Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Ce biblioteca imi recomdati ?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
neamtu'17

neamtu'17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.06.2007
Imi place mult sa citesc, dar am unele probleme care ma impiedica sa fac asta pe cat de mult imi doresc. Am o problema cu vederea, incerc sa gasesc carti nou aparute, cu pagina alba in care sa se vada clar scrisul ...in cartile vechi cu pagini deja foarte vechi ma dor ochii dupa 30-40 de pagini ... :(  
As vrea sa-mi recomandati o biblioteca din Bucuresti care sa aiba carti mai noi si care are si o sectiune de carti care trateaza psihologia practica ( un exemplu de carti ce au subiectul asta ar cam fi asta : http://www.cartea-me...practica--i1103  ) .

Va multumesc pentru timpul acordat!

#2
ionut27

ionut27

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 30.11.2008
Mergi la Biblioteca Centrala Universitara. Este destul de bine dotata si are si conditii.De exemplu, fiecare birou are lampa proprie pe care o poti regla sa cada lumina asa cum vrei tu, mai ales daca ai probleme cu ochii. Cartile ti le cauti pe calculator etc.
O alta biblioteca buna este cea a Academiei Romane, insa obtii acces mai greu.
Daca te pasioneaza psihologia, mergi la biblioteca facultatii de psihologie. Acolo gasesti ultimile carti in domeniu si are si sala de lectura.

#3
criss_65

criss_65

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,349
  • Înscris: 07.05.2007
Biblioteca Metropolitană București din Str. Tache Ionescu, Nr. 4, Sectorul 1, București
se ajunge cu:
Autobuze: 131, 133, 301,331, 378,773 – Stația Piața Romană
Autobuze: 126, 168, 226, 300, 368  –  Stația Piața Romană

Troleibuze: 79, 86 – Stația Piața Romană

#4
neamtu'17

neamtu'17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 17.06.2007
Multumesc pentru raspunsuri !

#5
irinuca8082

irinuca8082

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,985
  • Înscris: 04.03.2007

View Postionut27, on Jan 4 2009, 15:11, said:

Mergi la Biblioteca Centrala Universitara. Este destul de bine dotata si are si conditii.De exemplu, fiecare birou are lampa proprie pe care o poti regla sa cada lumina asa cum vrei tu, mai ales daca ai probleme cu ochii. Cartile ti le cauti pe calculator etc.
O alta biblioteca buna este cea a Academiei Romane, insa obtii acces mai greu.
Daca te pasioneaza psihologia, mergi la biblioteca facultatii de psihologie. Acolo gasesti ultimile carti in domeniu si are si sala de lectura.

de ce sa obtii acces mai greu?  :huh:

eu planuiesc sa-mi iau un abonament, mai ales pt perioada verii cand bcu este inchis.
da chiar, vreo biblioteca buna in bucuresti deschisa si vara unde TOATA LUMEA ARE ACCES? :D
ma intereseza domeniul stiintelor politice-relatii internationale.

o sa dau, totusi, un telefon la cea a academiei sa vaz si io in functie de ce criterii are cineva acces. ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate