Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

"Umflatura" craniana

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Devanu

Devanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 22.08.2007
De cateva zile am observat ca in spatele capului mi-a aparut ceva ce seamana cu un "cucui", dar nu este cazul. Cand il palpez simt osul care se afla sub piele care este denivelat, osul are forma "cucuiului".
Mentionez ca nu m-am lovit in acea zona.
Doresc sa stiu parerea voastra, ce credeti ca este?
Maine voi merge la spital pt o radiografie craniana...
Daca o sa gaseasca ceva in neregula direct spre Euromed plec...

#2
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 13.03.2008

 Devanu, on Oct 22 2008, 22:36, said:

De cateva zile am observat ca in spatele capului mi-a aparut ceva ce seamana cu un "cucui", dar nu este cazul. Cand il palpez simt osul care se afla sub piele care este denivelat, osul are forma "cucuiului".

Probleme asemanatoare s-au discutat in acest topic despre exostoza si trebuie sa tratezi problema cu seriozitate.

Cunosc caz real, studenta la farmacie 22 ani cu o mica "umflatura " pe tibie care a fost diagnosticata in urma biopsiei cu neoplasm osos si ce a avut nevoie ulterior de interventie chirurgicala pentru eliminarea tumorii, in prezent se simte bine si asta pentru ca s-a prezentat din timp la ortoped.

Sanatate.

#3
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Ce talent au unii pe această arie să sperie săracii oameni... unu-doi neoplasm, frate! De unde știi că-i exostoză, i-ai făcut tu examen clinic?
Mai bine încerci să-l îndrumi ce să facă și unde să meargă decât să-i pui diagnostice și să-l sperii cu tumori, etc!

#4
ionutz78

ionutz78

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 944
  • Înscris: 13.03.2008

 ripper, on Oct 23 2008, 11:28, said:

Ce talent au unii pe această arie să sperie săracii oameni... unu-doi neoplasm, frate! De unde știi că-i exostoză, i-ai făcut tu examen clinic?
Mai bine încerci să-l îndrumi ce să facă și unde să meargă decât să-i pui diagnostice și să-l sperii cu tumori, etc!

Da, evident ca poate fi si altceva decat o exostoza dar asta o decide un consult medical si  i-am spus in postul anterior sa trateze problema cu seriozitate, adica sa mearga la medic (din postul lui reiesea ca azi merge la radiografii).

Domnule student la stomatologie, eu mi-am exprimat o parere de medic bazata pe experienta unui caz real. Nu i-am pus diagnosticul, a fost o relatare a unui caz real. E mai bine sa pui raul inainte si sa te investighezi decat sa te trezesti prea tarziu ca nu mai ai ce face prezentandu-te prea tarziu la medic.

Iti doresc spor la invatat si posturi cat mai multe pe forumul dedicat problemelor stomatologice, hai sa nu mai postam doar pentru a ne critica reciproc si a ne creste numarul de posturi.

#5
Devanu

Devanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 22.08.2007
Am fost azi la radiografie, rezultatele sunt bune, nu am nimic.

Sanatate.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate