Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT
 Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 [unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ
 

NFS Shift, NFS Nitro si NFS World Online

- - - - -
  • Please log in to reply
863 replies to this topic

#1
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008

View PostMerdiso, on Jan 30 2009, 14:38, said:

"Need For Speed: Shift, Need For Speed: Nitro și Need For Speed: World Online sunt trei noi titluri din binecunoscuta serie de racing, anunțate de Electronic Arts pentru Eurogamer. Anunțul vine în ciuda concedierilor masive din cadrul studioului Black Box, care a dezvoltat Need For Speed: Undercover și a cărui închidere a făcut pe mulți să se întrebe dacă Electronic Arts nu vrea să pună lacăt seriei Need For Speed." ............

Sursa ~ ComputerGames

EA se intorc la origini :naughty:.Oricum nu asteptati prea mult NFS Nitro pentru ca din cate se pare va fi lansat DOAR pentru Nintendo Wii si DS, chiar daca nu m-ar mira sa vedem o portare a jocului si pe PC.
Va voi tine la curent indata ce vor mai aparea si alte stiri, deocamdata poze, trailere, artwork-uri s.a.m.d. NU au fost publicate, jocurile fiind (probabil) in stadiile preliminare de dezvoltare.

Edited by Codename, 19 June 2009 - 16:34.
corectat titlu


#2
S3rban77

S3rban77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 16.08.2008
Credeam ca NFS S4!t :w00t: :D
Om trai si om vedea  :rolleyes:

#3
cocalarihi5

cocalarihi5

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 73
  • Înscris: 26.01.2009
ce nume neinspirate au putut alege...

#4
Amistad

Amistad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 21.11.2006
total neinsipirate si de c**at....si jocurile cred ca vor fi pe masura  :lol:

#5
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
Nu vad de ce va legati de nume! Daca jocul va fi bun(daca va fi), ce mai conteaza numele?
Oricum, sper sa faca ceva sa revina la suprafata!

#6
Valerys

Valerys

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,180
  • Înscris: 12.06.2007
In sfarsit fac ceva ce trebuiau sa faca demult: se intorc la origini (incercarea din prostreet nu a fost prea inspirata).
NFS Shift va fi un simulator, aducand functii revolutionare driving-ului virtual, exact cum a fost si primul din serie la vremea lui. NFS Nitro va fi facut doar asa, de forma, ca sa nu-i injure lumea ca nu au mai scos ceva arcade, si nu cred ca va fi portat. La urma urmei nu a zis nimeni ca proiectul la care se lucra inca de anul trecut a fost amanat.
MMOG cu NFS suna cam ciudat, insa era neaparat nevoie de asa, luand in considerare toate multiplayer-ele nereusite din ultimele jocuri.

Si 3 poze ca tot nu le-a pus nimeni:
[ http://image.com.com/gamespot/images/2009/028/nfs_worldOL886_screen.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://image.com.com/gamespot/images/2009/028/nfs_nitro992_screen.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://image.com.com/gamespot/images/2009/028/nfs_shift413_screen.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Valerys, 30 January 2009 - 18:28.


#7
cocalarihi5

cocalarihi5

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 73
  • Înscris: 26.01.2009
se pare ca shift va fi predecesorul lui prostreet,de ce se risca..??
se vede ca nfs wordl online va fi moka,uitati-va ce grafica are.. :|

#8
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Pai e normal omule, tocmai d-aia e moca.Plus ca, garantez eu ca grafica nici NU va conta daca va fi addictive, si il voi juca cu placere.
Valerys, unde ai gasit pozele alea ? Sunt oficiale sau editate ? Scuza-ma ca ma indoiesc dar totusi nu s-au anuntat prea multe detalii despre joc, iar pana una alta orice poza adevarata e bine venita :rolleyes:.
Oricum Shift pare inspirat din Grid, uitati-va atent sa vedeti de nu zici ca e Grid in versiunea NFS :lol:.

L.E. Nu mi se pare grafica "naspa" la World Online, nu sunt prea multe firme care fac jocuri GRATUITE cu grafica asta.Nu te supara cocalarihi5 (ce nick ti-ai ales si tu :roflmaofast:) dar World Online din poza aia are grafica mai buna decat Undercover, zic eu.Texturile intr-adevar zici ca sunt luate din UnderGround / UnderGround 2 dar paleta de culori e potrivit aleasa B)

L.E. 2. Scuze Valerys, acum observasem ca sunt de pe GameSpot.

Edited by Merdiso, 30 January 2009 - 19:44.


#9
MaVeRicK89

MaVeRicK89

    We're all mad here

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,199
  • Înscris: 20.07.2008
chiar arata bine need for speed shift si world online
intr-adevar niste nume cam neinspirate si cam ciudate

#10
S3rban77

S3rban77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,523
  • Înscris: 16.08.2008

View PostMerdiso, on Jan 30 2009, 20:35, said:

Pai e normal omule, tocmai d-aia e moca.Plus ca, garantez eu ca grafica nici NU va conta daca va fi addictive, si il voi juca cu placere.
Valerys, unde ai gasit pozele alea ? Sunt oficiale sau editate ? Scuza-ma ca ma indoiesc dar totusi nu s-au anuntat prea multe detalii despre joc, iar pana una alta orice poza adevarata e bine venita :rolleyes:.
Oricum Shift pare inspirat din Grid, uitati-va atent sa vedeti de nu zici ca e Grid in versiunea NFS :lol:.

L.E. Nu mi se pare grafica "naspa" la World Online, nu sunt prea multe firme care fac jocuri GRATUITE cu grafica asta.Nu te supara cocalarihi5 (ce nick ti-ai ales si tu :roflmaofast:) dar World Online din poza aia are grafica mai buna decat Undercover, zic eu.Texturile intr-adevar zici ca sunt luate din UnderGround / UnderGround 2 dar paleta de culori e potrivit aleasa B)
Sunt de acord cu GRID-ul . Parca el avea un track ca asta si un artwork de genu' :lol:

Dar el cred ca era sarcastic . Adica cum sa aiba un joc free asemenea grafica .Cred eu ... :)

#11
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
World Online si Nitro sunt oarecum :OK:, dar Shift e intr-adevar un nume ciudat :dj:.
Oricum nu conteaza numele, sper sa vedem Shift sau World Online (ce tare suna :rolleyes:) pana in vara (Nitro nu stiu daca apare si pe PC, vom vedea).

Later Edit: S-a facut un update al stirii prin care se anunta si perioada in care vor fi lansate cele 3 titluri, EA anuntand datele de lansare printr-un comunicat de presa.

"Update: Electronic Arts a trimis un comunicat de presă prin care confirmă oficial cele trei noi titiluri Need For Speed și anunță și datele de lansare. Astfel, Need For Speed: Shift și respectiv Nitro vor fi disponibile în această toamnă, în vreme ce Need For Speed: World Online va fi lansat pe piața asiatică în vara acestui an și pe piața americană, în iarna 2009"

P.S. Cum adica piata asiatica si piata americana ? Sper ca il vor putea juca si cei din Europa, ca atunci ne alegem doar cu Stift, si daca si ala nu e bun tot n-avem un nou NFS demn de luat in seama :death:.

Edited by Merdiso, 30 January 2009 - 21:50.


#12
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007
arata f bine.. toate 3. :rolleyes:

#13
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Sa vedem si cerintele.Oricum la cum arata World Online cred ca cel mult un PC Mediu (ceva in gen AMD X2 3800+ , 1.5GB Ram, 9500GT) va rula jocul fara probleme pe setari High.Trebuie sa mai luam in considerare si stirea ASTA (cititi voi :naughty:).Vreau sa zic ca, lucrul la (cel putin) unul din acele NFS-uri a inceput mai demult, deci practic ciclul nu va mai fii de un an ci de un an si ceva, timp in care poate se va lucra mai mult si la optimizare :naughty:.

Edited by Merdiso, 30 January 2009 - 22:21.


#14
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,692
  • Înscris: 24.09.2006
Referitor la World, consideră că asiaticii reprezintă un bun etalon în testare. Dacă prinde acolo îl împrăștie și pe la noi, dacă nu scrap it....

#15
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Inseamna ca daca se va juca in Asia il vom putea juca si noi dupa aceea, iar daca nu ramanem doar cu un singur NFS, asta daca nu va fi Nitro anuntat si pe PC mai incolo.

#16
Silver Wolf

Silver Wolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,692
  • Înscris: 24.09.2006
Ceva de genul, dar cred că se va juca, eu unu cel puțin de ani buni visam un NFS Online. Test drive unlimited a fost o încercare bună dar nu suficientă. Deja îmi imaginez ocazii ca și la WoW, posibilitatea de a avea upgrade-uri vizuale sau tehnice unice pe server sau alte minuni... Dacă nu unice exclusiviste. Totodată ar fi recomandat să se încerce o diferentiere între fiecare turbosuflantă, chip și tot așa... Atunci va fi un NFS care merită cu adevărat jucat.

Bine, eu visez și sper... nu e nimic de genul ăsta confirmat din ce știu.

#17
dragos93

dragos93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.02.2008
doar vise silever :D .......arata bine toate.....shift ala parca e Grid putin transformat:)

#18
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007

View Postcocalarihi5, on Jan 30 2009, 19:18, said:

,uitati-va ce grafica are.. :|


Ce, WOW are mare grafica? E cel mai jucat MMO?(dupa unii) - Da

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate