d'aia o vad mare) si am nevoie de un sfat, o vorba, ceva...n-am cu cine sa vorbesc si v-am gasit pe voi (cu speranta ca se va gasi cineva sa vorbeasca si cu mine). Nu stiu ce sa fac, daca mai are rost sa continui...in ultimul timp am indoieli ca relatia asta are un rost.
Dar sa incep cu povestea mea pe scurt, nu??? sa n-o lalai prea mult...Am 28 de ani si am o relatie de 5 ani cu un barbat cu 15 ani mai mare decat mine, am stiut de la inceput ca relatia este fara viitor el fiind insurat (nu sariti pe mine ca nici eu nu credeam acum 5 ani ca voi fi cu cineva insurat, nici nu concepeam asa ceva) pur si simplu s-a intamplat, eram dupa o relatie de 3 ani cu un baiat pe care l-am iubit f. mult si am vrut sa-l uit si l-am gasit pe el (am avut 2 relatii in viata mea, cea de 3 ani si cea cu actualul) pe care inevitabil am ajuns sa-l iubesc prea mult. Anul trecut mi-a spus pentru prima oara ca ma iubeste si ca nu poate trai fara mine, bla, bla, bla intelegeti voi ca sunteti fete destepte...Nu e un barbat romantic, a fost singura data cand mi-a spus ca ma iubeste, suntem cam la fel ca capitolul romantism...
De 5 luni e in divort si este extrem de schimbat, e mult mai rece am discutat despre asta si mi-a spus ca ar trebui sa-l inteleg ca el deocamdata nu-mi poate promite nimic legat de viitor ca ar trebui sa-i fiu alaturi ca prietena lui si atat. Problema e ca eu simt ca nu mai pot astepta m-am saturat de o relatie incerta...Sa nu credeti ca sunt vreo disperata care il suna, il streseaza, il las foarte liber...pur si simplu nu stiu ce sa fac...
Daca aveti chef de conversatie, nu ezitati! :D

#2
to_the_touch

to_the_touch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 196
  • Înscris: 24.04.2009
Poate nu sint eu in masura sa-ti dau sfaturi (deoarece nu am asa experienta), dar din cele scrse de tine, iti recomand sa-l lasi si sa-ti cauti de treaba. Daca de atata timp (5 ani) barbatul respectiv nu ti-a oferit nimic stabil, serios, nu iti va oferi nici de acum incolo. Barbatii de regula stiu din primul an de ralatie daca vor sau nu o relatie pe viitor serioasa (ma refer la casatorie)cu acea persoana. Nu s-a intamplat asta pana acum,  nu se va intampla nici peste alti 5 ani, asta e parerea mea. Iti irosesti timpul in zadar.

#3
kitty2008

kitty2008

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 563
  • Înscris: 22.03.2008
Da-ne mai multe detalii.... De ce a divortat? Din cauza relatiei cu tine? A fost dorinta lui divortul? Ca un lucru e sigur...nu poti sa iti cladesti fericirea pe nefericirea alteia.

#4
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Copii sunt? Sogorite?

#5
girl22

girl22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.05.2009

View Postkitty2008, on May 14 2009, 18:10, said:

Da-ne mai multe detalii.... De ce a divortat? Din cauza relatiei cu tine? A fost dorinta lui divortul? Ca un lucru e sigur...nu poti sa iti cladesti fericirea pe nefericirea alteia.

Cert el cu sotia lui nu se mai intelegeau nu mai imparteau acelasi pat de ceva timp cel putin asa mi-a spus el...motivul divortului nu-l cunosc, nu l-am intrebat. Mi-a spus ca sunt in divort si atat...nu a vrut sa-mi dea detalii nici eu nu l-am intrebat pentru ca nu vedeam rostul... probabil o vina sa fi avut si eu (in decizia lui, daca a fost a lui...), dar niciodata nu i-am cerut asta si nici n-am avut pretentii ...

#6
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Daca dupa 5 ani nu simte nevoia sa ti se destainuie, e grav. Eu atat am de zis.

#7
girl22

girl22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 14.05.2009

View Postspdude, on May 14 2009, 18:15, said:

Copii sunt? Sogorite?


Din pacate are 2 (si nu spun "din pacate"pentru mine, ci pentru pitici)
Stiu ca probabil o sa spuneti ca sunt o scorpie si ca-mi merit soarta dar nu sunt eu cauza divortului, cel putin asa cred...

#8
Alex-Softpedia

Alex-Softpedia

    Împărat Republican

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,383
  • Înscris: 10.03.2009
Am voie si eu aici? Ok,banuiesc ca am ca a mai postat un tip :D

Parerea mea e sa il lasi daca nu il iubesti si nu iti insipra incredere,situatiile sunt urmatoarele:

1.Te iubeste insa trece printr-un moment dificil cu actuala lui sotie,trebuie sa fi alaturi de el,daca relatia dintre el si sotia lui nu are viitor nu te vad absolut deloc vinovata ca esti cu el chiar daca e insurat,daca insa si probabil tu stii asta relatia ta cu el a influentat destul de mult despartirea ce e pe cale sa se produca nu prea e bine.

2.A gasit-o pe a 3-a si vrea sa scape de voi amandoua,deodata cat mai repede..

3.E un tip imatur fara responsabilitati,un ratat si un golan...nu se poate schimba,lasa-l.

Si eu sunt curios daca din relatia ce a avut-o cu actuala lui sotie s-a ivit vre-un pui de om :)

EDIT: Deci are copii,e nasol RAU !

Edited by alex-softpedia, 14 May 2009 - 17:35.


#9
yasmi

yasmi

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,504
  • Înscris: 20.02.2009

View Postgirl22, on May 14 2009, 18:19, said:

Cert el cu sotia lui nu se mai intelegeau nu mai imparteau acelasi pat de ceva timp cel putin asa mi-a spus el...motivul divortului nu-l cunosc, nu l-am intrebat. Mi-a spus ca sunt in divort si atat...nu a vrut sa-mi dea detalii nici eu nu l-am intrebat pentru ca nu vedeam rostul... probabil o vina sa fi avut si eu (in decizia lui, daca a fost a lui...), dar niciodata nu i-am cerut asta si nici n-am avut pretentii ...

1.E un clise, toti spun asta, se justifica nesabuinta lui.
2. E imatur, daca ramii cu el ,o sa ajungi si tu ca si nevasta-sa acum.
3.El e probabil un tip vesnic plictisit si doritor de nou in viata lui, asa ca reuseste sa f*** bine viata altora.
4.Eu nu as pune in viitor baza pe un barbat care desi cu 15 ani mai mare ca tine, isi lasa casa si copiii. N-are nici o problema, cind va fi la greu  si cu tine va face la fel. Cauta-ti altul.

#10
mcgregory

mcgregory

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 887
  • Înscris: 10.06.2008
Greseala e numai a ta,plecand de la diferenta de varsta si sfarsind cu faptul ca este/era insurat.Nu inteleg de ce femei tinere isi phoot viata cu asa specimene,e ca si cum te-ai regula cu tac'tu!
La obiect,lasa-l si gaseste-ti un stremeleag de varsta ta!

#11
Oana31

Oana31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 14.07.2008

View Postyasmi, on May 15 2009, 08:02, said:

1.E un clise, toti spun asta, se justifica nesabuinta lui.
2. E imatur, daca ramii cu el ,o sa ajungi si tu ca si nevasta-sa acum.
3.El e probabil un tip vesnic plictisit si doritor de nou in viata lui, asa ca reuseste sa f*** bine viata altora.
4.Eu nu as pune in viitor baza pe un barbat care desi cu 15 ani mai mare ca tine, isi lasa casa si copiii. N-are nici o problema, cind va fi la greu  si cu tine va face la fel. Cauta-ti altul.

Cam asta e tot ce trebuie să înțelegi. Dacă pe soția lui a trișat-o cu tine, pe tine te va trișa pentru că pur și simplu iubește ideea de nou, de duplicitate etc.
Dacă accepți toate astea, draga mea, atunci ești pregătită măcar! Lasă-l să se adune după divorț, și dup-aia reluați de unde ați lăsat, până când te va schimba și pe tine.  -_-
Cazuri de-astea sunt pe toate gardurile, toate cu același final.  :rolleyes:
Te-aș încuraja să te desparți de el.

#12
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,850
  • Înscris: 01.11.2005
Mooooaaaammmaaa...15 ani. Ce naiba ma, chiar nu ai gasit nici unul de varsta ta ? Ce nu mi-ai dat un buzz acum 5 ani de zile si te consolam eu dupa relatia cu fostul ...ca acum 5 ani de zile eram si eu liber :D...acum canci...e prea tarziu.

Mai stiu tot asa una ( studenta ) care umbla cu unu cu 13 ani mai mare ca ea, si ala insurat si cu copchii acasa si am intrebat-o ce naiba isi pierde viata cu ala, cand nici sex nu facea cu el, nici una, nici alta...da-o incolo ca asta e peirdere de timp....Pana la urma am inteles ca s-a gasit unu pe seama ei

Am impresia ca tu ( si nu numai...am mai vazut fete de astea ) ai cautat ceva matur, si ma refer copt la minte, sa ai un umar pe care sa plangi si sa te indrume cu sfaturi bune, etc. Se pare ca exact din cauza asta te-ai prins singur intr-o plasa, din care doar tu te poti salva...in schimb din pacate nu mai poti salva si timpul care a trecut.
Asa ca nu mai sta pe ganduri ca baba pe scanduri....cauta-ti unul de varsta ta si traieste-ti viata...ca gagiulala de 43 de ani si-a trait-o pe a lui.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate