Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...
 

Marturii despre Parintele Arsenie Boca - Sfantul Ardealului!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
148 replies to this topic

#145
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View Postaltul, on 28th January 2011, 08:00, said:

Daca trebuie pot sa mai explic odata: sunt 2 tipuri de posedari diavolesti
Una in care diavolul il stapaneste "total" pe om fara voia lui. Omul se misca si vorbeste prin comenzi facute de diavol, el nici nu stie ce se petrece cu el. Acestia se cheama posedati pentru ca lucrurile sunt evidente, clare pentru toata lumea. In cazul asta evident ca se aude strigatul de teama al diavolului din moment ce vorbeste prin om in mod direct.
O alta categorie este aia in care diavolul este invitat ca oaspete de seama, in casa sufletului omului, caz in care omul ramane normal ca manifestari, numai ca ceea ce face este rezultatul consfatuirii cu diavolul. In cazul asta evident ca diavolul nu are de ce sa se teama ca e ascuns si protejat de gazda, si nu diavolul vorbeste direct prin om ci omul se face avocatul lui. Din categoria asta facand parte si Iuda evident.
Da , si mai e una in care diavolul este o inventie buna de speriat babele ...

Apropo , cum poti si eu sa fiu posedat ? Pot sa cer asta ?

Edited by genius, 28 January 2011 - 10:58.


#146
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View Postgenius, on 28th January 2011, 10:57, said:

Da , si mai e una in care diavolul este o inventie buna de speriat babele ...

Apropo , cum poti si eu sa fiu posedat ? Pot sa cer asta ?



11:21   Cînd omul cel tare și bine înarmat își păzește casa, averile îi sînt la adăpost.
    

11:22   Dar dacă vine peste el unul mai tare decît el și-l biruiește, atunci îi ia cu sila toate armele în care se încredea, și împarte prăzile luate de la el.
    
....
    

11:24   Duhul necurat, cînd iese afară dintr-un om, umblă prin locuri fără apă, și caută odihnă. Fiindcă n-o găsește, zice: Mă voi întoarce în casa mea, de unde am ieșit.
    Mat 12.43;

11:25   Și cînd vine, o găsește măturată și împodobită.
    

11:26   Atunci se duce de mai ia cu el alte șapte duhuri, mai rele decît el; intră împreună în casă, se așează în ea, și starea de pe urmă a omului aceluia ajunge mai rea decît cea dintîi.



Concluzie:


11:23   Cine nu este cu Mine este împotriva Mea; și cine nu adună cu Mine, risipește.



Esti tu tare si bine inarmat ? Corect. Dar este ceva mai tare ca tine ,diavolul care in timp te copleseste.

Este o scapare ?

Desigur.

Isaia 19:20    Ei vor striga către Domnul din pricina asupritorilor, și El le va trimete un mîntuitor și un apărător, care să-i izbăvească.  


2:15   și să izbăvească pe toți aceia, cari prin frica morții erau supuși robiei toată viața lor.

Edited by husand, 28 January 2011 - 11:36.


#147
genius

genius

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,514
  • Înscris: 23.11.2004

View Posthusand, on 28th January 2011, 11:33, said:

11:21   Cînd omul cel tare și bine înarmat își păzește casa, averile îi sînt la adăpost.
    

11:22   Dar dacă vine peste el unul mai tare decît el și-l biruiește, atunci îi ia cu sila toate armele în care se încredea, și împarte prăzile luate de la el.
    
....
    

11:24   Duhul necurat, cînd iese afară dintr-un om, umblă prin locuri fără apă, și caută odihnă. Fiindcă n-o găsește, zice: Mă voi întoarce în casa mea, de unde am ieșit.
    Mat 12.43;

11:25   Și cînd vine, o găsește măturată și împodobită.
    

11:26   Atunci se duce de mai ia cu el alte șapte duhuri, mai rele decît el; intră împreună în casă, se așează în ea, și starea de pe urmă a omului aceluia ajunge mai rea decît cea dintîi.



Concluzie:


11:23   Cine nu este cu Mine este împotriva Mea; și cine nu adună cu Mine, risipește.



Esti tu tare si bine inarmat ? Corect. Dar este ceva mai tare ca tine ,diavolul care in timp te copleseste.

Este o scapare ?

Desigur.

Isaia 19:20    Ei vor striga către Domnul din pricina asupritorilor, și El le va trimete un mîntuitor și un apărător, care să-i izbăvească.  


2:15   și să izbăvească pe toți aceia, cari prin frica morții erau supuși robiei toată viața lor.
Mai a citate de-astea lacrimogene ?
O explicatie poti sa dai si tu fara sa vii cu citate aberante ?
Cred ca stii porcaria aia de biblie pe de rost ...

#148
ionut_y

ionut_y

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 836
  • Înscris: 21.06.2005
@aimunteanu - MULTUMESC PENTRU TOPIC !!!

#149
cristirg

cristirg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,711
  • Înscris: 16.11.2012
SE POT ÎNȘELA MĂRTURISITORII ANTICOMUNIȘTI – REFERITOR LA RATACIREA PARINTELUI BOCA-, SAU SUNT INFAILIBILI?
http://www.bocaratac...nt-infailibili/

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate