Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Tinctura de iod

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
marius_stp

marius_stp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 30.07.2007
Cainele meu urmeaza un tratament cu tinctura de iod si o parte din blana lui este acum galbena. Vreau sa merg la o expozitie si din cate am citit pe net, petele de tinctura de iod se curata cu o solutie de apa oxigenata + amoniac. Daca folosesc amoniac alimentar si apa oxigenata, e vreo problema pentru pielea cainelui? Nu am de gand sa folosesc nimic care i-ar putea face rau, mai bine merg cu el asa. De fapt, o sa testez pe mine intai, dar ma gandeam ca poate se pricepe cineva la chimie si imi explica daca e periculoasa substanta sau nu. Multumesc

#2
iulia_400

iulia_400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 695
  • Înscris: 08.02.2007
eu nu am auzit de combinatia asta. stiam ca cei care au caini cu blana alba si patata din cauza mancarii sau lacrimarii, mai folosesc apa oxigenata, ca sa o decoloreze. dar arbitrii stiu oricum. pt ca nu va face ca blana sa arate ca "neprelucrata", plus ca arde. si mai poate crea si probleme la piele. sunt ceva sampoane si tratamente profesionale care nu fac minuni, dar mai rezolva din probleme. numai ca is mai scumpe. aici iti pot recomanda pe cineva care aduce, dar pe prv. ce caine ai? la ce expozitie vei merge? si eu duc cainele la expo.

#3
marius_stp

marius_stp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 478
  • Înscris: 30.07.2007
Este vorba de un dog german arlechin, a trecut deja expozitia de la Timisoara si nu vreau sa ii fac rau cainelui. Momentan este inca galben si cel mai bun rezultat a venit de la spirt cald, dar vad ca se duce cu trecerea timpului, asta pentru ca a terminat tratamentul.

Edited by marius_stp, 06 May 2009 - 21:40.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate