Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

Gothic IV Anuntat

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#1
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Ei bine, da: VINE! Luați-vă calmantele și anti-depresivele pentru că Myrtana e gata să invadeze ... consolele. Vestea bună? JoWood și Piranha Bytes și-au încheiat amiabil disputa...

După lupte seculare care au durat de la lansarea Gothic 3 în Octombrie 2006 și până azi, publisher-ul austriac JoWood Productins și developer-ul german Piranhia Bytes au ajuns la un acord prin care n-or să-și mai arunce farfurii în cap, n-or să-și mai smulgă unul altuia părul și n-or să mai trezeasă vecinii cu scandaluri conjugale. Deci de-acu totul e lapte și miere între cele două companii, lucru confirmat și de declarațiile de presă:

“We are happy that we put aside our differences with the company Pluto 13. After a long and successful period of cooperation, it w as of great concern to find the best possible solution for both parties! We are proud to continue with the marketing of products of the Gothic-series and will fulfil the high-quality expectations of its loyal fans”, ne explică Dr. Albert Seidl, CEO JoWooD Productions.

“Our differences in the past are history. By putting them aside, Piranha Bytes as well as JoWooD get back to accomplish constructive-minded work full of vim and vigor. For the development studio Piranha Bytes that implies: the development of entertaining and high-class Role-Playing Games”, îi răspunde Mr. Michael Rüve, managing director Pluto 13/Piranha.

Dar, evident, nu divorțul cu partaj amiabil ne interesează pe noi, ci faptul că în sfârșit s-au gândit și ei să confirme oficial c-o să apară Gothic 4! Sigur, am avut parte de zvonuri și indicii căcălău, dar nimic oficial n-a ieșit la iveală până la momentul semnării armistițiului JoWood-Piranha.

Deci ca să fie bine înțeles: Gothic 4 e deja în curtea celor de la Spellbound Entertainment, iar jocul va ateriza pe PC și pe consolele next-gen undeva anul viitor. Că tot vorbeam de divorț, "copilul" Gothic va rămâne în continuare la JoWood, care va reține drepturile de publishing pentru tot ceea ce înseamnă Myrtane, Xardași, troli și (se putea altfel...) bug-uri.

Tătucul Stalin Piranha Bytes nu va plăti pensie alimentară, dar se va concentra pe un nou RPG, având numele de cod... "RBT". Jocul va fi publicat de noul Deep Silver, o divizie a britanicilor de la Koch Media și... evident că nu avem nici un alt detaliu în plus.

Sursa

JoWood cauta oameni pentru Gothic IV :rolleyes:

Prin intermediul unui comunicat care a șocat comunitatea de fani, JoWood a anunțat încetarea colaborării cu studiourile Pirahna Bytes, publisherul exprimându-și cu această ocazie și dorința de a colabora cu alte studiouri de jocuri pentru dezvoltarea lui Gothic 4, atât pentru PC cât și pentru console.

        Liezen, Austria, May 22nd 2007; JoWooD confirms having been in promising negotiatons for the development of Gothic 4 on PC and console with various prospective development studios. Releasing Gothic 4 on current-gen console is the next logical step for the Publisher's strategy. JoWooD puts most of its focus on high quality standards as well as reacting to the communities comments and requests for the sequel to its flag-ship title.

        Since Pluto 13 and JoWooD have not come to terms regarding the development of Gothic 4, the collaboration has come to an end.

Sursa

Cateva poze

[ http://i293.photobucket.com/albums/mm60/XzN-Staff/Arcania__A_Gothic_Tale_Pics_5.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://scrawlfx.com/wp-content/gallery/gothic-iv/gothic4_05.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.level.ro/galerie_imagini/image/Gothic%204/gothic4arcania3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://www.jucaushii.ro/images/news/gothic4_1.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://ve3dmedia.ign.com/images/02/90/29013_Gothic4-02_normal.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Deocamdata nu au fost anuntate alte detalii, insa se stie inca de pe acum ca jocul va fi next-gen, lucru vizibil numai din acele poze postate de mine mai sus.


Am revenit cu doua trailere.

Debut Trailer
Weapons Trailer

Edited by Merdiso, 13 October 2008 - 17:20.


#2
pandyx

pandyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 19.02.2008
nu cred ca o sa fie mmo...chiar daca tu ai postat in aria de mmorpg's.Anyway abia il astept!

#3
Merdiso

Merdiso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,038
  • Înscris: 19.03.2008
Eu cred ca va fi MMO, cu toate ca NU se stie inca ce va fi ca mod de joc, alte detalii mai incolo, cand gasesc ceva nou va anunt :P.

#4
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
piata de MMO e suprasaturata. cit despre gothic, cred ca numai numele a ramas din el. problema cu germanii si austriecii aia este ca toti sefii de la un anumit nivel in sus is doctori, cum e si doctorul ala de la jowood. doctori in prostie, nu sint in stare decit sa fubipta lucrurile. mai bine si-ar taia dr. din fata numelui si n-ar mai fi temebeli

#5
LucYan03

LucYan03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 02.05.2008
ce cerinte are?

#6
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,868
  • Înscris: 06.10.2003

View PostMosotti, on Oct 14 2008, 14:55, said:

piata de MMO e suprasaturata. cit despre gothic, cred ca numai numele a ramas din el. problema cu germanii si austriecii aia este ca toti sefii de la un anumit nivel in sus is doctori, cum e si doctorul ala de la jowood. doctori in prostie, nu sint in stare decit sa fubipta lucrurile. mai bine si-ar taia dr. din fata numelui si n-ar mai fi temebeli

Indeed. Am colegi care au fost in echipa de QA la Gothic 3. Raspunsul lor la intrebarea "De ce e asa de plin de buguri G3", a fost: "Insuficient timp alocat testarii, de catre JoWood.

Pana la G4, insa avem Gothic 3 - Forsaken Gods (release date: 21 nov. 2008)

P.S: Ma duc sa joc un pic de G1  :notangel:

#7
dani88

dani88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.03.2007
Readuc la viata un topic mort de un an pt ca intre timp au aparut o gramada de noi detalii despre joc. ;)

Gothic 4: Arcania

In primul rand foloseste Vision Game Engine 7 si va avea o grafica superba asemanatoare cu cea de la Crysis, actiunea din Gothic 4: Arcania se va desfasura pe o serie de insule, la 10 ani dupa evenimentele din Gothic 3. Fiecare insula va avea propriul climat, flora si fauna, fiind de asemenea prezente efecte meteorologice si un ciclu dinamic zi/noapte, jucatorii avand posibilitatea sa-l influenteze pe cel din urma prin intermediul magiilor.
Au imbunatatit mult si sistemul de lupta fata de G3 si asta se poate observa si in filmuletul filmat cu camera ascunsa la GC 2008:
youtube

am pus si 2 screenshots destul de noi gasiti mai multe la ei pe site:
1
2

Cerintele de sistem spun eu sunt chiar decente pt anul 2009:

Operating System: Microsoft Windows XP / Vista
Direct X Version: DirectX 9.0c or higher
Hard Disk Space: 10 GB + 600 MB virtual memory
DVD Drive: 6x DVD ROM Drive
Processor: Intel Pentium 4 3.2 GHZ, AMD Athlon 3500+
RAM: 1 GB (Windows XP), 1,5 GB (Windows Vista)
Graphics Accelerator: ATI 1800XT, Shader Model 3, 256 MB / Nvidia 6800, Shader Model 3, 256 MB
Sound Card: DirectX 8.1 compatible sound card

au facut si un site oficial:
Site oficial

Data oficiala de lansare nu se stie inca..dar e pe undeva pe la sfarsitul lui 2009 inceputul lui 2010.

Edited by dani88, 19 May 2009 - 11:15.


#8
zink93

zink93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 27.08.2008
lol ce mmo visati ??? mmo-urile sunt cele mai tampite jocuri .dupa ce ai ajuns lv 70-80 sa zicem,iti dai seama ca ai jucat si ai pierdut ore cu gramada degeaba.  :deadtongue: . si la gothic se pot pierde multe ore dar macar acolo e o poveste , grafica + si mai multe chestii .... auzi ca mmo  :thumbdown: .daca va fi mmo.... nu mai zic nimic :puke: .
apropo de cerinte-nu e chiar asa.mi se pare ca cere mai putin ca gothic 3,care imi merge beton pe 1280x1024 si pe toate high.ce sa mai spun de gothic 4  :thumbup:  :worthy:

abia astept  :w00t:  :w00t:

#9
truker

truker

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 16.05.2007
www.youtube.com/watch?v=MYyQ5R_S0ss

nui rau,,, <_< oricum abia astept sa vad cum e mai ales cum continua povestea,,,

Edited by truker, 21 July 2009 - 13:52.


#10
Al3ks122

Al3ks122

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 22.07.2009
imi amintesc de vremurile in care jucam gothic 2 :angel: prea frumos a fost la vremea lui :D

#11
ondroo

ondroo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 17.09.2009
vad ca in sfarsit a aparut si pentru precomanda in 2 versiuni: jocul normal, unde primesti si un tricou original, si collector's edition, unde pe langa joc primesti artbook, storybook, o harta, coloana sonora, sticker, un poster a3, cutie din piele + tricou original.

#12
pruny26

pruny26

    Oltean

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,309
  • Înscris: 18.08.2007
Vad ca scoasera si varianta DEMO.
http://www.filefront...-Gothic-4-Demo/

#13
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
Chiar as fi vrut sa se pastreze aceleasi personaje,in demo l-am vazut pe Diego,care saracu nu cred ca o sa participe prea mult la poveste.  <_<

#14
marius ro

marius ro

    dirty bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,406
  • Înscris: 26.09.2006
arata bine jocul
sistem: I5 750 + GTX460 1GB + 4GB DDR3 @ 1680X1050

Attached File  Arcania_2010_10_15_20_17_04_77.jpg   251.63K   13 downloadsAttached File  Arcania_2010_10_15_20_17_08_62.jpg   253.53K   8 downloads2.jpg] Attached File  Arcania_2010_10_15_20_09_46_56.jpg   473.61K   16 downloads
Attached File  Arcania_2010_10_15_20_11_25_07.jpg   276.7K   9 downloads Attached File  Arcania_2010_10_15_20_13_15_61.jpg   226.31K   5 downloads Attached File  Arcania_2010_10_15_20_15_10_31.jpg   504.59K   7 downloads
Attached File  Arcania_2010_10_15_20_15_20_39.jpg   507.94K   13 downloads Attached File  Arcania_2010_10_15_20_16_23_49.jpg   446.43K   17 downloads Attached File  Arcania_2010_10_15_20_15_37_15.jpg   291.95K   15 downloads

#15
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
Bine ca am testat versiunea "neoficiala" inainte sa cumpar chestia asta.
Tot ce am de spus : este un joc frumusel, DAR NU E GOTHIC. N-are nici cea mai mica legatura cu seria gothic,gothic 3 a fost slab? stati sa-l jucati pe asta.
Poveste ieftina,"sistemu de lupta" praf (trebuie sa fii dobitoc sa mori in jocu asta ,doar daca te arunci dupa o stanca eventual,apropo,nici macar nu stie sa inoate),grafica bunicica daca nu bagi in seama faptu ca se misca parca ar fi un joc din 2002,robot pe picioare.Nici macar nu e complet open world.
Nu-mi vine sa cred ca seria gothic se incheie cu jocu asta,mai bine il numeau doar "Arcania",preferam sa se incheie cu gothic 3.

Gothic I & II  still the best :bouncey:

#16
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postmarius ro, on 15th October 2010, 19:24, said:

arata bine jocul
intr-o carte erau unii in alaska care au cumparat niste oua inghetate bocna. si au taiat ei un ou in doua cu barda si unu a luat o bucata si a mirosit-o. "miroase bine" a zis. "dar arata rau de tot" a zis celalalt. dupa care l-au pus intr-o tigaie pe foc si erau sa moara de putoare


View PostGh3r0m, on 15th October 2010, 20:33, said:

Nu-mi vine sa cred ca seria gothic se incheie cu jocu asta,mai bine il numeau doar "Arcania",preferam sa se incheie cu gothic 3.
nu stiu cine ti-a zis ca se incheie. cica urmeaza dlc-uri si probabil inca un joc. cu alte cuvinte, se vinde bine, se pare ca va vinde un milion de bucati, deci probabil cite toate alealalte la un loc :lol:

#17
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
Pentru mine seria gothic s-a incheiat dupa 3,asta nu e gothic,nu-mi pasa ce dlc'uri aduce firma care a facut chestia asta. Piranha bytes can bite my ass. :P

Edited by Gh3r0m, 15 October 2010 - 21:20.


#18
marius ro

marius ro

    dirty bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,406
  • Înscris: 26.09.2006

View PostMosotti, on 15th October 2010, 22:03, said:


nu-s mare jucator de RPG, mie mi-a placut grafica...in rest ca gameplay, sunt altii mai autorizati

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate