Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...
 

Despre prețuri la "amenajările interioare"

- - - - -
  • Please log in to reply
273 replies to this topic

#199
dj-randy

dj-randy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.11.2013

 Dodo03, on 10 noiembrie 2013 - 18:59, said:

In Brasov puteti sa-mi recomandati o echipa de mesteri pentru renovarea unui apartament de 2 camere?

Lasati o adresa de e-mail si va caut eu. Va pot arata lucrare in Busteni, nu f. mare ,aveti ce vedea . preturi ok

Edited by dj-randy, 20 November 2013 - 15:16.


#200
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007
Multumesc,dar nu mai este valabil.

#201
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006

 phane, on 17 martie 2012 - 11:47, said:

Salut. Văd că n-a mai zis nimeni nimic pe subiectul ăsta de două luni, dar hai să mă risc și eu cu o întrebare:

Am un apartament de 3 camere (59mp) de închiriat și vreau să-l zugrăvesc. Nu e chiar simplu, pentru că în 2 camere se face mucegai, și aș fi vrut să rezolv cumva problema asta (placând cu rigips sau plastic). Am vorbit cu un meseriaș, dar scorurile mi s-au părut cam mari: 2000 de euro să curețe stratul din toate camerele și să zugrăvească de la zero sau 1200 să zugrăvească peste stratul vechi de lavabilă. Ambele variante incluc chestia cu rigipsul și materialele. Acu, mie mi se pare cam mult, și am întrebat un pic în stânga și-n dreapta și n-am avut reacții mai favorabile decât "băi, îmi iau eu concediu și-ți fac apartamentul pentru atât" Posted Image. Cum vi se pare? Mai sus vorbea cineva de 2600 de euro pentru zugrăvit, instalații sanitare, electrice etc (și răspunsul era că e mult), sunt eu ciudat sau e cam piperat?
Pai ca sa zugraveasca de la zero inseaman glet grosier ,asta daca peretii sunt drepti.Daca ai diferente de 3-4 cm trebuie dat ipsos de modelaj care nu il da orice fraier,mai ales ca se intareste repede.Am baieti care dau glet de modelaj ,super drept ,la gata .Nu mai dai cu nimic decat cu lavabila.Cat crezi ca vor pe mp doar pentru ipsos?70 ron.ha ha.e munca nu gluma.

#202
muntolimpia_nt

muntolimpia_nt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.07.2009
Buna seara, am o sufragerie de 3/5 m si doresc sa o renovez, asta insemnand dat jos bobul de orez, reperat ce se strica, tavan amenajat cu rigips, spoturi si cablu luminos, si zugravit peretii cu 2 culori.Cam cat ar fi manopera? Va multumesc frumos.

#203
Dodo03

Dodo03

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,711
  • Înscris: 13.03.2007
Eu mi-am facut un calcul cu 1000 de lei si au strambat din nas mesterii, fara tavan rigips si fara spoturi - doar lavabil, glet, reparat glafuri.

#204
dj-randy

dj-randy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.11.2013

 muntolimpia_nt, on 25 noiembrie 2013 - 21:11, said:

Buna seara, am o sufragerie de 3/5 m si doresc sa o renovez, asta insemnand dat jos bobul de orez, reperat ce se strica, tavan amenajat cu rigips, spoturi si cablu luminos, si zugravit peretii cu 2 culori.Cam cat ar fi manopera? Va multumesc frumos.

Buna seara, tavanul cu rigips ,spoturi ,glet pe pereti lavabila, manopera este cam 2000 lei ,dca oferiti si o masa ,discutam.

#205
Carapicho

Carapicho

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,368
  • Înscris: 19.11.2006
2000 de lei in cati insi?

#206
dj-randy

dj-randy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.11.2013

 Carapicho, on 26 noiembrie 2013 - 11:48, said:

2000 de lei in cati insi?

pai pt . o sufragerie cum are domnul 3/5 nu ai loc mai mult de 3 maxim 4 oameni sa lucrezi, dar se face in 3 oameni fara probleme

#207
fifi007

fifi007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 27.06.2011
Buna ziua, ma intereseaza, daca stiti, care este pretul manoperei la montat cornisa la tavan. Cam cat ar fi pe ml? (peretii sunt finalizati, trebuie doar montata cornisa.)
multumesc

#208
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,174
  • Înscris: 28.06.2005
Meşterilor, pentru că m-am pricopsit de curând cu o casă goală, cred că mi-ar prinde bine ajutorul unui decorator de interioare.
Dacă sunteţi/ştiţi unul, daţi un semn. PM.
Unul de buget mai restrâns acum, că nu prea au mai rămas lichidităţi. Sau care acceptă plata eşalonat/ă, la o adică.
Poate fi şi student/ă la arhitectură. Nu-i bai.
Şi atât timp cât mă ajută să ajung la liniştea interioară (că tare mă ffrământ şi mă sucesc de la o zi la o oră :D), îşi poate începe portofoliul cu mine.


Şi pentru că nu sunt sigur unde o să să fie mai vizibil acest mesaj, rog moderatorii ariei sa nu-l şteargă din cele câteva locuri în care va fi postat.

#209
dj-randy

dj-randy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.11.2013

 sfantu.dracu, on 01 decembrie 2013 - 20:52, said:

Meşterilor, pentru că m-am pricopsit de curând cu o casă goală, cred că mi-ar prinde bine ajutorul unui decorator de interioare.
Dacă sunteţi/ştiţi unul, daţi un semn. PM.
Unul de buget mai restrâns acum, că nu prea au mai rămas lichidităţi. Sau care acceptă plata eşalonat/ă, la o adică.
Poate fi şi student/ă la arhitectură. Nu-i bai.
Şi atât timp cât mă ajută să ajung la liniştea interioară (că tare mă ffrământ şi mă sucesc de la o zi la o oră Posted Image), îşi poate începe portofoliul cu mine.


Şi pentru că nu sunt sigur unde o să să fie mai vizibil acest mesaj, rog moderatorii ariei sa nu-l şteargă din cele câteva locuri în care va fi postat.

vreti un doar un decorator sau  si un decorator si un mester in acelasi timp? de unde sunteti?

#210
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,174
  • Înscris: 28.06.2005
Ai dreptate, scuze că am uitat să spun unde-i treaba. Capitala ioropeană Bucuresci.
Nici nu ştiu ce să zic dj-randy. Nu m-ar deranja să fie/existe şi (un) meşter.
Doar că pentru moment nu cred că voi orna prea mult.

#211
Dani_

Dani_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 10.08.2011
Puteti sa-mi recomandati mesteri in Cluj ? M-are interesa: instalator, electrician, zugrav

Multumesc anticipat.

#212
dj-randy

dj-randy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.11.2013

 Dani_, on 10 ianuarie 2014 - 08:34, said:

Puteti sa-mi recomandati mesteri in Cluj ? M-are interesa: instalator, electrician, zugrav

Multumesc anticipat.

daca era mai aproape ,veneam eu,dar nu stiu ca sa zic,e in functie de complexitatea lucrarii, adica ce ar fii de facut?

#213
talica

talica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 968
  • Înscris: 21.03.2012
cam ce pret se cere pt o lucrare la gata pt o mansarda? construit structura sustinere, vata bazaltica, folia anti vapori, rigips, finisat?

#214
dj-randy

dj-randy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 20.11.2013

 talica, on 23 ianuarie 2014 - 08:19, said:

cam ce pret se cere pt o lucrare la gata pt o mansarda? construit structura sustinere, vata bazaltica, folia anti vapori, rigips, finisat?

sa inteleg ca trebuie mansarda construita? sau va referiti la structura rigips?

#215
IngN

IngN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 04.06.2012

 talica, on 23 ianuarie 2014 - 08:19, said:

cam ce pret se cere pt o lucrare la gata pt o mansarda? construit structura sustinere, vata bazaltica, folia anti vapori, rigips, finisat?
Sunteti cam zgarcit la detalii, manopera sau cu materiale, ce suprafata are, daca nu aveti structura sustinere construita inseamna ca nici acoperita nu e, e la bloc sau la casa, in ce zona e?
La bloc e cam 400-600 € mp depinde de zona si altele, sa va asteptati la cateva sute bune de roni mp(pretul variaza de la caz la caz).

#216
talica

talica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 968
  • Înscris: 21.03.2012

 dj-randy, on 23 ianuarie 2014 - 08:22, said:

sa inteleg ca trebuie mansarda construita? sau va referiti la structura rigips?
casa este contruita. Este vorba doar de structura de rigips, cu vata bazaltica, folie, si tot ce mai este pina in stadiiul de ''la gata''. suprafata este de 100 mp. ma intereseazaun pret pt manopera. multumesc anticipat.

Edited by talica, 23 January 2014 - 15:47.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate