Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...
 AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 

Nenorocitele colante de pe produse...

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,611
  • Înscris: 19.05.2002
A nu stiu cata oara injur tampitele de colante:importator...pret.
De fapt osanalele sunt dedicate celor care nu au gasit alta cale decat de a lipi aceste hartioare pe fundul,rama canilor si farfuriilor ba chiar pe fata de pe care se serveste papica.
Pai la dracu' daca n-ai apa calda si rabdare nu scapi de eticheta!.Mananci lipiciu'!.
Oare nu poate inventa cineva o alta chestie care sa nu fie daunatoare ca lipiciu' ala nenorocit...

#2
aaee

aaee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 228
  • Înscris: 28.01.2008
iti dau dreptate si pe mine ma scot din sarite totusi daca ar fi interes si bun simt sar da o lege ca toate etichetele sa fie facute ca se desprinda usor fara sa lase urme...

#3
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Ar fi culmea sa se mai dea o lege privind lipiciul de pe eticheta, parca nu sunt destule reglementari in rigoare.

#4
trompix

trompix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 22.04.2005
cand am fost in tara in august mi-am luat cateva carti de la humanitas. si cum nu-mi place sa las etichetele pe carti, le-am dezlipit. si-acum regret. lipiciul ala nenorocit nu se duce deloc. asa ca inteleg ce vrea sa spuna @drgroza. cu atat mai mult cu cat se poate si altfel. sunt si etichete autocolante care se desprind fara nici o urma.

Edited by trompix, 03 October 2008 - 19:59.


#5
exorcistul

exorcistul

    just listen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,548
  • Înscris: 31.05.2006
Corect ce spune omul dar de aici pana la o lege noua pentru asta, e mare drum. Poate ca totusi producatorii sau macar cei ce se ocupa de aceste etichete sa realizeze acest aspect, macar din respect fata de produs si consumator.

#6
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,611
  • Înscris: 19.05.2002
Ca sa nu uit:lucru dracului sa dezlipesti etichetele de pe tacamurile(linguri,cutite etc.) luate de prin hipermarketuri.Incercati!
Tot in subiect:etichete (pret,marca) pe fructe...ori nu toate se pot spala "la sange"...
Pana la o "lege" e mult dar macar sa mai lipesca o eticheta(!) cu instructiuni de dezlipire(apa calda,frecare etc) pentru toti "prostii" :)  <_<

Edited by drgroza, 03 October 2008 - 22:22.


#7
eddingro

eddingro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,738
  • Înscris: 20.04.2005

View Postdrgroza, on Oct 3 2008, 23:19, said:

Ca sa nu uit:lucru dracului sa dezlipesti etichetele de pe tacamurile(linguri,cutite etc.) luate de prin hipermarketuri.Incercati!
Tot in subiect:etichete (pret,marca) pe fructe...ori nu toate se pot spala "la sange"...
Pana la o "lege" e mult dar macar sa mai lipesca o eticheta(!) cu instructiuni de dezlipire(apa calda,frecare etc) pentru toti "prostii" :)  <_<

De pe farfurii, căni, tacâmuri? Asta nu-i nici o problemă, până la urmă.

Am luat țeapă cu album de artă (o căruță de bani) iar pe spate acum am o ruptură...

Atenție la încălțămintea cu etichete lipite la vedere, pe fețele din piele!

Edited by eddingro, 04 October 2008 - 11:17.


#8
drgroza

drgroza

    Junior

  • Grup: Members
  • Posts: 1,611
  • Înscris: 19.05.2002

View Posteddingro, on Oct 4 2008, 12:17, said:

De pe farfurii, căni, tacâmuri? Asta nu-i nici o problemă, până la urmă.

Am luat țeapă cu album de artă (o căruță de bani) iar pe spate acum am o ruptură...

Atenție la încălțămintea cu etichete lipite la vedere, pe fețele din piele!

Ca drept zici...si acum mi se mai lipesc ciorapii de brantul ultimilor pantofi cumparati.Si nu era lipita chiar la vedere!

#9
sonykel

sonykel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 24.11.2004
mai nou ma enerveaza etichtele cu traducerea in romana printate prin procedeu termic multe produse de cosmetica pentru auto au asa ceva si nu poti sa citesti la ce e bun acel produs cum se dozeaza:(

#10
xxx45

xxx45

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 07.10.2008
Vezi threadul asta http://www.libraryth....php?topic=9726 (in engleza), multe sfaturi pentru dezlipirea autocolantelor si indepartarea lipiciului care ramane pe carti. Eu am folosit cu succes o guma de sters moale. Exista produse speciale pentru asta, dar n-am vazut in Romania.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate