Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

casa noastra

- - - - -
  • Please log in to reply
118 replies to this topic

#109
akinik

akinik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 888
  • Înscris: 31.03.2007
Apropo de AC si de alte chestii legate de actele care intregesc dosarul pentru asa ceva . Vedeti ca in decembrie s-au mai shimbat cate ceva in legea 50/1991 ..adica ordonanta 214/2008 cu privire la modificarea si completarea legii privind autorizarea executarii lucrarilor de constructii .
Cititi si va documentati : http://www.modeldeco...08_12181807.htm

#110
maripana_30

maripana_30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 27.10.2008

 George C, on Feb 18 2009, 07:52, said:

Deci s-au mutat sau este doar provizoriu? Vad ca programul a ramas la fel, dar cel putin au mai multe birouri acolo care lucreaza sau e tot un birou pentru tot Ilfov-ul?
s-a mutat definitiv,acum sant mai multe puncte unde poti depune,si pe soseaua giurgiului,si pe bl nicolae grigorescu si mai este pe undeva prin sectorul 6,acum nu imi aduc aminte adresele ,eu m-am dus pe str braziliei nr 2-4 ca era cel mai aproape de bl tei.
str braziliei este prima strda la dreapta dupa interesectia stefan cel mare cu dorobanti spre victoriei.

ieri am depus si la mediu dosarul,pt cei interesati sa aveti grija ca trebuiesc 2 fise tehnica ,noi am avut doar 1 si am tras la xerox pe cea de a 2 si ne-a zis ca pot fi probleme ca normal trebuie sa fie 2 fise tehnice de la arhitect,
pretul avizului este de 100 ron.

#111
maripana_30

maripana_30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 27.10.2008

 maripana_30, on Feb 19 2009, 11:31, said:

s-a mutat definitiv,acum sant mai multe puncte unde poti depune,si pe soseaua giurgiului,si pe bl nicolae grigorescu si mai este pe undeva prin sectorul 6,acum nu imi aduc aminte adresele ,eu m-am dus pe str braziliei nr 2-4 ca era cel mai aproape de bl tei.
str braziliei este prima strda la dreapta dupa interesectia stefan cel mare cu dorobanti spre victoriei.

ieri am depus si la mediu dosarul,pt cei interesati sa aveti grija ca trebuiesc 2 fise tehnica ,noi am avut doar 1 si am tras la xerox pe cea de a 2 si ne-a zis ca pot fi probleme ca normal trebuie sa fie 2 fise tehnice de la arhitect,
pretul avizului este de 100 ron.
pt cei interesati de avisul de mediu pt ilfov , platiti inainte suma de 100 ron la trezoreria Ilfov sau orice oficiul postal in contul de venituri de stat  nr  IBAN RO 88TREZ4215032XXX000366  CU MENTIUNEA COD FISCAL  9828989.
adresa de unde se obtine avizul este lacul mori nr 1 ,este bine sa veniti dinspre crangasi ,din cauza liniei de tranvai 41 ocoleste de te plictisesti .

#112
maripana_30

maripana_30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 27.10.2008
imi puteti recomanda un diriginte de santier ?
pe 9 martie incepe joaca la casuta si am de facut  put ,sa trasez terenul si sa incepem goana dupa oferte la materiale de constructi.
va rog ajutati-ma cu ponturi pt depozite de materiale de const,mai imi trebuie si un topograf sa delimitez terenul.

#113
reli

reli

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,548
  • Înscris: 18.07.2003
multa bafta! ;)

Pana la urma ce echipa ati ales si cat va ia?

#114
maripana_30

maripana_30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 27.10.2008

 reli, on Feb 23 2009, 09:27, said:

multa bafta! ;)

Pana la urma ce echipa ati ales si cat va ia?
Reli ne-am inteles cu fratele lui NICU cel care i-a facut casa bebelinei si cea a lui gulag.
Reli o sa mai trecem pe la tine in weekend daca nu deranjam

#115
GERULA2006

GERULA2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,831
  • Înscris: 26.08.2006
Buna!
In ce stadiu mai esti cu casuta?

#116
maripana_30

maripana_30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 27.10.2008

 GERULA2006, on Mar 30 2009, 20:41, said:

Buna!
In ce stadiu mai esti cu casuta?
am  inceput pe 11 martie si azi dupa ce am asteptat 1 sapt s-a inceput zidirea la mansarda,in timp ce la mine s-a luat pauza muncitori au mai facut o fundatie la un prieten.

Attached Files



#117
GERULA2006

GERULA2006

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,831
  • Înscris: 26.08.2006
Frumos lucrat la prima vedere.Sunt baietii lui Gulag?
Mai multe poze nu ai ?
Au lucrat repede baietii.Sper ca si corect din punct de vedere al structurii.
Bafta in continuare.

Edited by GERULA2006, 01 April 2009 - 22:39.


#118
florinmihai_73

florinmihai_73

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 02.05.2008

 GERULA2006, on Apr 1 2009, 22:36, said:

Frumos lucrat la prima vedere.Sunt baietii lui Gulag?
Mai multe poze nu ai ?
Au lucrat repede baietii.Sper ca si corect din punct de vedere al structurii.
Bafta in continuare.


#119
maripana_30

maripana_30

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 27.10.2008
din motive personale nu am mai putut scrie pe forum,intre timp s-a terminat casuta la rosu,s-a montat acoperisul ,geamurile cu firma lui conu ,am facut instalatiile electrice ,termice si se mai lucreaza la cele sanitare ,s-a montat termosistemul ,sageacul si s-a tencuit pe interior,astazi s-a facut bransamentul la apa si canalizare ,a fost trasa si teava de gaze pana la gard iar sapt viitoare intra cu teava si in casa.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate