Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Protectia Mediului

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
lifeissweet

lifeissweet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.10.2008
Sunt in primul an la facultatea de inginerie chimica din Cluj-Napoca si ma gandesc inca de pe acum la ce viitor voi avea dupa terminarea facultatii. Cand am intrat nu eram prea sigur daca imi place si am vrut intr-o vreme sa ma transfer, imi dau seama ca ar fi fost o prostie pentru ca intre timp m-am obisnuit cu toate materiile gen matematica, fizica, rezistenta...
As vrea sa stiu daca exista posibilitatea ca dupa ce faci 4 ani de inginerie chimica sa iti poti gasi un post de inspector de mediu, sau ceva asemanator (stiind ca au salarii foarte mari, ma indoiesc). Vreau sa practic acest job pt ca intotdeauna mi-am dorit sa lucrez undeva pe teren, nu sa fiu legat de un loc anume.
Ce-ar trebui facut ca sa imi maresc sansele de angajare pe acel post?

#2
flavius1990

flavius1990

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 04.08.2007

View Postlifeissweet, on Jan 27 2009, 09:53, said:

Sunt in primul an la facultatea de inginerie chimica din Cluj-Napoca si ma gandesc inca de pe acum la ce viitor voi avea dupa terminarea facultatii. Cand am intrat nu eram prea sigur daca imi place si am vrut intr-o vreme sa ma transfer, imi dau seama ca ar fi fost o prostie pentru ca intre timp m-am obisnuit cu toate materiile gen matematica, fizica, rezistenta...
As vrea sa stiu daca exista posibilitatea ca dupa ce faci 4 ani de inginerie chimica sa iti poti gasi un post de inspector de mediu, sau ceva asemanator (stiind ca au salarii foarte mari, ma indoiesc). Vreau sa practic acest job pt ca intotdeauna mi-am dorit sa lucrez undeva pe teren, nu sa fiu legat de un loc anume.
Ce-ar trebui facut ca sa imi maresc sansele de angajare pe acel post?
Mai degraba, ceea ce faci tu s-ar potrivi pentru un chimist de laborator. Examinarea probelor de apa, de poluare a aerului, etc etc. Inginer de mediu pot iesi cei ce termina Ingineria mediului. Bun asta e doar din punct de vedere pur teoretic, dar stim cu totii ca nu intodeauna vom avea slujba in domeniul in care terminam, asa ca nu e obligatorie descrierea de mai sus.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate