Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Imbunatatiri Chevrolet Aveo

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Geani1970

Geani1970

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.11.2008
Stie cineva unde se gasesc paravanturi autoadezive fata spate pentru Chevrolet Aveo?Dar praguri si extensii bare dar nu de la reprezentanta(au niste preturi!!!) :OK:

#2
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Vezi ca risti sa strici vopseaua cu paravanturile alea,eu nu ti le recomand.
Despre restul intentiilor tale pot sa iti spun doar atat:orice modificare pe care o vei face la masina va deveni un mare minus la o viitoare revanzare,o sa stai cu masina 1.000 de ani pana sa o vinzi.

Bucura-te de masina asa cum a venit ea iar daca faci modificari sa fie ceva gen folie autorizata pe geamuri,bandouri de protectie,bavete de noroi,cd mp3.

#3
Geani1970

Geani1970

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.11.2008

 catalinmariescu, on Nov 29 2008, 12:12, said:

Vezi ca risti sa strici vopseaua cu paravanturile alea,eu nu ti le recomand.
Despre restul intentiilor tale pot sa iti spun doar atat:orice modificare pe care o vei face la masina va deveni un mare minus la o viitoare revanzare,o sa stai cu masina 1.000 de ani pana sa o vinzi.

Bucura-te de masina asa cum a venit ea iar daca faci modificari sa fie ceva gen folie autorizata pe geamuri,bandouri de protectie,bavete de noroi,cd mp3.
  
  Multumesc pentru sfaturi,dar daca vrei sa mai discutam pe tema asta o putem face.
  In primul rand vopseaua o strica crengile si pietrele de pe frumoasele noastre drumuri nationale,pentru care platim si rovigneta.
  Aparatori de noroi si scut am pus imediat ce am cumparat-o.
  Dar ma deranjeaza ca ploua in interior cu geamurile deschise.Paravanturile pe cheder,forteaza motorasele si nu se inchid bine mai ales la cele electrice.
  In rest nu vreau minuni.Bineinteles ca folia est in plan dar mai spre primavara,ca acum nu mai este necesar.
  In legatura cu revanzarea,orice imbunatatire aduce un plus,bineinteles daca merita.Si nu am cumparat aceasta masina ca sa o revand.Ce sa-mi iau,una la mana a II-a,sau aIII-a,care are 150.000km si talpa cat cuprinde?Am mai discutat acest subiect cu cineva care avea,,MASINA,,Intelegi tu.2000 cm,diesel,etc;Acum nu are bani de parcare.Stie fiecare cat costa sa intretii o masina de peste 1400cm si sa fie si de smecheri.
  Cu respect.

#4
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
S-o conduci sanatos si multi km !
In primul rand vopseaua o strica crengile si pietrele de pe frumoasele noastre drumuri nationale,pentru care platim si rovigneta. Si pe langa asta, mai pui si tu paravanturile despre care nu stii ce fel de adeziv au. Ai pus o pereche de paravanturi d-alea de proba, asa, sa vezi cum arata ?
Pragurile si extensiile de bare cred ca vor arata cel putin oribil pe masina aia, tinand cont de faptul ca masina e disproportionata inca din faza de proiect. Adica ii trebuiau niste roti mai mari. Las-o asa cum e si tine-i plinul de benzina in permanenta :D.

Edited by cristi.r, 01 December 2008 - 15:40.


#5
Geani1970

Geani1970

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.11.2008

 cristi.r, on Dec 1 2008, 16:40, said:

S-o conduci sanatos si multi km !
In primul rand vopseaua o strica crengile si pietrele de pe frumoasele noastre drumuri nationale,pentru care platim si rovigneta. Si pe langa asta, mai pui si tu paravanturile despre care nu stii ce fel de adeziv au. Ai pus o pereche de paravanturi d-alea de proba, asa, sa vezi cum arata ?
Pragurile si extensiile de bare cred ca vor arata cel putin oribil pe masina aia, tinand cont de faptul ca masina e disproportionata inca din faza de proiect. Adica ii trebuiau niste roti mai mari. Las-o asa cum e si tine-i plinul de benzina in permanenta :D.

  Nu stiu de ce primesc sfaturi,doar de la cei cu masini ,,SCUMPE,,!De paravanturi am explicat mai sus de ce doresc autoadezive,deoarece mai usor polisez adezivul care aste mai moale decat vopseaua in cazul in care se vor sparge,decat sa fortez geamurile care au motorase electrice,etc.In legatura cu Aveo ca ar fi disproportionat,de unde stii ai si tu?Sau ai lucrat la proiectul lui?Atunci abtinete frate si lasa baietii care au Aveo sa-si dea cu parerea.Eu chiar cu ei am treaba.Daca vroiam sa critic un model sau altul ma duceam pe forumurile respective.Oricum se vede ca te ocupi numai cu calculatoare si ca ai probleme cu ele,asa ca da si cauta rezolvare pe forumurile dedicate lor.

#6
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007

 Geani1970, on Dec 2 2008, 16:15, said:

Daca vroiam sa critic un model sau altul ma duceam pe forumurile respective.Oricum se vede ca te ocupi numai cu calculatoare si ca ai probleme cu ele,asa ca da si cauta rezolvare pe forumurile dedicate lor.
Bine ca oi fi tu vreun sofer ...
Este cea mai hidoasa masina pe care am vazut-o vreodata, care se vinde numai prin tari ... mai bine intereseaza-te tu singur pe unde se vinde. :D Despre siguranta, nu mai spun. Cat are ? O stea jumate ? Tocmai d-aia nu se vinde in alte tari cu apa calda, pe langa aspectul total nefericit pe care-l are. In general este o masina firava ce-mi aduce aminte de solenza care se indoia cand urca o roata pe bordura :D. Nu i se mai inchidea hayounul. Cat despre motor, este unul dintre cele mai gurmande benzinare pe care le-am vazut vreodata. Si am vazut cateva.
Vezi ca pot sa-ti fac de cacat masina daca vreau ?
Ideea mea era sa pui pe exterior, cum vrei tu, o pereche de paravanturi cu niste banda scotch sau ceva asemenea, sa vezi de proba cum arata ca aspect. Iar aveo cu praguri am vazut la un taximetrist, si parca arata a orice altceva, numai a masina nu. Practic nu mai avea roti. Pana sa vad aveo, am zis ca loganul este masina cea mai putin pretabila la "tiuning". Aveo e pe primul loc. Poti sa te superi, poti sa dai report, faci ce vrei, e o masina urata ca aspect, disproportionata rau de tot.

#7
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,280
  • Înscris: 22.07.2005

 cristi.r, on Dec 3 2008, 20:25, said:

Bine ca oi fi tu vreun sofer ...
Este cea mai hidoasa masina pe care am vazut-o vreodata, care se vinde numai prin tari ...

lovitura sub centura, nu-i frumos...

#8
Geani1970

Geani1970

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.11.2008

 cristi.r, on Dec 3 2008, 20:25, said:

Bine ca oi fi tu vreun sofer ...
Este cea mai hidoasa masina pe care am vazut-o vreodata, care se vinde numai prin tari ... mai bine intereseaza-te tu singur pe unde se vinde. :D Despre siguranta, nu mai spun. Cat are ? O stea jumate ? Tocmai d-aia nu se vinde in alte tari cu apa calda, pe langa aspectul total nefericit pe care-l are. In general este o masina firava ce-mi aduce aminte de solenza care se indoia cand urca o roata pe bordura :D. Nu i se mai inchidea hayounul. Cat despre motor, este unul dintre cele mai gurmande benzinare pe care le-am vazut vreodata. Si am vazut cateva.
Vezi ca pot sa-ti fac de cacat masina daca vreau ?
Ideea mea era sa pui pe exterior, cum vrei tu, o pereche de paravanturi cu niste banda scotch sau ceva asemenea, sa vezi de proba cum arata ca aspect. Iar aveo cu praguri am vazut la un taximetrist, si parca arata a orice altceva, numai a masina nu. Practic nu mai avea roti. Pana sa vad aveo, am zis ca loganul este masina cea mai putin pretabila la "tiuning". Aveo e pe primul loc. Poti sa te superi, poti sa dai report, faci ce vrei, e o masina urata ca aspect, disproportionata rau de tot.


   Bine ca nu zici sa-mi sudez cauciucurile cand am pana!Eu nu am ce sa-ti zic poate cei ce conduc forumul.Daca ai probleme cu potenta sunt saituri care se ocupa cu asta,vezi pe acolo,deoarece aici eu incerc sa obtin sfaturi de la oameni seriosi.

#9
curentelectric

curentelectric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,239
  • Înscris: 31.05.2007
Vad ca se-nghesuie lumea sa-ti dea sfaturi ... ce sa zic !
Da'-mi place ca ai scris bolduit. :D

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate