Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...
 

DVD Recorder Samsung cu IEEE1394

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
wwillym

wwillym

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 04.02.2006
Am un DVD recorder Samsung cu HDD, model HR-750. Pe panoul frontal, are o mufa DV input (IEEE1394 DV interface). Am inteles din manual, ca aceasta se utilizeaza pt inregistrare direct de pe camera video... OK.

Intrebarea mea este : se poate folosii acesta interfata pt conectarea de ex la laptop (are interfata IEEE1394) sau a unui USB flash cu ajutorul unui adaptor (am vazut ca exista asa ceva) ?
Multumesc anticipat pt raspuns...

Attached Files



#2
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,019
  • Înscris: 28.10.2006
Nu se poate cupla alt device. Pe intrarea DV, asa cum scrie in manual, se transmit comenzi catre camera video. Cum vor fi interpretate comenzile de Play, Stop, Rewind de catre un stick USB sau de un HDD cuplat pe FireWire?
Exista alte recordere cu port FireWire, cu functii IN/OUT, si care au alte functionalitati vis a vis de aceasta intrare.

#3
wwillym

wwillym

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 04.02.2006
OK. Am inteles, si multumesc pt raspuns. Banuiam raspunsul, mai ales ca in manual nu am gasit nici o alta referire ,inafara de camera video, dar am zis ca o intrebare merita sa pun.

#4
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Poti lega doar camera. Am incercat eu sa scot din Premiere via firewire in recorder (tot samsung) si zice ca no device found. :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate