Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Topul normalitatii

Sa incurajam sporturile de contac...

Cum s-au apucat rapperii sa faca ...

Casa construita la o distanta mai...
 Pareri despre eceasuri.ro: cumpar...

Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa
 Folii heliomate faruri - merita?

Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...
 Fortat sa imi dau demisia

Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator
 

Ar trebui sa legalizam marijuana ?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
395 replies to this topic

Poll: Despre legalizarea marijuanei (42 member(s) have cast votes)

Ar trebui legalizata si in Romania?

  1. Da (29 votes [69.05%])

    Percentage of vote: 69.05%

  2. Nu (13 votes [30.95%])

    Percentage of vote: 30.95%

Vote Guests cannot vote

#343
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View Postdjl, on 25 iunie 2017 - 22:26, said:

Da. Inclusiv în scop recreativ Posted Image

Atat de recreativ incat da dependenta si ajunge sa iti recreeze creierii atat de mult incat in timp ajung terci.

#344
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View Postisisceanoua, on 25 iunie 2017 - 22:28, said:

Atat de recreativ incat da dependenta si ajunge sa iti recreeze creierii atat de mult incat in timp ajung terci.

Te rog posteaza o sursa decenta si credibila , care sa documenteze ca marijuana da dependenta.

#345
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View Postdalu364, on 25 iunie 2017 - 22:36, said:


Te rog posteaza o sursa decenta si credibila , care sa documenteze ca marijuana da dependenta.

Crezi ca e nevoie?

#346
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View Postisisceanoua, on 25 iunie 2017 - 22:38, said:

Crezi ca e nevoie?

De ce ma iei prin invaluire ? Io te-am rugat ceva concret !!!

#347
Patefon

Patefon

    Out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,642
  • Înscris: 26.03.2008
Eu am fumat in Amsterdam. Nu mi s-a parut ceva extraordinar.

#348
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

View PostWhiteSpirit, on 17 ianuarie 2009 - 04:18, said:

Ar trebui sa legalizam marijuana? da ori nu ... nu de alta dar vroiam sa vad ce crede lumea

Da!
Alcoolul este legal si este cel putin la fel de grav, daca nu mai rau.

#349
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View Postdalu364, on 25 iunie 2017 - 22:41, said:


De ce ma iei prin invaluire ? Io te-am rugat ceva concret !!!

Si intrebarea mea cum crezi ca era?Uita-te in jur la generatia tanara si spune-mi ca cei care au folosit asa ceva  mai pot fi perfect lucizi si responsabili.

#350
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View Postzardato, on 25 iunie 2017 - 22:42, said:


Da!
Alcoolul este legal si este cel putin la fel de grav, daca nu mai rau.

Este mult mai rau !!!!!  Eu am vazut cum s-o chinuit groaznic unul in spital, vreo 3 zile pana a murit de ciroza !!! Pana atunci le mai trageam si eu, dar dupa momentele alea pe care le-am trait in spital, la 1 pat distanta de amaratul ala,...am incheiat capitolul respectiv definitiv...si-s multi ani de atunci.

View Postisisceanoua, on 25 iunie 2017 - 22:45, said:

Si intrebarea mea cum crezi ca era?Uita-te in jur la generatia tanara si spune-mi ca cei care au folosit asa ceva  mai pot fi perfect lucizi si responsabili.

Canepa e un mizilic. Tu nu stiu daca esti constienta, dar se presupune ca , marii mahari din finante, industrie, corporatii internationale, le trag cu droguri adevarate....si treaba merge...asa cum merge.  Tinerii de care zici tu, fumeaza asa-zisele ,, legale '' care intr-adevar ii prostesc la cap si-o iau razna.

#351
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,727
  • Înscris: 13.10.2003
Si eu consider ca alcoolul este mult mai periculos ptr. organism comparativ cu ,,iarba''.
Chiar nu inteleg de unde incrancenarea asta, droguri ,,de mare risc'' , rahat...

#352
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

View Postdalu364, on 25 iunie 2017 - 22:47, said:

Este mult mai rau !!!!!  Eu am vazut cum s-o chinuit groaznic unul in spital, vreo 3 zile pana a murit de ciroza !!! Pana atunci le mai trageam si eu, dar dupa momentele alea pe care le-am trait in spital, la 1 pat distanta de amaratul ala,...am incheiat capitolul respectiv definitiv...si-s multi ani de atunci.

Te cred; am vazut multi alcoolici, dependenti de alcool, facuti praf. nici viata sociala nu mai aveau, iar sanatatea nu mai vorbesc.  Nu am vazut cazuri la fel de grave din cuza ierbii.  
In facultate am fumat la multe chefuri studentesti, am primit odata cadou o cutie (cam cat una de pantofi) plina cu iarba (il ajutasem pe unul care avea cultura in gradina), fumam din cand in cand seara, nu mi-a dat niciodata dependenta, n-am mai fumat de un deceniu, cred. In schimb ce pofta de tuica am la niste sarmale, sau pofta de un vin la o friptura sa o branza.  Care o fi dependenta?

Edited by zardato, 25 June 2017 - 22:56.


#353
isisceanoua

isisceanoua

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,873
  • Înscris: 18.04.2015

View Postdalu364, on 25 iunie 2017 - 22:52, said:





Canepa e un mizilic. Tu nu stiu daca esti constienta, dar se presupune ca , marii mahari din finante, industrie, corporatii internationale, le trag cu droguri adevarate....si treaba merge...asa cum merge.  Tinerii de care zici tu, fumeaza asa-zisele ,, legale '' care intr-adevar ii prostesc la cap si-o iau razna.
Si asta ar trebui sa ma faca pe mine sa aprob ideea ca un drog e bun daca il fumeaza maharii?Un drog e un drog indiferent cine il fumeaza  si are aceleasi efecte la oricine.

#354
dalu364

dalu364

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,297
  • Înscris: 21.02.2006

View Postisisceanoua, on 25 iunie 2017 - 22:57, said:

Si asta ar trebui sa ma faca pe mine sa aprob ideea ca un drog e bun daca il fumeaza maharii?Un drog e un drog indiferent cine il fumeaza  si are aceleasi efecte la oricine.

Nu !! Asta ar trebui sa te faca sa folosesti Google search ,  sa cauti studii serioase referitoare la  MARIJUANA  si/sau despre ,, dependenta'' acesteia.

#355
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,011
  • Înscris: 16.09.2014

View Postisisceanoua, on 25 iunie 2017 - 22:57, said:

Un drog e un drog indiferent cine il fumeaza  si are aceleasi efecte la oricine.

Zici? In tari cu apa calda cannabinoizii se folosesc in spitale, ca tratament sau calmant. Pentru ca studii si cercetari, pe care tu nu le-ai citit.

#356
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,142
  • Înscris: 04.03.2014
Am cunoscut multe persoane care in tinerete liceu/facultate trageau jointuri la greu. Mi se pare ca nici unu nu a avut probleme din cauza asta, astazi toti sunt la locul lor, probabil jointul zilnic sau saptamanal a ajuns la odata la cateva luni/odata pe an in amintirea timpului trecut.

P.s.   Asta intr-o tara unde marijuana e oarecum in cultura inca de prin anii 60 chiar daca nu a fost niciodata legalizata(si nici nu va fi) doar tolerata. In Romania e clar ca impactul acestui subiect e mult mai mare

Edited by ionutzitaly, 25 June 2017 - 23:34.


#357
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,011
  • Înscris: 16.09.2014

View Postionutzitaly, on 25 iunie 2017 - 23:29, said:

probabil jointul zilnic sau saptamanal a ajuns la odata la cateva luni/odata pe an in amintirea timpului trecut.

Eu cunosc destule persoane care, dupa ce s-a legalizat consumul, nu au mai gasit nici un farmec in a fuma. Pentru ca nu mai era interzis.

#358
zardato

zardato

    Coruptii la puscarie!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,634
  • Înscris: 01.12.2013

View PostAlbastruIndigo, on 25 iunie 2017 - 23:46, said:


Eu cunosc destule persoane care, dupa ce s-a legalizat consumul, nu au mai gasit nici un farmec in a fuma. Pentru ca nu mai era interzis.

:) Cu siguranta multi adolescenti din teribilismul tipic varstei fumeaza doar pentru ca este interzis. Odata legalizat n-ar mai avea acelasi farmec, nu se mai incalca limite, interziceri..

Edited by zardato, 25 June 2017 - 23:50.


#359
AlbastruIndigo

AlbastruIndigo

    Anima Sola

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,011
  • Înscris: 16.09.2014

View Postzardato, on 25 iunie 2017 - 23:49, said:

Odata legalizat n-ar mai avea acelasi farmec, nu se mai incalca limite, interziceri..

Pai, da. Ceea ce nu poate fi decat un lucru bun, mai ales pentru parintii speriati ca li se drogheaza copiii cu iarba.

Oricum, alcoolul si tigarile obisnuite fac, legal, de sute de ori mai multe victime anuale decat marijuana si nimeni nu-si mai face atatea griji. As zice ca-i oleaca de ipocrizie la mijloc, tinand cont ca (aproape) toti bagam cate-o tigara si-un paharel, pline de chimicale, dar suntem impotriva legalizarii ierburilor pure.

#360
djl

djl

    Smrt fa¹izmu, sloboda narodu! Īmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,724
  • Înscris: 13.06.2004
Şi "ierburile fine" şi alcoolul te ameţesc. Dar de la alcool ai mai multe şanse să-ţi aminteşti chestii nasoale...
Pe De aLtă parte, berea e mai naturală decât multe sucuri.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate