Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 

Hernie de disc

* * * * - 5 votes
  • Please log in to reply
5840 replies to this topic

#4357
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Stiti ca am vorbit cu voi de dr varga de la cluj
M-am intalnit saptamana asta cu baiatu unui vecin din cartier care a fost asta vara la el si zicea ca dupa procedurile lui a mai avut dureri o zi sau doua si acum e bine nu mai are probleme si lucreaza ca sofer intern si extern....

#4358
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMARINELA777, on 10 mai 2019 - 22:31, said:


Ce analize sunt specifice pt depistarea metalelor grele si cat costa?

determinarea mercurului din sange , asa se numeste analiza iar ca pret difera , de la 110 pana la 200 lei/analiza functie de firma la care o faci.

View PostI2O, on 10 mai 2019 - 23:27, said:

Stiti ca am vorbit cu voi de dr varga de la cluj
M-am intalnit saptamana asta cu baiatu unui vecin din cartier care a fost asta vara la el si zicea ca dupa procedurile lui a mai avut dureri o zi sau doua si acum e bine nu mai are probleme si lucreaza ca sofer intern si extern....
ce afectiuni exact are baiatul ...este foarte important de stiut !?

#4359
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Ta-su are...hernie lombara

#4360
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostI2O, on 11 mai 2019 - 13:21, said:

Ta-su are...hernie lombara
am inteles acum...era vorba de taica-su !

#4361
cogdao

cogdao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 02.04.2008
Azi am avut a cincea zi de kineto si fizio, zero dureri. Ma simt mai inchegat si nici nu mai am dureri cand merg cu masina. Maine ma duc si la Spitalul Universitar sa ma interesez de hydrokinetoterapie. Revin!

#4362
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postcogdao, on 13 mai 2019 - 18:33, said:

Azi am avut a cincea zi de kineto si fizio, zero dureri. Ma simt mai inchegat si nici nu mai am dureri cand merg cu masina. Maine ma duc si la Spitalul Universitar sa ma interesez de hydrokinetoterapie. Revin!
bravooo....scuze , nu mai stiu , unde faci kineto+fizio ??

#4363
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
cred ca pana la urma tot aici voi ajunge din pacate,nu mai pot trai cu durerile care mai nou se transforma usor,usor in amorteli,senzatii de talpi si degete umflate :

https://discectomy.n...-spinal-fusion/

#4364
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
La privat sau la stat?
Macar sa iasa bine treaba de data asta
Fi optimist,au fost altii mai rau cu fracturi de coloana si au fost reparati....

Edited by I2O, 14 May 2019 - 00:22.


#4365
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,829
  • Înscris: 10.12.2006
Macar nu face in Romania, as zice eu.

#4366
MARINELA777

MARINELA777

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 01.09.2018

View PostMembruAnonim, on 13 mai 2019 - 23:35, said:

cred ca pana la urma tot aici voi ajunge din pacate,nu mai pot trai cu durerile care mai nou se transforma usor,usor in amorteli,senzatii de talpi si degete umflate :

https://discectomy.n...-spinal-fusion/
Ti-a sugerat un neurochirurg spinal fusion? Nu ai mai avut niciodata amorteli? Ai fost mai stresat/incordat in ultimul timp? Cand sunt stresata rau sau foarte incordata fizic pe intervale mai lungi de timp, am si eu amorteli, senzatia de picior umflat.Am niste tehnici de relaxare care sunt usor de facut in orice conditii si ma ajuta pe moment, apoi am grija sa dorm mai mult, daca pot chiar si ziua. In cateva zile imi dispar simptomele astea...

#4367
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,106
  • Înscris: 09.01.2007
Foarte interesant articolul, un medic reputat canadian se pare, omul nu e fan cu operatiile:

https://ottawacitize...-back-surgeries

Edited by overseas, 14 May 2019 - 10:51.


#4368
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostMARINELA777, on 14 mai 2019 - 09:31, said:

Ti-a sugerat un neurochirurg spinal fusion? Nu ai mai avut niciodata amorteli? Ai fost mai stresat/incordat in ultimul timp? Cand sunt stresata rau sau foarte incordata fizic pe intervale mai lungi de timp, am si eu amorteli, senzatia de picior umflat.Am niste tehnici de relaxare care sunt usor de facut in orice conditii si ma ajuta pe moment, apoi am grija sa dorm mai mult, daca pot chiar si ziua. In cateva zile imi dispar simptomele astea...
doar un medic mi-a sugerat treaba asta dar dupa ce se epuizeaza toate posibilitatile,...la mine s-au epuizat de ceva ani deja ! amorteli am pe talpi si senzatie de picior umflat doar de un an, dar degetele mari de la picioare din 2015 sunt amortite iar durerile pe talpi tot de atunci.
si da, cand sunt stresat sau mai solicitat fizic senzatiile de amorteala si de talpi umflate sunt mai pronuntate.
interesanta afirmatia ta versus tenicile de relaxare , in ce constau daca poti sa ni le spui , please !

#4369
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostI2O, on 14 mai 2019 - 00:20, said:

La privat sau la stat?
Macar sa iasa bine treaba de data asta
Fi optimist,au fost altii mai rau cu fracturi de coloana si au fost reparati....
ca raspuns nici eu nu stiu deocamdata...intrucat am exeprienta naspa atat la stat cat si in privat...doar stiti povestea mea !?
sunt optimist , inca, nici eu nu mai stiu cum de reusesc dar cateodata mai pic si eu cand ma gandesc ca unii sunt "reparati" iar pt. mine medicii nu pot gasi o solutie.
apropo de medicii straini, acum de exemplu sunt in Montreal ,Canada , am dubla cetatenie, copiii mei stabiliti aici si am vazut cativa medici deja , nu vreau sa barfesc dar astia sunt mai praf ca ai nostri , sincer va spun.

View Postoverseas, on 14 mai 2019 - 10:49, said:

Foarte interesant articolul, un medic reputat canadian se pare, omul nu e fan cu operatiile:

https://ottawacitize...-back-surgeries
asa cum am scris si mai sus , sunt cetatean canadian ,acum sunt in Canada si scuza-ma dar n-am auzit de acest medic !?

Edited by MembruAnonim, 14 May 2019 - 13:38.


#4370
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostMembruAnonim, on 14 mai 2019 - 13:37, said:

ca raspuns nici eu nu stiu deocamdata...intrucat am exeprienta naspa atat la stat cat si in privat...doar stiti povestea mea !?
sunt optimist , inca, nici eu nu mai stiu cum de reusesc dar cateodata mai pic si eu cand ma gandesc ca unii sunt "reparati" iar pt. mine medicii nu pot gasi o solutie.
apropo de medicii straini, acum de exemplu sunt in Montreal ,Canada , am dubla cetatenie, copiii mei stabiliti aici si am vazut cativa medici deja , nu vreau sa barfesc dar astia sunt mai praf ca ai nostri , sincer va spun.


asa cum am scris si mai sus , sunt cetatean canadian ,acum sunt in Canada si scuza-ma dar n-am auzit de acest medic !?
Da stiu problemele tale
Pai atunci singura chestie e sa mergi tot la noi,dar sa cauti un doctor profesionist si care are un carcater de nota 10

#4371
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View PostI2O, on 14 mai 2019 - 13:46, said:

Da stiu problemele tale
Pai atunci singura chestie e sa mergi tot la noi,dar sa cauti un doctor profesionist si care are un carcater de nota 10
EXACT...sau la unguri c-am auzit ca au mai mult caracter decat ai nostri !
merci frumos pt. sfat , cateodata sunt intr-o "ceata" de nu prea ies usor ...am deja 5 ani de dureri care in loc sa se diminueze(dupa operatii, ma refer) s-au tot amplificat.

Edited by MembruAnonim, 14 May 2019 - 14:08.


#4372
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,106
  • Înscris: 09.01.2007
De unde sa auzi de medicul asta canadian daca nu opereaza ?! Pai asta zice si ea.

Dr. Ellen Nergård Thompson, MBBS, FRCPC, specializes in anesthesia and pain management.
https://www.ratemds....-Ottawa-ON.html

#4373
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postoverseas, on 14 mai 2019 - 10:49, said:

Foarte interesant articolul, un medic reputat canadian se pare, omul nu e fan cu operatiile:

https://ottawacitize...-back-surgeries
citind articolul respectiv , treaba asta m-a pus pe ganduri :

""Most individuals who have had several back surgeries end up as “failed backs” – a very painful and hard-to-treat condition.""

#4374
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014

View PostMembruAnonim, on 14 mai 2019 - 14:07, said:

EXACT...sau la unguri c-am auzit ca au mai mult caracter decat ai nostri !
merci frumos pt. sfat , cateodata sunt intr-o "ceata" de nu prea ies usor ...am deja 5 ani de dureri care in loc sa se diminueze(dupa operatii, ma refer) s-au tot amplificat.
Sau la unguri
Eu sunt curios ce a mai facut colegu care a mers in ungaria...pentru ca nu a mai dat nici un semn....

Edited by I2O, 14 May 2019 - 14:48.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate