Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Samsung C5212

- - - - -
  • Please log in to reply
54 replies to this topic

#19
_zenith_

_zenith_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 08.04.2009

View Posteskavatorus, on 6th June 2009, 10:58, said:

Ma bat de o problema cu C5212. In momentul in care imi suna telefonul primele 3 secunde suna foarte incet iar apoi brusc suna tare. Am butonat de m-am plictisit si tot nu am dat de capatul problemei.
Mai are cineva aceasta problema, sau stie cineva dce am de facut?
asa e softul stai linistit ca nu e stricat telefonul. e un fel de "sunet in urcare" cum e la nokia numai ca trecerea e brusca. pe mine nu ma deranja

#20
saxo

saxo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 13.11.2005

View Post_zenith_, on 2nd May 2009, 16:54, said:

formeaza un numar apoi apasa pe butonul asta si vezi ce se intampla. la fel si la sms.

Salut,
Miine tre sa iau unul din 2. D780 sau C5212. Stiu clar ca la D780 nu se restarteaza cind schimbi de pe un sim pe altul.
La 5212 exista problema asta ? Din discutii nu-mi e deloc clar.
Merci

#21
saxo

saxo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 330
  • Înscris: 13.11.2005
Va multumesc !  :D

#22
jadcomp

jadcomp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 27.09.2006

View Postsaxo, on 22nd June 2009, 13:56, said:

Salut,
Miine tre sa iau unul din 2. D780 sau C5212. Stiu clar ca la D780 nu se restarteaza cind schimbi de pe un sim pe altul.
La 5212 exista problema asta ? Din discutii nu-mi e deloc clar.
Merci
Nu se restarteaza. Formezi numarul sau il selectezi din agenda sau lista de apeluri si inainte sa apesi tasta de apel apesi tasta laterala ca sa comuti SIMul. Vezi tot timpul pe display care SIM este activ la un moment dat.

#23
dakian67

dakian67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 24.07.2008
Eu am un C5212 de vre-o trei luni...primele doua a fost OK, telefonul mergea super, infirm la randul meu faptul ca Nu se reseteaza la trecerea de pe un sim pe celalalt, se aude bine pe ambele sim-uri, bateria tine bine, cam 3 zile forjat si aprox. 5 zile la relanti, semnal foarte bun. Apoi, am avut ghinion...Am avut nevoie sa descarc doua poze din telefon, si cum nu vine echipat in cutie cu cablu USB, am vrut sa folosesc Bluetooth-ul...Sarpraiz!! Nu functiona!! Dus inapoi la dealer, dus la service, si , cu o promptitudine absolut romaneasca ( doua saptamani !!! :curse: ) mi-a fost inapoiat cu problema rezolvata, au schimbat ( zic ei...) placa de baza. Multumit ca macar mi-am recuperat scula, l-am repus la treaba..Iar sarpraiz!!!! Bateria mea de care eram atat de incantat se golea instantaneu, tinea aprox. doua convorbiri scurte, apoi, moarta ! In stand-by, circa 24h...Plin de draci, l-am dus inapoi...acum doua saptamani !! Aceeasi promptitudine dezolanta...azi se fac 14 zile de cand l-am dus, si inca nu-i gata...Firma de service este la Bucuresti, eu la Braila...nu pot decat sa astept ! Voi ce ziceti, este ghinion sau acest model sufera de hibe din nastere? Oricum, l-am luat la fidelizare, este in garantie, deci nu pot decat sa-l tin, nu-l pot returna...Dar ma umplu de draci ca nu-mi pot folosi aparatul, si-am mare nevoie de el, ca altfel nu-l luam !

#24
dakian67

dakian67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 834
  • Înscris: 24.07.2008
Gata, s-a rezolvat, pur si simplu mi-au dat alt telefon, se pare ca primul nu se putea repara, era defect din nastere :huh:  Acum totul pare din nou in regula, functioneaza ireprosabil...Noroc ca are doi ani garantie :rolleyes:

#25
nico3314

nico3314

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.08.2006
Stie cineva daca acest telefon blocheaza apelurile de la numere de telefon nedorite? Parca am gasit undeva scris dar nu mai stiu unde.

#26
vasole

vasole

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.10.2009

View Poststokarit_s, on 9th May 2009, 21:15, said:

Pai tu compari chinezariile acelea de Cecturi cu telefoanele mobile de la Samsung ?
Hai sa fim seriosi.
se pare ca tu cunosti telelefonul. spune-mi cum gasesc pe taste semnul "_" (underline)? e pentru e-mail. stii si cum se pune word si adobe? mersi mult.

#27
costin68

costin68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 31.01.2007
Si-a cumparat un prieten un C5212 si m-a rugat sa-i transfer contactele de pe telefonul vechi, un E50.
Va rog daca stie careva sa raspunda la urmatoarele intrebari:
- in specs zice ca are loc in tel, nu pe sim-uri, de 1000 de contacte. Acele contacte vor putea fi accesate si sunate de pe oricare sim ?
- telu nu a venit cu nici un soft gen pcsuite, am gasit pe site-ul samsung programul PC Studio. Poate fi folosit sa-i transfer contactele? Daca da, ce extensie recunoaste?
- deasemenea nu a venit in cutie nici cu cablu de date, o sa incerc cu un bluetooth pe usb. E vreo problema cu aceasta conectare?
Multumesc anticipat

#28
_zenith_

_zenith_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 932
  • Înscris: 08.04.2009
spune-i sa mearga la un germanos

#29
Hamann85

Hamann85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 05.11.2006
Observ ca nu a discutat nimeni de capacitatea de stocare a SMS-urilor, pe langa cele oferite de cartele este cea a telefonului de 200 max. Stie cineva unde se poate seta ca mesajele sa se salveze pe cardul de memorie? sau simplu nu se pot stoca mai multe mesaje.mersi

#30
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 30.12.2007
S-a rezolvat oare problema cu sunetul in casca in timpul convorbirii pe sim 2?
Mai sunt probleme asemanatoare cu cele pe care le au unii utilizatori de D780 si D880?
Intreb si eu, pentru ca doresc un dual sim, bun si inca nu sunt hotarat asupra unui model anume.

#31
mac_razvan

mac_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 11.01.2007

View Postxew, on 14th November 2009, 13:00, said:

S-a rezolvat oare problema cu sunetul in casca in timpul convorbirii pe sim 2?
Mai sunt probleme asemanatoare cu cele pe care le au unii utilizatori de D780 si D880?
Intreb si eu, pentru ca doresc un dual sim, bun si inca nu sunt hotarat asupra unui model anume.
Daca vrei un dualsim Samsung bun,incearca C3212,nu are functii prea multe dar tine bateria si sunetul este mult mai bun decat la celelalte modele mai vechi.La modelul Samsung C5212 bateria este mai slaba decat la D880/D780 si semnalul cam fluctuant.

#32
vasilis

vasilis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 24.07.2005
Are cineva de pe forum modelul C3212? Sunt curios cum merge ca as vrea sa-l cumpa insa nu am gasit nicio parere despre el.

#33
mac_razvan

mac_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 11.01.2007

View Postvasilis, on 16th November 2009, 23:07, said:

Are cineva de pe forum modelul C3212? Sunt curios cum merge ca as vrea sa-l cumpa insa nu am gasit nicio parere despre el.
Eu folosesc Samsung C3212 de o luna, tine acumulatorul bine si sunetul in casca este mult mai bun decat la modelele anterioare.

#34
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 30.12.2007

View Postmac_razvan, on 17th November 2009, 19:52, said:

... sunetul in casca este mult mai bun decat la modelele anterioare.
Este vorba de sunetul in casca, pe ambele simuri?
Ca erau ceva probleme cu sunetul in casca pe sim 2, nu se auzea la fel de bine/tare, ca pe sim 1.

#35
mac_razvan

mac_razvan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 11.01.2007

View Postxew, on 20th November 2009, 11:25, said:

Este vorba de sunetul in casca, pe ambele simuri?
Ca erau ceva probleme cu sunetul in casca pe sim 2, nu se auzea la fel de bine/tare, ca pe sim 1.
Exact,nu mai este nici o diferenta acum,pe ambele sim-uri se aude bine.

#36
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,575
  • Înscris: 30.12.2007
Parfum.
E bine daca s-a remedia problema aceasta.
Incep sa ma uit si eu dupa el.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate