Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Aproximativ 50 de câini sunt în pericol de moarte

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
25 replies to this topic

#19
PetLover

PetLover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 13.10.2008
Mersi de sfaturi, dar încă de ieri am început să trec de la reflecție la acțiune.

Mi-am achiziționat o antenă de Lada. Un instrument discret, dar foarte eficient de autoapărare.

Un metru și ceva de inox telescopic a șfichiuit precum o katană în mâna unui samurai din garda lui Yoshihito peste botul unui dulău de vreo 50 de kile care flirta letal cu o colegă de vreo 40 (tot kile), mamă de copil mic.

Inutil să vă povestesc ce satisfacție am simțit la auzul sirenei antiaeriene canine care a behăit vreo juma de oră la vreo 140 de dB, după care a dispărut.

Edited by PetLover, 23 October 2008 - 09:24.


#20
2LA

2LA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 20.10.2008
eu vreau sa cumpar asa ceva:
http://www.military-...1218829142.html
dihania trage cu bile calibrul 38. intentionez sa vanez de la balcon...

#21
wondermoshu

wondermoshu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 24.03.2008
Citeste cu atentie instructiunile si incearca sa o tii invers cand tragi! Succes.

#22
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
[quote name='PetLover' date='Oct 23 2008, 09:02' post='5410545']

Mersi de sfaturi, dar încă de ieri am început să trec de la reflecție la acțiune.

Mi-am achiziționat o antenă de Lada. Un instrument discret, dar foarte eficient de autoapărare.



Si mie imi plac ciinii, mai ales ciinii care daca ii pocnesti foarte tare li se mareste pofta de mincare. Daca unui ciine mai apuci sa-i vobesti CALM in timp ce te musca, se calmeaza, pina la urmatoarea masa. Legea ciinilor este, ori ii hranesti, ori se hranesc singuri.

Edited by NASTYPRIMUL, 07 December 2008 - 03:32.


#23
isr2002

isr2002

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 06.09.2004
Parerea mea este ca trebuie sa ii faci cadou, impartit frateste intre micul licurici, stokarit s, Ivanna. Sint sigur ca aceste trei domnisoare curajoase vor lua potaile acasa linga prieten/sot/copii si se vor ocupa de socializarea si de integrarea lor in societate.
Iar voi, la serviciu, lasati naibii centrala aia si ocupati-va de dragutii de ciini, aduceti-le mincare de acasa, angajati-le un psiholog de ciini, FACETI CEVA!
Ca sa lasam gluma la o parte: am vazut si la Animal Planet la 'Politia animalelor': ciini fara sanse, agresivi sint eutanasiati.

#24
adn_grumpy

adn_grumpy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 09.10.2008
da asa este sunt eutanasiati, dar nu cum se procedeaza la noi.
a spus cineva mai sus ca oamenii sunt cauza pentru care sunt maidanezi, are dreptate.eu de exemplu am fost in Strehaia si am stat un pic pe acolo, toata lumea, in special tiganii, isi lasa cainii pe strazi ziua si seara intrau in curte, va imaginati ce era acolo, la fiecare poarta statea cate un caine, doi si mai erau si stransi in haite, ce-i drept nu erau agresivi, dar mi se rupea sufletul cand ii vedeam slabi si chinuiti.
deci primul pas ar fi educarea oamenilor sa invete sa nu-si mai lase animalele sa se imperecheze, iar daca o fac sa nu dea cateii pe strada.

#25
DavidDragon

DavidDragon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 02.01.2009
In general puii de maidanezi sunt parasiti...de parca ei ar avea vreo vina...tot un sufletel este.Ca si cum ai avea un bebelus si il arunci la gunoi pentru ca e blond... :mellow:

#26
fandel_viorel

fandel_viorel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 275
  • Înscris: 01.08.2005

View PostDavidDragon, on Jan 27 2009, 19:16, said:

In general puii de maidanezi sunt parasiti...de parca ei ar avea vreo vina...tot un sufletel este.Ca si cum ai avea un bebelus si il arunci la gunoi pentru ca e blond... :mellow:

   Intr-un fel il inteleg pe bietul om ( acum mai nou intarzie lumea la servici , scoala , cu copilul la gradinita pentru ca le e frica de haitele de caini mai ales in perioada de imperechere cand sunt mai agresivi si pana in orele 5-7 dimineata strazile sunt ale lor) dar vinovati sunt cei care constienti isi lasa cainii sa se imperecheze si dupa aia abandoneaza puii in strada. O babornita mare iubitoare de caini a adus o femela langa bloc , i-a facut cusca , i-a dat de mancare si dupa ce a facut pui i-a luat si i-a dus la groapa de gunoi sa moara .... mentionez ca  baba a "recuperat" catelusha de la adapost pe raspunderea ei ... pana cand astfel de oameni nu sunt aspru pedepsiti situatia asta va fi in continuare din ce in ce mai nashpa .... macar inainte se mai tinea numarul cainilor sub control .... eu ma gandesc cu groaza la puii acestor animale , care la randul lor vor avea pui .... situatia nu mai poate continua asa... animalele lasate sa se inmulteasca in voie....

  Apropo baba aia dimineata cand copiii merg la gradinita de langa blocul ei doarme de sparge .... si cainii aciuati de ea sunt atrasi de pachetele de mancare din gentute si pleaca in urmarirea copiilor... copiii sunt imprevizibili ....la fel si cainii... si uite asa se nasc "monstrii" neiubitori de caini . In primul rand trebuie rezolvata situtaia animalelor fara stapan si apoi o educatie corecta pentru copii nostri fata de animale. Oricat ai incerca un copil muscat de caine sa mai iubeasca cainii nu prea vei mai avea acelasi succes....

Edited by fandel_viorel, 28 January 2009 - 11:15.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate