Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Preturi momeala ? (dar care e sme...

Alternative pod Giurgiu - Ruse

Cat spatiu stocare aveti in total...

Centrale termice compacte
 Portofoliu incepator pe Bursa New...

Probabil inselatorie pe OLX

Istoric Google

Copil cu temperament sangvinic
 ADA TEL SERVICES

inlocuire bara fata clio 4

Ce avem de platit in 2024 la cump...

La mulți ani @Arader!
 La mulți ani @gabiroa!

La mulți ani @gerbil!

La mulți ani @Therockstar!

Suspect Frauda Informatica
 

Vodafone România.

- - - - -
  • Please log in to reply
2448 replies to this topic

#109
soreen20

soreen20

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.09.2005

 Florin64x, on 7th July 2009, 18:39, said:

nu se pot introduce canale dupa cum vrei tu... canalele respective trebuie sa fie lansate in Romania , apoi operatorii le pot retransmite altfel nu se poate

cine a zis mah?poti sa bagi in grila ce canale vrei.Trebuie doar sa platesti pentru transmisia canalului.Te pomenesti ca SAT1 e lansat in romania.Se poate retransmite foarte usor, paltind o taxa.Voi nu vreti sa mai bagati canale de calitete in grila pentru a va maximiza profitul.De aia ati scos si Rai uno...ca va cereau aia bani...nu ca nu era lansat in romania

#110
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,464
  • Înscris: 19.04.2007

 soreen20, on 7th July 2009, 18:46, said:

cine a zis mah?poti sa bagi in grila ce canale vrei.Trebuie doar sa platesti pentru transmisia canalului.Te pomenesti ca SAT1 e lansat in romania.Se poate retransmite foarte usor, paltind o taxa.Voi nu vreti sa mai bagati canale de calitete in grila pentru a va maximiza profitul.De aia ati scos si Rai uno...ca va cereau aia bani...nu ca nu era lansat in romania
pai fiind canale de filme... cred ca vrei si subtitrare la ele nu?

#111
soreen20

soreen20

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.09.2005

 Florin64x, on 7th July 2009, 18:55, said:

pai fiind canale de filme... cred ca vrei si subtitrare la ele nu?

alea straine de care vorbesc eu sunt canale generaliste.Nu imi trebuie subtitrare pt canale italiene, spaniole, nemtesti sau englezesti.Pentru cele unguresti chiar as vrea subtitrare.
Nu am ceva cu ungurii...chiar ii laud pentru ca din ce am vazut chiar au canale de calitate....doar ca nu inteleg nimic...si ma oftic

Edited by soreen20, 07 July 2009 - 21:08.


#112
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,464
  • Înscris: 19.04.2007

 soreen20, on 7th July 2009, 22:08, said:

alea straine de care vorbesc eu sunt canale generaliste.Nu imi trebuie subtitrare pt canale italiene, spaniole, nemtesti sau englezesti.Pentru cele unguresti chiar as vrea subtitrare.
Nu am ceva cu ungurii...chiar ii laud pentru ca din ce am vazut chiar au canale de calitate....doar ca nu inteleg nimic...si ma oftic
fa o cerere si poate le vor baga ... daca au cereri multe pentru respectivele canale.

#113
soreen20

soreen20

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.09.2005

 Florin64x, on 8th July 2009, 12:37, said:

fa o cerere si poate le vor baga ... daca au cereri multe pentru respectivele canale.

mda replica tipica a serviciului relatii cu clientii..asta e modul vostru de a spune ca ve doare in spate de preferintele noastre.pentru gsp spre exemplu au fost zeci de mii de cereri....sii am vazut ce repede l-ati bagat

#114
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,464
  • Înscris: 19.04.2007

 soreen20, on 8th July 2009, 13:01, said:

mda replica tipica a serviciului relatii cu clientii..asta e modul vostru de a spune ca ve doare in spate de preferintele noastre.pentru gsp spre exemplu au fost zeci de mii de cereri....sii am vazut ce repede l-ati bagat
esti liber sa alegi alt serviciu :) eu raman pe UPC ca imi place , este calitativ .

Edited by Florin64x, 08 July 2009 - 12:03.


#115
soreen20

soreen20

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.09.2005

 Florin64x, on 8th July 2009, 13:03, said:

esti liber sa alegi alt serviciu :) eu raman pe UPC ca imi place , este calitativ .

e printre cei mai slabi operatori de pe piata.tui ramai ca esti angajatul lor si esti obligat sa le ridici osanale.Esenta unui serviciu de cablu e numarul si calitate posturilor nu daca au epg-ul corect sau in ce format transmit.Vad ca va bucurati ca transmite fashion in Hd...dar nimeni nu zice ca pe canalul ala infect chiar nu ai ce vedea

#116
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,464
  • Înscris: 19.04.2007

 soreen20, on 8th July 2009, 13:06, said:

e printre cei mai slabi operatori de pe piata.tui ramai ca esti angajatul lor si esti obligat sa le ridici osanale.Esenta unui serviciu de cablu e numarul si calitate posturilor nu daca au epg-ul corect sau in ce format transmit.Vad ca va bucurati ca transmite fashion in Hd...dar nimeni nu zice ca pe canalul ala infect chiar nu ai ce vedea
asta este . altul mai de calitate nu am vazut in Romania

#117
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,547
  • Înscris: 04.05.2006

 soreen20, on 7th July 2009, 18:30, said:

Dar nu vrem canale de filme.Ne ajunge hbo-ul si cinemaxul.Aia macar baga filme mai noi.Voi nu ati inteles ca noi vrem si canale straine de calitate, documentare, sport de calitate de asta de-al nostru (nu neaparat fotbal).nu vrem manele, teleshoping sau canale religioase (pe care patriarhia le plateste din banii nostrii de la buget)
PS..am uitat sa zic...avem deja si trei axn-uri,hallmark,mgm,tcm...ne ajung atatea filme proaste

Nu mai vorbi la plural. TU nu vrei alea..TU vrei alealalte. Majoritatea poate vrea altceva :).

 soreen20, on 8th July 2009, 13:01, said:

mda replica tipica a serviciului relatii cu clientii..asta e modul vostru de a spune ca ve doare in spate de preferintele noastre.pentru gsp spre exemplu au fost zeci de mii de cereri....sii am vazut ce repede l-ati bagat

Si ti s-ar fi parut normal sa suporte toti ceilalti ..sute de mii de abonati o marire a abonamentului cu aproape 70%, pentru ca voi, astia cativa zeci de mii de potentiali clienti GSP?

 soreen20, on 8th July 2009, 13:06, said:

e printre cei mai slabi operatori de pe piata.tui ramai ca esti angajatul lor si esti obligat sa le ridici osanale.Esenta unui serviciu de cablu e numarul si calitate posturilor nu daca au epg-ul corect sau in ce format transmit.Vad ca va bucurati ca transmite fashion in Hd...dar nimeni nu zice ca pe canalul ala infect chiar nu ai ce vedea

Parerea mea, este ca UPC, pe CATV< este unul dintre cei mai buni operatori romani. Personal am primit de la ei un serviciu de foarte buna calitate de cativa ani de cand le sunt abonat. Nu e cazul cu internetul, la care am renuntat de ceva timp.

#118
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,464
  • Înscris: 19.04.2007

 richelieu, on 8th July 2009, 13:35, said:

Nu mai vorbi la plural. TU nu vrei alea..TU vrei alealalte. Majoritatea poate vrea altceva :).



Si ti s-ar fi parut normal sa suporte toti ceilalti ..sute de mii de abonati o marire a abonamentului cu aproape 70%, pentru ca voi, astia cativa zeci de mii de potentiali clienti GSP?



Parerea mea, este ca UPC, pe CATV< este unul dintre cei mai buni operatori romani. Personal am primit de la ei un serviciu de foarte buna calitate de cativa ani de cand le sunt abonat. Nu e cazul cu internetul, la care am renuntat de ceva timp.

la catv sunt sefi in Romania

#119
Batrânul

Batrânul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 20.03.2007
Dupa ce ca au scos din grila canalul meu favorit (Viasat History), UPC Bucuresti a mai facut o magarie: de la 1 iulie a.c. a facut majorari la abonamente. Concret: eu am un abonament UPC 3Play Medium Digital. Pana la 30 iunie a.c. am platit pentru acest abonament 80 lei/luna (TVA inclus), conform contractului. Incepand cu 1 iulie a.c. acest abonament s-a majorat la 83,30 lei/luna (TVA inclus), conform facturii primite. O astfel de modificare unilaterala a contractului din partea UPC nu trebuia comunicata si clientului? Nu e vorba aici de suma (3,30 lei/luna pare mai nimic), ci de principiu: daca vor vedea ca pot modifica un contract in mod unilateral fara sa protesteze nimeni, pasul urmator va fi "rotunjirea" abonamentului respectiv la 100 lei/luna.
Le-am trimis o sesizare, cerand macar o justificare a faptului ca au modificat in mod unilateral un contract. Daca nu imi vor raspunde ma voi plange si la ANPC. Sunt constient de faptul ca ma lupt cu morile de vant, dar nici nu vreau sa asist pasiv la un astfel de abuz.

#120
Inq

Inq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 08.08.2005
Nu ai nici o șansă. Conform contractului tău cu UPC, art 9.1 :

"Noile tarife se comunică Clientului fie prin afișare la centrele de relății cu clienții, fie prin canalul propriu de informații,
dar în oricare situație cu cel puțin 30 de zile înainte de aplicare. Dacă nu acceptă noile tarife, Clientul poate denunța
unilateral Contractul oricând în decursul celor 30 de zile, comunicând UPC în scris sau, în cazurile în care locuința
Clientului se află într-o arie geografică în care UPC nu deține un centru de relații cu clienții, telefonic la numărul de
telefon 031-1000872 (după confirmarea identității Clientului)."  

Ei au făcut publice modificările cu 30 zile înainte.

#121
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,464
  • Înscris: 19.04.2007

 Inq, on 13th July 2009, 17:25, said:

Nu ai nici o șansă. Conform contractului tău cu UPC, art 9.1 :

"Noile tarife se comunică Clientului fie prin afișare la centrele de relății cu clienții, fie prin canalul propriu de informații,
dar în oricare situație cu cel puțin 30 de zile înainte de aplicare. Dacă nu acceptă noile tarife, Clientul poate denunța
unilateral Contractul oricând în decursul celor 30 de zile, comunicând UPC în scris sau, în cazurile în care locuința
Clientului se află într-o arie geografică în care UPC nu deține un centru de relații cu clienții, telefonic la numărul de
telefon 031-1000872 (după confirmarea identității Clientului)."  

Ei au făcut publice modificările cu 30 zile înainte.
asa este

#122
soreen20

soreen20

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.09.2005
richeliu iar vorbesti in plus..upc putea sa faca un pachet separat pentru canalul ala de spor daca vroia...dar nu au vrut
Sa va spun cat costa un abonament la cablu in elvetia...15 CHF..adica 10 euro.La banii astia primesti 110 canale tv si 110 canale radio.Printre canalele tv primite se numara: DSF,Italia1,Canale5,Raiuno,Raidue,TVRInternational(da in elvetia),nickelodeon,bbc-urile,itv-urile.Pachetul de documentare il iei platind o taxa de 7,5 chf..adica inca 5 euro.
Si compania asta de cablu e partenera UPC..deci la altii se poate..la noi in schimb isi bat joc de clienti

#123
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,547
  • Înscris: 04.05.2006
Hai sa-ti spun un secret (da' sa nu-l mai spui la nimeni....): eu am retele de CATV proprii si sunt membru ACC (Asociatia Comunicatiilor prin Cablu). Ce zici...stii tu mai bine decat mine ce putea UPC sau nu sa faca cu Digi? Iti repet : NU AVEAU VOIE SA-L DEA IN PACHET SEPARAT! RCS nu a negociat niciodata redistributia in extrabaza, ci doar in baza. NICIODATA nu s-a pus problema negocierii macar, cu NIMENI pentru extrabaza. Ei au motivat intr-o sedinta CNA la care am fost prezent, ca acest lucru este stipulat in contractul dintre ei si Liga de fotbal...poate e, dar in acest caz au fost extrem de idioti, sau de intentionati, sa semneze asa ceva.  Dar, ca sa-ti intre bine in cap: NU AVEAU CUM SA FACA PACHET SEPARAT.
Si nu mai compara situatia din Romania cu cea de afara, pentru ca sunt piete complet diferite. Taxele sunt altele, drepturile de autor sunt altele...tu ai idee ce taxe plateste un cablist in Romania? Pana si preturile platite la canalele TV sunt altele.

#124
Lopatar

Lopatar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 21.11.2008
Legat de 3 postari mai vechi, ale altora...


Desigur, ..la ORADEA, -exista DIGI.CABLU, -..si mi s-a sugerat sa trec pe el, --..dar.. pana nu-l fac ca lumea, ca si serviciu Digital de Cablu, --nu vreau sa trec!

Ca atare, R.D.S.&R.C.S. ..Nu m-a incurajat sa raman pe Cablu Analogic!

Raman.., mai ales ca, pe Cablu Analogic, ..mai am, INCA..?!! , destule canale de unde sa aleg. Desi sunt nemultumit ca au scos unele, si ca ei nu folosesc Maximal Eficientizat spectrul local...


M.G.M.-ul, l-am vazut pe Net, o vreme, ..mi-ar placea. T.C.M.-ul e foarte bun, pacat ca nu este 24 de Ore...

Este.. mai mare procentul celor care.., in Vest, -stiu ca filmele Actuale.. sunt mult mai slabe ca in Trecut, -cele mai multe! Exista o vorba..: "They don't make them like that, anymore!" Habar nu aveti, unii, -cate filme bune sunt, ..din anii.. mai ales '60, '70.., -..foarte multe.. nici chiar acuma -difuzate in ROMANIA, --..nici macar in MAREA BRITANIE sau S.U.A.! Dar, daca nu va informati temeinic si corect, pe Net.. doar va dati cu parerea, asa, pe bucatele, si aiuristic...


FASHION T.V. este singurul canal de creatii.. in principal vestimentare.. si de estetica de Moda+Cosmetica ('discutabile', adesea, e drept..) ..ce se da si la noi. Are si el un rost suficient de mare, asta e. Asa cum va uitati la Liga lui MITICA, va puteti uita si la.. 'muierile' de pe FASHION T.V. General EUROPA...

#125
soreen20

soreen20

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 556
  • Înscris: 17.09.2005

 richelieu, on 14th July 2009, 10:19, said:

Hai sa-ti spun un secret (da' sa nu-l mai spui la nimeni....): eu am retele de CATV proprii si sunt membru ACC (Asociatia Comunicatiilor prin Cablu). Ce zici...stii tu mai bine decat mine ce putea UPC sau nu sa faca cu Digi? Iti repet : NU AVEAU VOIE SA-L DEA IN PACHET SEPARAT! RCS nu a negociat niciodata redistributia in extrabaza, ci doar in baza. NICIODATA nu s-a pus problema negocierii macar, cu NIMENI pentru extrabaza. Ei au motivat intr-o sedinta CNA la care am fost prezent, ca acest lucru este stipulat in contractul dintre ei si Liga de fotbal...poate e, dar in acest caz au fost extrem de idioti, sau de intentionati, sa semneze asa ceva.  Dar, ca sa-ti intre bine in cap: NU AVEAU CUM SA FACA PACHET SEPARAT.
Si nu mai compara situatia din Romania cu cea de afara, pentru ca sunt piete complet diferite. Taxele sunt altele, drepturile de autor sunt altele...tu ai idee ce taxe plateste un cablist in Romania? Pana si preturile platite la canalele TV sunt altele.

in fine....sa lasam digitv-ul ca stiu ca nu il vor baga cei de la upc niciodata.macar daca ar baga canalele italiene, care nu costa atat de mult cum incearca unii sa sublinieze.Sau bbc-urile ,itv-urile

Edited by soreen20, 15 July 2009 - 08:12.


#126
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,464
  • Înscris: 19.04.2007

 soreen20, on 15th July 2009, 09:08, said:

in fine....sa lasam digitv-ul ca stiu ca nu il vor baga cei de la upc niciodata.macar daca ar baga canalele italiene, care nu costa atat de mult cum incearca unii sa sublinieze.Sau bbc-urile ,itv-urile
omule e exluciv la DIGI TV ..... cum sa fie bagat la UPC ..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

32 user(s) are reading this topic

0 members, 32 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate