Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

si-a montat a/c-ul pe peretele din fata geamului meu

- - - - -
  • Please log in to reply
146 replies to this topic

#1
trenulet

trenulet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 17.04.2006
salut. va deranjez si eu cu o problema.am un vecin nesimtit care si-a montat a/c-ul pe peretele balconului meu cand nu eram acasa si nici maca nu mi-a cerut voie. care e calea legala. multumesc

#2
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View Posttrenulet, on Apr 13 2009, 22:42, said:

salut. va deranjez si eu cu o problema.am un vecin nesimtit care si-a montat a/c-ul pe peretele balconului meu cand nu eram acasa si nici maca nu mi-a cerut voie. care e calea legala. multumesc

da'...cum a ajuns el pe peretele balconului tau !??

#3
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007

View Posttrenulet, on Apr 13 2009, 22:42, said:

salut. va deranjez si eu cu o problema.am un vecin nesimtit care si-a montat a/c-ul pe peretele balconului meu cand nu eram acasa si nici maca nu mi-a cerut voie. care e calea legala. multumesc

pune si tu o poza...
asa e, din felul in care spui tu se intelege ca aerul aluia este montat la tine in balcon!!!

#4
trenulet

trenulet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 17.04.2006
pai stau la etajul 1, iar sub mine este un magazin care are o terasa construita si s-a suit pe terasa aia...
el si facut langa mine balcon complet din termopan, de jos pana sus, fiind din pvc nu a avut unde sa dea gauri, dar ma rog, asta nu e problema mea. macar putea sa ceara voie

uitati si pozele...

Attached Files



#5
grecul68

grecul68

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 13.08.2007
geamul ala este al tau?

#6
trenulet

trenulet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 17.04.2006
da, a/c-ul este montat in dreptul geamului meu, pe peretele balconului meu.

#7
Aronka

Aronka

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 648
  • Înscris: 21.01.2007
nu fi prost, demonteaza-l si vinde-l, mai primesti si tu un banut...nu cred ca ar avea ce face din moment ce este pe teritoriul tau :lol:

#8
trenulet

trenulet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 17.04.2006
ca sa nu mai zic ca in seara asta, pana sa vad minunatia, m-am gasit cu el pe scara si nu a pomenit nimic. sa fi uitat, sau vrea sa mearga blat..daca pica pica,daca nu...

#9
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,077
  • Înscris: 22.06.2004
fii vecin bun si da-i doua zile avans pana sa-l dai tu jos

#10
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
in locul tau i-as spune.
il iei sau nu ?
daca nu , smulge-l linistit, fa-l tandari si lasa-l in fata usii lui.

#11
trenulet

trenulet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 17.04.2006
o sa ma duc maine la prima ora sa-i aduc la cunostinta faptul ca am vazut ce a facut pe proprietatea mea si am sa-i las ragaz cateva zile.si apoi nu ma mai intereseaza, poate sa se pun si in genunchi, i-l scot din perete. multumesc de ajutor.:)

acum sunt curios ce temei legal sa invoc. poate stiti voi mai bine

Edited by trenulet, 13 April 2009 - 22:20.


#12
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View Posttrenulet, on Apr 13 2009, 23:20, said:

o sa ma duc maine la prima ora sa-i aduc la cunostinta faptul ca am vazut ce a facut pe proprietatea mea si am sa-i las ragaz cateva zile.si apoi nu ma mai intereseaza, poate sa se pun si in genunchi, i-l scot din perete. multumesc de ajutor. :)

acum sunt curios ce temeil legal sa invoc. poate stiti voi mai bine

cum adica ce temei ?
daca vezi un gainat pe geamul tau nu-l stergi ? ii ceri voie porumbelului ?

intr-o noapte un extraterestru ti-a plantat o cutie de tabla pe balconul tau, pe care tu nu o vrei.
o faci praf si-o arunci la gunoi

Edited by spare-me, 13 April 2009 - 22:21.


#13
trenulet

trenulet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 17.04.2006

View Postspare-me, on Apr 13 2009, 23:20, said:

cum adica ce temei ?
daca vezi un gainat pe geamul tau nu-l stergi ? ii ceri voie porumbelului ?

intr-o noapte un extraterestru ti-a plantat o cutie de tabla pe balconul tau, pe care tu nu o vrei.
o faci praf si-o arunci la gunoi


ai dreptate. :coolspeak: , adevaru' e ca are fata de extraterestru

#14
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

View Posttrenulet, on Apr 13 2009, 23:20, said:

o sa ma duc maine la prima ora sa-i aduc la cunostinta faptul ca am vazut ce a facut pe proprietatea mea si am sa-i las ragaz cateva zile.si apoi nu ma mai intereseaza, poate sa se pun si in genunchi, i-l scot din perete. multumesc de ajutor.:)

acum sunt curios ce temei legal sa invoc. poate stiti voi mai bine

Esti generos, daca ma intrebi pe mine  -_-
E foarte bine cum procedezi, demonstreaza ca gandesti matur, civilizat si nu te cobori la mintea animalului; felicitarile mele!
Nu cred ca mai e nevoie sa mentionezi un temei legal ca sa-i ceri sa-si ia utilajul de pe peretii tai.
P.S.: poti totusi sa-l intrebi daca are autorizatie si proiect :D


L.E.: m-am uitat mai bine la poze...e si gasca, putea sa-l monteze in dreptul lui pe acea platforma care pare solida.

Edited by Cipsu, 13 April 2009 - 22:30.


#15
trenulet

trenulet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 17.04.2006
nu cred ca are autorizatie sau proiect pt ca balconul nu era prevazut in constructia blocului, pe palierul lui. l-a ridicat doar din termopan.din cate stiu are nevoie si de semnaturile locatarilor pt a-si ridica sau construi ceva in plus fata de ce este prevazut in cadastru.

#16
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

View Posttrenulet, on Apr 13 2009, 23:29, said:

nu cred ca are autorizatie sau proiect pt ca balconul nu era prevazut in constructia blocului, pe palierul lui. l-a ridicat doar din termopan.din cate stiu are nevoie si de semnaturile locatarilor pt a-si ridica sau construi ceva in plus fata de ce este prevazut in cadastru.
Eu ma gandeam la proiect si autorizatie pentru montaj instalatie de climatizare pe fatada  :naughty:

#17
trenulet

trenulet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 17.04.2006

View PostCipsu, on Apr 13 2009, 23:32, said:

Eu ma gandeam la proiect si autorizatie pentru montaj instalatie de climatizare pe fatada  :naughty:
eu nu ma gandeam la asa ceva, dar daca aduc vorba de asta ma bag singur in kk, pt ca in partea opusa am si eu a/c-ul montat, dar in dreptul geamului meu, nu al vecinului.
bine, nu numai eu sunt in situatia asta in cazul cu proiectul si autorizatia de montaj instalatie de climatizare pe fatada. oricum sunt chitit pe el, nu-l las cu una cu doua.

Edited by trenulet, 13 April 2009 - 22:38.


#18
SINEKT

SINEKT

    Cyber-omul

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,047
  • Înscris: 23.02.2007
Stii ce-as face io ? As cauta un baiat, doi, sa ii reteze tevile sa traga unele noi la mine si mi-as trage racire pentru CPU :lol:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate