Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Zodia Leu

- - - - -
  • Please log in to reply
117 replies to this topic

#91
LILDEBUL

LILDEBUL

    MEMBRU BAGABONT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,511
  • Înscris: 31.01.2011
Parca povestesti viata mea , mai zic unii ca zodiile sint vrajeala. Eu sint LEU si ma regasesc in 99.9999999% din zodia mea.

#92
bfg2008

bfg2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 15.08.2008

 money_geld, on 1st March 2011, 21:00, said:

Si eu am intalnit oameni din toate zodiile. Unii mai destepti, altii mai prosti. Cum am mai spus. Zodiacul e o porcarie.
In sfarsit pic de acord cu cineva, daca ar fi fost adevarata treaba cu zodiile, apai toti cocalarii si increzutii si baietasii, smardoii ar fi zodia Leu - nu exista asa ceva
Eu sunt leu si nici 20% din cretinismul ala de la zodie nu mi se potriveste ... ma simt mai mult berbec decat leu daca ar putea sa ma caracterizeze vreo zodie..

#93
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Sunt leu, iar leii nu cred in prostiile astea astro(i)logice.

#94
bfg2008

bfg2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 15.08.2008
Pe mine daca ma intreaba cineva : ce zodie esti ? ma rog sa presupunem prin absurd ca m-ar baga cineva in seama ca sa-mi puna asa intrebare prescolara si superficiala, nici nu l-as baga in seama. Sunt ignorant si nesimtit de felul meu.

#95
ionescuemil76

ionescuemil76

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 57
  • Înscris: 05.01.2012
Leii sunt o zodie puternica, desi in unele momente nu ar da impresia. Slabiciunea lor e insa orgoliul, care e foarte usor de ranit. Per total sunt   oameni de treaba desi tind sa fie rautaciosi uneori.

#96
lucianalex

lucianalex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 06.09.2006
Si eu sunt zodia Leu si am observat o chestie..Un leu e bun la tot adica mai pe scurt ii merge capul dar cand e vorba de dragoste il atingi unde il doare cel mai rau. :console:

#97
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005
Finete.
Valoare.
Forta.

#98
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014
Toti avem calitati si defecte, ca ...zodii ! Dar regii, au ceva care asteapta mereu ... este lauda. Daca aveti persoane lei in casa, copii, barbati ...laudatii oricind. Se vor simti sigur pe ei si va pot face si cadouri fantastice. Au nevoie de laude, dar au si inima (si ca boala) mare ca sa ofere si ...buzunar cind vor. Aici cred ca este atu-ul lor, cel mai cel in viata. Pe linga bani, culoarea galbena, aur etc.

#99
Taylor_M

Taylor_M

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,209
  • Înscris: 08.08.2014

 InTech, on 16 august 2014 - 20:38, said:

Finete.
Valoare.
Forta.
Manelism

#100
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,693
  • Înscris: 30.01.2006
Eu sunt Leu si URASC manelele. De fapt la o nunta, daca a bagat mai mult de 3 manele, am dat plicul si am taiato. Le urasc din toata inima. Si cu toate astea ma regasesc in descrierea zodiei, cu toate ca tind sa nu cred horoscopul, totusi, ceva ceva este, nu-mi pot explica de ce. In schimb nu cred prea mult prezicerile zilnice si balariile astea, uneori se inimereste, dar de cele mai multe ori nu. Iar lucru asta e normal, daca-ti spun in fiecare zi o prezicere, in 365 de zile trebuie sa inimersc cateva chestii generale.

#101
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

 test_driver, on 08 noiembrie 2014 - 03:26, said:

Eu sunt Leu si URASC manelele. De fapt la o nunta, daca a bagat mai mult de 3 manele, am dat plicul si am taiato. Le urasc din toata inima. Si cu toate astea ma regasesc in descrierea zodiei, cu toate ca tind sa nu cred horoscopul, totusi, ceva ceva este, nu-mi pot explica de ce. In schimb nu cred prea mult prezicerile zilnice si balariile astea, uneori se inimereste, dar de cele mai multe ori nu. Iar lucru asta e normal, daca-ti spun in fiecare zi o prezicere, in 365 de zile trebuie sa inimersc cateva chestii generale.

Prezicerile sint zilnice, ptr. ca planetele se misca  zilnic ... PE CER ! Asta fata de harta dvs, de nastere, ptr. cele 365 de zile ale anului. Aceste preziceri insa, NU sint fata de harta EXACTA, a hartii dvs. de nastere, ptr. fiecare, ca sa puteti avea 365 de zile, acele informatii exacte. Ele sint doar generale. Ca sa puteti afla zilnic, ce spune Universul, NUMAI despre harta dvs. de nastere, trebuie sa o faceti total separat de ce spune ...televizorul, general !  

Adica, sa puneti fata in fata (astrologic spus, una peste alta) harta NUMAI a UNIVERSului, cu harta dvs....grad cu grad, planeta cu planeta, casa cu casa, citite apoi, ca sa puteti sa aveti in final, acele preziceri corecte, exacte de care spuneti, in cele 365 de zile. Dupa reveniti, sa ne spuneti ...parerea.

Edited by Astro-Liv, 08 November 2014 - 22:12.


#102
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,693
  • Înscris: 30.01.2006
Da, stiam ca asa se face, insa e greu sa gasesc pe cineva sa-mi prezica ceva doar mie particular, si chiar daca se intampla sa ghiceasca, o las pe seama norocului, asta daca nu se intampla de mai multe ori, si sa aibe dreptate in 90% din cazuri. Nu de alta, dar eu nu cred in paranormal, totul trebuie sa aibe o explicatie stiintifica. Nu am gasit inca motivul pentru care ma incadrez asa bine in zodia mea, si nu cred ca e o intamplare, pentru ca am vazut si la altii. O fi de vina perioada anului in care m-am nascut. Ma intreb daca leii din emisfera sudica sunt ca leii din emisfera nordica, sau sunt mai de graba ca si Capricornii din emisfera nordica, nu stiu, aici ma bazez pe anotimpuri, care acolo sunt exact pe dos decat aici.

Oricum, daca esti expert(a) in Horoscop, poate imi prezici si mie pe privat intr-o zi. Chiar sunt curios. Chiar daca nu cred in paranormal, sunt fascinat de "magicieni".

Edited by test_driver, 10 November 2014 - 00:11.


#103
nico91

nico91

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.10.2011
Leii sunt cei mai norocosi.

#104
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

 test_driver, on 10 noiembrie 2014 - 00:01, said:

Nu am gasit inca motivul pentru care ma incadrez asa bine in zodia mea, si nu cred ca e o intamplare, pentru ca am vazut si la altii. O fi de vina perioada anului in care m-am nascut. Ma intreb daca leii din emisfera sudica sunt ca leii din emisfera nordica, sau sunt mai de graba ca si Capricornii din emisfera nordica, nu stiu, aici ma bazez pe anotimpuri, care acolo sunt exact pe dos decat aici.

Va incadrati asa bine in zodia dvs....adica vreti sa spuneti...sinteti original... LEU? Sinteti sigur de asta? Ptr. ca trebuie sa dovediti ca este asa. Unii fac si greseli. Posted Image Daca e sa fie asa insa, atunci raspunsul se poate gasi in harta dvs...In primul rind in ce grad de ascendent sinteti nascut, apoi in care decada de zodie sinteti nascut (a doua de pilda) sau cite planete aveti in final in zodia de leu sau foc si ce va face soarele pe harta, de cine va este lovit ca sa va trasforme si aici si asa mai departe. Asta ca sa intelegem in final de ce PREDOMINA acest leu in caracterul dvs. dupa cum spuneti.

#105
iulian_k

iulian_k

    Bau Bau, Sexomarxist, Sacerdot al Sfintei Conventii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,775
  • Înscris: 07.01.2012
Horoscopul are un efect prescriptiv, nu este o relatare descriptiva. Cum functioneazase asociaza un defect unei multimi de oameni, in speta multimea oamenilor nascuti intre 21 iulie si 22 august, defect comun tututro indivizilor -in speta vanitatea. Se mai baga la gramada si niste caliteti (conexe acelui defect). Acest defect desi comun oricarui individ apartinad speciei umane este prezentat ca o fatalitate ca un determinant absolu ce nu poate fi schimbat. Prin urmare individul care inca din copilarie afla ca este in zodia numita si Leu" se va autojustifica  ori de cate ori va exscela prin vanitate facand referire la faptul ca aceasta este o trasatura determinanta Intreaga personalitate va tine cont de aceasta informatie transmisa prin horoscop.
Baidauei, si eu tot Leu.

Mi se pare enervant ca Horoscopul le invata pe Fecioare sa fie tipicare si sa vaneze defectele celorlalti, cand ar putea sa-si vada de treaba si sa nu se mai ia dupa toate prostiile.  Sau pe cei nascuti in mai sa fie incapatanati si conservatori.

Edited by iulian_k, 30 January 2015 - 20:12.


#106
Astro-Liv

Astro-Liv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 06.01.2014

 iulian_k, on 30 ianuarie 2015 - 20:09, said:

Horoscopul are un efect prescriptiv, nu este o relatare descriptiva. Cum functioneazase asociaza un defect unei multimi de oameni, in speta multimea oamenilor nascuti intre 21 iulie si 22 august, defect comun tututro indivizilor -in speta vanitatea. Se mai baga la gramada si niste caliteti (conexe acelui defect). Acest defect desi comun oricarui individ apartinad speciei umane este prezentat ca o fatalitate ca un determinant absolu ce nu poate fi schimbat. Prin urmare individul care inca din copilarie afla ca este in zodia numita si Leu" se va autojustifica  ori de cate ori va exscela prin vanitate facand referire la faptul ca aceasta este o trasatura determinanta Intreaga personalitate va tine cont de aceasta informatie transmisa prin horoscop.
Baidauei, si eu tot Leu.

Mi se pare enervant ca Horoscopul le invata pe Fecioare sa fie tipicare si sa vaneze defectele celorlalti, cand ar putea sa-si vada de treaba si sa nu se mai ia dupa toate prostiile.  Sau pe cei nascuti in mai sa fie incapatanati si conservatori.

Nu am sa fiu in cu totul de acord cu dvs....H/ORO...skop, se refera la ORA de nastere, deci nu poate include multimea de oameni dupa cum spuneti, Fiecare avem ORA noastra de nastere. Si nu are cum un horoskop sa le invete pe fecioare ceva. Din contra fecioarele fac horo asa, sa zicem. Nu as pune cuvintul tipicar si uneori este f. bine sa ne LUMINEZE altii in privinta defectelor noastre, atunci cind nu putem noi insusi, Fecioarele au un lucru tezaur, pe care nimeni nu il poate avea (mai ales leul care este rege) si anume sacrificiul ptr. celalalt, o "slujire" uneori perceputa astfel, ca un sacrificiu. Daca NU ar fi persoanele de pe locul DOI, cum oare ar putea leii sa se afle... pe locul UNU? Nu avem regi, fara ....Posted Image  Posted Image

#107
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

 nico91, on 30 ianuarie 2015 - 13:57, said:

Leii sunt cei mai norocosi.
Eu inca nu am castigat la loto.Posted Image

Edited by I2O, 30 January 2015 - 21:42.


#108
Mnemosyne

Mnemosyne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,475
  • Înscris: 14.01.2016
Leii sunt ambitiosi si te trag dupa ei, daca iti faci treaba excelent :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate