Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 [unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ
 

Google AdSense - Tepari pe fata

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
ruternet

ruternet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 28.02.2009
Fratilor eu am luat de doua ori teapa cu google adsense. DA TEAPA MARE

1. Cand am avut 100 $ s-au gandit sa imi suspende contul deoarece cica "click-uri incorecte pe anunturi"
2. Pe alt cont cand am ajuns la 130 $ si trebuiau sa imi plateasca au zis asta:

Quote

De curând, când treceam prin înregistrările dvs., am descoperit că s-a constatat un risc considerabil pe care contul dvs. AdSense l-a pus agenților noștri de publicitate AdWords. Deoarece menținerea contului în rețeaua noastră de editori ar fi putut aduce în viitor daune financiare agenților noștri de publicitate, am hotărât să vă dezactivăm contul.

Totusi pana nu am ajuns la 100 de dolari de ce nu am prezentat un risc considerabil asupra agentilor de publicitate si tocmai cand trebuiau sa imi proceseze plata (la amandoua conturile) au constatat ei ca de fapt de ce sa ma plateasca cand pot sa te tepuiasca asa romaneste ..... am fost bun cat am avut pe site-uri anunturile lor si nu am prezentat nici un risc si nici click-uri incorecte nu am avut, ci tocmai cand a trebuit sa plateasca s-a constatat aceste lucruri.
Interesant este faptul ca nici mail-ul care l-am primit nu au stiut sa il scrie "am descoperit că s-a constatat un risc considerabil" , oare chiar au ajuns asa jalnici sa fie.
Eu am de gand sa inaintez un proces in instanta pentru cea ce mi-au facut si sunt foarte curios sa vad ce au de spus.

Oare daca si Google au ajuns sa faca de astea, atunci sa mai crezi in cineva?

#2
mdf

mdf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 11.01.2007

View Postruternet, on Apr 18 2009, 15:08, said:

Fratilor eu am luat de doua ori teapa cu google adsense. DA TEAPA MARE

1. Cand am avut 100 $ s-au gandit sa imi suspende contul deoarece cica "click-uri incorecte pe anunturi"
2. Pe alt cont cand am ajuns la 130 $ si trebuiau sa imi plateasca au zis asta:


Totusi pana nu am ajuns la 100 de dolari de ce nu am prezentat un risc considerabil asupra agentilor de publicitate si tocmai cand trebuiau sa imi proceseze plata (la amandoua conturile) au constatat ei ca de fapt de ce sa ma plateasca cand pot sa te tepuiasca asa romaneste ..... am fost bun cat am avut pe site-uri anunturile lor si nu am prezentat nici un risc si nici click-uri incorecte nu am avut, ci tocmai cand a trebuit sa plateasca s-a constatat aceste lucruri.
Interesant este faptul ca nici mail-ul care l-am primit nu au stiut sa il scrie "am descoperit că s-a constatat un risc considerabil" , oare chiar au ajuns asa jalnici sa fie.
Eu am de gand sa inaintez un proces in instanta pentru cea ce mi-au facut si sunt foarte curios sa vad ce au de spus.

Oare daca si Google au ajuns sa faca de astea, atunci sa mai crezi in cineva?

Cand ti-ai facut cont cred ca ai fost de acord cu asta :
"Google may at any time, in its sole discretion, terminate all or part of the Program, terminate this Agreement, or suspend or terminate the participation of any Property in all or part of the Program for any reason."

"This Agreement shall be governed by the laws of California, except for its conflicts of laws principles. Any dispute or claim arising out of or in connection with this Agreement shall be adjudicated in Santa Clara County, California."

Edited by DarkAngelBv, 25 April 2009 - 12:41.


#3
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Ia spune... ai dat click-uri pe reclamele de pe site-ul tau? Sau ai indemnat pe altii sa dea?
Ca sa nu mai vorbim de faptul ca oricum ai voie sa ai doar un singur cont adsense.

#4
danielspd

danielspd

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.03.2009
sunt tepari mari astia de la google
Cum faci 100 $ cum iti dezactiveaza contu, deci daca ai addsense pe site si vine unu si da 50 de clickuri pe reclame ai pus-o , a doua zi nu mai ai cont.
google cea mai mare teapa, banii nu se fac asa usor
la muncaaaaaa

bai si aveam si eu 135 in 6 zile , ce sa zic asta este avantajul mess-ului, dar nu am dat de pe pc-ul meu nici un click, toti care au dat au fost de pe tot globul.nu inteleg de ce au trebuit sa dezactiveze contul, daca erau prea multe click-uri de la acelasi IP nu trebuiau sa contorizeze sau sa nu plateasca pt click-urile excesive asa facea o companie care se nu doreste sa isi bata joc de lume, in schimb asta dovedeste clar ca nu sunt de incredere
Nu va mai faceti cont pe addsense ca este in zadar si pierdere de vreme

#5
3oaie

3oaie

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 16.12.2008

View Postdanielspd, on Apr 23 2009, 18:14, said:

sunt tepari mari astia de la google
..........
bai si aveam si eu 135 in 6 zile , ce sa zic asta este avantajul mess-ului
mda. teparul care striga "teparii!"

#6
cocoi89

cocoi89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 28.01.2007
LA MUNCA !!! @danielspd   :D   :D

#7
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Mda se mai gasesc unii sa dea 50-100 de clickuri pe la mine, dar nu mi l-au dezactivat niciodata, doar le-au nulizat...la voi cum naiba de v-au dezactivat? Trafic fals? Clickuri automate?

#8
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
de ce sunt oameni care fac mii de dolari? ca-s cei de la google tepari?

#9
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
Si chestia cu "cum faci 100 cum ti-l suspenda" e cea mai mare prostie. De ce? Pentru ca oamenii dau clickuri in prostie pe propriile reclame iar in momentul in care fac 100 nu mai dau click-uri. Ce inseamna asta? Multe click-uri zilnice si apoi nema. Cam suspect, nu?

Sau mai e a 2-a varianta: ca sa nu stea sa verifice zilnic fiecare cont, le verifica in prima saptamana dupa care se strang acei 100:

Quote

During 1st week: Finalized earnings for previous month posted to Payment History page


#10
soul4blade

soul4blade

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 28.04.2006
Verificarea calitatii click-urilor se face la sfarsitul unei luni incheiate.
Daca la adjustarea calitatii click-urilor ai o marja mai mare de (ATENTIE) 1% (adica daca exista mai mult de 1 click incorect la 100) contul intra in atentia lor; daca ai mai mult de 2%, contul se suspenda; Crede-ma, nu e gluma!

Singurele explicatii pe care le puteti da acestor copii disperati carora li se inchid conturile sunt:
1. voi stiti cum ajung banii aia la voi? stiti cine plateste? stiati ca sunt firme sau persoane care platesc la Google pentru a face reclama prin sistemul lor - si deci prin site-urile inscrise in retea?
2. credeti ca cei care fac reclama prin Google vor fi bucurosi sa auda ca ati pus niste prieteni sa dea click? scopul lor e altul: sa creasca vanzarile, sa aiba un oarecare profit, nu? tu cu ce i-ai ajutat?
3. credeti ca banii aia (mai mult de 100 - cum ziceti voi) raman la Google? NU! Nu raman! Eu, la bugetul Adwords (care e peste 4000 de euro lunar) primesc adjustari de aproximativ 120 de euro!!! ATENTIE: aproape 120 de euro lunar mi-au fost luati fraudulos si mi se intorc inapoi, da?

asa ca mai ganditi-va inainte sa o faceti pe desteptii...

Iar ala cu datul in judecata: ba BOULE, ca sa zic elegant si sa nu te jignesc prea tare, tu gandesti ce spui?
Uite, iti dau eu bani sa inaintezi procesul!
Dar, daca pierzi, imi dai si banii pe proces si suma despagubirilor pe care o ceri initial...

Edited by soul4blade, 25 April 2009 - 11:06.


#11
TazzY

TazzY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 13.11.2006

View PostRCG, on Apr 24 2009, 15:08, said:

Si chestia cu "cum faci 100 cum ti-l suspenda" e cea mai mare prostie. De ce? Pentru ca oamenii dau clickuri in prostie pe propriile reclame iar in momentul in care fac 100 nu mai dau click-uri. Ce inseamna asta? Multe click-uri zilnice si apoi nema. Cam suspect, nu?

Sau mai e a 2-a varianta: ca sa nu stea sa verifice zilnic fiecare cont, le verifica in prima saptamana dupa care se strang acei 100:


E mult mai simplu decat crezi :)

Se uita la ip'ul care a dat click si la cel care a accesat google adsense pe site :)

#12
mcbunescu

mcbunescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 05.11.2005
Avantajul messului este sa faci in 6 zile 135 $ (danielspd) , vb lui cocoi89, la munca. Bine v-a facut google.

#13
RCG

RCG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,386
  • Înscris: 20.09.2006
Si ce se fac daca eu am net de la RDS si aceeasi clasa de IP-uri este alocata la o groaza de persoane? Si unul din astia da click-uri si apoi primesc eu IP-ul ala si intru in AdSense? Nu se mai ia in considerare chestia asta foarte mult...

Sunt mai multi factori...

#14
TazzY

TazzY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 13.11.2006

View Postsoul4blade, on Apr 25 2009, 10:59, said:

Iar ala cu datul in judecata: ba BOULE, ca sa zic elegant si sa nu te jignesc prea tare, tu gandesti ce spui?
Uite, iti dau eu bani sa inaintezi procesul!
Dar, daca pierzi, imi dai si banii pe proces si suma despagubirilor pe care o ceri initial...

Belea  :lol: :lol: :lol:  

Bravo soul4blade  :lol: :lol:

View PostRCG, on Apr 25 2009, 12:21, said:

Si ce se fac daca eu am net de la RDS si aceeasi clasa de IP-uri este alocata la o groaza de persoane? Si unul din astia da click-uri si apoi primesc eu IP-ul ala si intru in AdSense? Nu se mai ia in considerare chestia asta foarte mult...

Sunt mai multi factori...

Asa este.. Dar cel mai important si logic este cel care l-am scris mai sus..

#15
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007
Taz, te inseli. Adsense iti ia pana si MAC-ul de la placa de retea, un alt criteriu dupa care te rupe rpd ;)

Edited by lord_ice, 25 April 2009 - 13:02.


#16
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Periodic apare cate unul care acuza adsense-ul de teapa. Ma rog, or fi si tepari... in sensul ca platesc extrem de prost anumite click-uri. Dar cei care ii acuza ca le-au inchis conturile sa se uite in ograda lor si vada daca au respectat regulile Adsense-ului. Sa vada daca au pus reclamele conform tos-ului, sa vada daca n-au incuraj pe altii sa apese pe reclame sa vada daca n-au dat chiar ei click pe reclame.

Legat de ip-ul dinamic al RDS-ului... come on, ip dinamic exista peste tot in lume. Nu e o inventie romaneasca, nu e folosit doar de rds. Cei de la adsense stiu asta si nu ii intereseaza ca de pe un ip cu care te-ai logat in contul adsense se da click pe o reclama, peste o saptamana.

Adsense-ul urmareste comportamentul celui care-ti intra pe site. "Vede" pe unde a intrat, vede ce a facut pe site-ul tau si mai mult, il urmareste si dupa ce a dat click pe reclama de pe site-ul tau. In functie de asta ( si de altele ) determina daca click este valid.

Deci, jucati cinstit si aveti sanse sa ramaneti in adsense. Lasati comportamentul tipic romanesc de genul: reguli, sigur ca da... eu is mai destept decat ei.

#17
TazzY

TazzY

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 13.11.2006

View Postlord_ice, on Apr 25 2009, 13:01, said:

Taz, te inseli. Adsense iti ia pana si MAC-ul de la placa de retea, un alt criteriu dupa care te rupe rpd ;)

Mai rau decat am scris eu  :lol: :lol:

#18
crazyAlex

crazyAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 548
  • Înscris: 06.02.2007
Cei cu ip dinamic la adsense.Chiar nu ati obsearvat ca se schimba doar cifrele din ultima clasa de IP?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate