Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

Problema CV

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
laracroft

laracroft

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.10.2008
Buna.

Va sunt recunoscatoare pentru o opinie vis-a-vis de problema mea.
Doresc sa ma angajez si nu am foarte multa experienta "oficiala".
Problema mea e urmatoarea: in paralel cu job-ul "oficial", pentru care am avut contract de munca, am prestat exact aceeasi activitate pentru o alta firma, insa fara nici o dovada ca as fi colaborat cu ei, fara nici un contract. In timpul facultatii am lucrat tot in domeniul meu, insa de asemenea fara nici un contract, pentru o perioada scurta, de cateva luni. Daca nu-mi listez toate joburile avute, experienta mea s-ar reduce la mai putin de un an, insa daca trec si experienta "neoficiala", este imposibil cred sa dovedesc ( pentru ca au trecut niste ani si n-am tinut absolut nici o legatura cu firmele respective) si mi-e teama sa nu fie interpretata drept minciuna.
Ce parere aveti? Ce ar fi mai bine sa trec in CV?

Merci.

Edited by laracroft, 20 October 2008 - 21:28.


#2
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Noua ne-au zis la facultate sa trecem absolut toata experienta in CV, inclusiv voluntariatele. Daca ai trece si o persoana de contact la firmele respective ar fi mult mai ok, daca nu, asta e. Eu zic sa treci tot si daca te intreaba ceva, le explici care a fost situatia.

#3
laracroft

laracroft

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 17.10.2008

View PostJaqueline, on Oct 20 2008, 22:42, said:

Noua ne-au zis la facultate sa trecem absolut toata experienta in CV, inclusiv voluntariatele. Daca ai trece si o persoana de contact la firmele respective ar fi mult mai ok, daca nu, asta e. Eu zic sa treci tot si daca te intreaba ceva, le explici care a fost situatia.

Merci pentru raspuns, Jaqueline.
Asa ma gandeam si eu, vreau sa trec toata experienta, desi nu am cum sa dau nici un numar si nu stiu daca respectivii mai tin minte, cel putin la firma la care am lucrat in timpul facultatii cu siguranta nu ma mai stie nimeni.
Sper sa ma creada.  :P

#4
idiana

idiana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 02.01.2009
Din punctul meu de vedere daca nu poti sa faci dovada ca ai lucrat undeva mai bine nu scrii pe cv .. mai bine aduci vorba la interviu despre ce ai facut .. daca ai facut ... decat sa dai impresia ca minti si ca nu ai putea fi de incredere ... eu stiu ca daca faci voluntariat esti inscris ca membru intr-o organizatie .. iar daca e vorba de practica e vorba de o foaie cu stampila lasata la facultate de la acea firma .. daca ai lucrat la negru ... din punctul meu de vedere ai ajutat la savarsirea unei ilegalitati ..

#5
noha_1508

noha_1508

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 03.08.2007
Sotul meu a lucrat "la negru" la 3 firme. La ultimul interviu a fost intrebat foarte multe detalii despre acele joburi, iar la angajare i-a cerut recomandari de la acele firme. Norocul lui a fost ca a tinut legatura cu acestia si a putut sa obtina acele recomandari, caci altfel cred ca il luau drept mincinos.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate