Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

Cu autorulota prin jud. Buzau

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto pt fotogr...

Ariston "Genus One+" 24kw...
 

Cupa Uefa

- - - - -
  • Please log in to reply
16 replies to this topic

#1
CaTalyN92

CaTalyN92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 21.05.2008
Aici vorbim despre CUPA UEFA! Si in special despre echipele romanesti din aceasta competitie!


Astazi FC Vaslui a castigat in deplasare la echipa letona Metalurg L.

#2
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
hai sa deschid alt topic si sa-l reinvii pe asta....care era mort din start.

Sakhtar s-a calificat in finala dupa ce au invins Dinamo Kiev cu 2-1.

#3
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007
Meci de senzatie si la Hamburg. Condusa cu 1-0, din min 12', Werder a intors rezultatul si a castigat intr-un final plin de dramatism cu 3-2, gratie in special vioarei intai de la Bremen, Diego. Din pacate insa Diego nu va evolua in finala, datorita cartonasului galben primit in prima repriza.
Asadar finala va fi Shakhtar - Werder si aici cred ca putem fi siguri ca vom vedem multe goluri pt ca niciuna din cele doua formatii nu stie sa se apere.

#4
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,920
  • Înscris: 25.04.2006
n-as psune ca Shakhtar nu stie sa se apere la ce meciuri a facut cu Marseille si Kiev.

Edited by filipxxx, 08 May 2009 - 03:24.


#5
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
Sper sa castige Werder, la ce reveniri si meciuri spectaculoase a reusit merita titlul. Din pacate fara Diego va fi mai greu, ma enerveaza cand vad un jucator ca pierde finala din cauza unui banal galben dublat de unul primit in alt meci. Ar trebui sa le permite jucatorilor sa joace in finala atata timp cat n-au primit rosu cu un meci inainte chiar daca ar putea fi un dezavantaj pentru cealalta echipa care sa zicem are jucatori indisponibili datorita accidentarilor.

Oricum, meci frumos aseara, ia cam incurcat pe Hamburg acea bucata de hartie aruncata pe teren :D dar cred ca la 2-1, Werder s-ar fi aparat mai atenta si n-ar fi primit gol.

#6
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View PostPaulFCB, on May 8 2009, 16:07, said:

Oricum, meci frumos aseara, ia cam incurcat pe Hamburg acea bucata de hartie aruncata pe teren :D dar cred ca la 2-1, Werder s-ar fi aparat mai atenta si n-ar fi primit gol.
chiar ma gandeam cand s-a intamplat faza cu hartia..."ce-ar fi sa iasa si gol din cornerul asta haios"...si asa a si fost.
suporterul care a aruncat hartia acolo (probabil al gazdelor) cred ca e "f multumit" de ce a realizat.
sa se invete minte sa nu mai arunce cu hartii, monezi, brichete in teren...c aiese rau.

#7
mircea21

mircea21

    Rătăcit între viitor și trecut

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,704
  • Înscris: 19.12.2007

View Postbubalus, on May 8 2009, 17:50, said:

sa se invete minte sa nu mai arunce cu hartii, monezi, brichete in teren...c aiese rau.
Presupun ca te-ai gandit si la suporterii romani. Daca era un ultras de la Dinamo sau Steaua in mod sigur nu l-ar fi deranjat faptul ca echipa lui a luat gol "datorita" lui, ci mai degraba la-r fi deranjat faptul ca nu a nimerit un jucator al echipei adverse in cap cu respectivul obiect.

#8
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
nici o vorba despre finala de aseara?

mie mi-a placut meciul... a fost un joc placut, cu ceva ocazii si un Shakhtar net superior lui Werder.
Ucrainenii au jucat mai generos, mai rapid mai creativ..... pe cand nemtii au fost foarte pasivi. parca nu erau nemti.
comentatorii italieni (am vazut meciul la televiziunea italiana) au maturat pe jos cu Schaff (antrenorul nemtilor) pentru maniera de joc a echipei lui in finala asta....si pentru faptul ca nu a gasit nici o solutie pentru a contraataca jocul creativ al adversarilor....
mi-a placut mult Dario Srna... ca de obicei "fara plamani"... mult efort si multa calitate in joc.

oricum...e un "bonus" frumos pentru lucescu la final de cariera.

#9
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009
Din pacate Werder nu putea face mare lucru fara Diego. Pe langa el au mai lipsit si Per Mertesacker si Hugo Almeida...cu Diego in teren sunt convins ca ar fi cucerit trofeul Werder dupa un parcurs extrem de spectaculos pana in finala.

#10
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006

View Postbubalus, on May 21 2009, 11:10, said:

oricum... e un "bonus" frumos pentru lucescu la final de cariera.


Da, ia uite, cati idioti is in lumea "civilizata" si ce "bonusuri" incaseaza Lucescu de la unii ca ei: italienii il fac tigan: tiganul-roman-mircea-lucescu-a-luat-uefa, iar FIFA habar n-are cum il cheama: fifa-il-lauda-pe-il-lupe.
Si mai vorbesc de noi ca suntem rupti in fund. Acuma ce mama zmeilor le-am mai facut de nu meritam o țâră de respect?

#11
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View PostKoShiMin, on May 21 2009, 14:48, said:

Da, ia uite, cati idioti is in lumea "civilizata" si ce "bonusuri" incaseaza Lucescu de la unii ca ei: italienii il fac tigan: tiganul-roman-mircea-lucescu-a-luat-uefa, iar FIFA habar n-are cum il cheama: fifa-il-lauda-pe-il-lupe.
Si mai vorbesc de noi ca suntem rupti in fund. Acuma ce mama zmeilor le-am mai facut de nu meritam o țâră de respect?
mda...interesat.
comentatorii itlaieni l-au laudat in timpul meciului....au vorbit frumos despre el.
dar nah... peste tot sunt idioti

View PostPaulFCB, on May 21 2009, 14:00, said:

Din pacate Werder nu putea face mare lucru fara Diego. Pe langa el au mai lipsit si Per Mertesacker si Hugo Almeida...cu Diego in teren sunt convins ca ar fi cucerit trofeul Werder dupa un parcurs extrem de spectaculos pana in finala.
mda...dar asta e realitiv...niciodata nu poti spune ca daca ar fi fost si ala in teren castigau meciul. poate cu ala in teren dadeau nemtii 3 goluri dar luau 4.... nu se stie niciodata.

#12
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,198
  • Înscris: 05.01.2008

View PostKoShiMin, on May 21 2009, 14:48, said:

Da, ia uite, cati idioti is in lumea "civilizata" si ce "bonusuri" incaseaza Lucescu de la unii ca ei: italienii il fac tigan: tiganul-roman-mircea-lucescu-a-luat-uefa, iar FIFA habar n-are cum il cheama: fifa-il-lauda-pe-il-lupe.
Si mai vorbesc de noi ca suntem rupti in fund. Acuma ce mama zmeilor le-am mai facut de nu meritam o țâră de respect?
Mamaaaa,ce dobitoci!Si ne dau noua lectii despre discriminare...

#13
PaulFCB

PaulFCB

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,238
  • Înscris: 22.04.2009

View Postbubalus, on May 21 2009, 15:57, said:

mda...dar asta e realitiv...niciodata nu poti spune ca daca ar fi fost si ala in teren castigau meciul. poate cu ala in teren dadeau nemtii 3 goluri dar luau 4.... nu se stie niciodata.

Luau 4 pentru ca era Diego in teren? :D
Uita-te cum a jucat Bremen cu Diego in teren si ieri fara, ieri au fost 0, niciun jucator nu a facut mai mult de o nota de 5 ( majoritatea sub ). Nu mai zic de Per si Hugo, i-ar fi executat cu astia 3 in teren...dar e bine si asa, chiar daca fotbalul n-a fost cinstit pentru Bremen, Lucescu demonstreaza ( daca mai era nevoie ) ca e cel mai bun antrenor roman.

Edited by PaulFCB, 21 May 2009 - 18:19.


#14
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Se pare ca pana la urma ar fi fost vorba, totusi, doar de o neintelegere, cel putin asa explica insusi Mircea Lucescu: lucescu-italienii-au-un-respect-deosebit-pentru-mine. Din ce am vazut pe siteurile gazetelor romanesti de sport, pana si ambasada Romaniei la Roma luase pozitie vizavi de acest epitet.

Dupa Lucescu, in acest context ar avea sensul de antrenor "nomad", care a luat loc pe banca mai multor echipe, din mai multe tari. Daca el nu are nimic impotriva, eu is multumit cu explicatia. :) Sincer, ma cam inflamasem, ca prea ne faceau ba francezii, ba italienii, ba aia, ba aia, "tigani" si mai stiu eu cum, culmea, mai de fiecare data cand si-o luau pe coaja.
Si, daca mai tin eu bine minte, tot de fiecare data o dadeau la intors si ne explicau apoi ca au vrut sa ne faca "un compliment" (vezi cazul afisului acela cu tiganul lautar reprezentand Romania de pe afisul meciului Franta - Romania de acum cativa ani - cica, dupa francezi, asta insemna ca ne faceau "virtuozi ai balonului rotund").
In fine, las', bine ca ii plin la ei in Italia si Franta de blonzi... Toti is numa' blonzi cu ochi albastri. :)

#15
Optimus

Optimus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 17.02.2003

View Postzuv, on May 21 2009, 17:23, said:

Mamaaaa,ce dobitoci!Si ne dau noua lectii despre discriminare...

Incredibila nesimtire.

Propun ca toata lumea sa popularizeze la cunoscuti, prieteni samd  secventa aia din 'True Romance" in care Dennis Hopper ii explica nasului mafiot ca toti sicilienii se trag din negri  :lol:

O gasiti aici (scroll down)

#16
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

View PostPaulFCB, on May 21 2009, 18:19, said:

Luau 4 pentru ca era Diego in teren? :D
de ce nu? erau mai preocupati de faza de atac si neglijau apararea.... de ce presupunerea ta e mai buna ca a mea?

pe mine ma amuza presupunerile de genul...daca era si ala ii executau. astea sunt chestii care niciodata nu le poti calcula. raman doar simple presupuneri fara nici o baza....

View PostKoShiMin, on May 21 2009, 19:02, said:

Se pare ca pana la urma ar fi fost vorba, totusi, doar de o neintelegere, cel putin asa explica insusi Mircea Lucescu: lucescu-italienii-au-un-respect-deosebit-pentru-mine. Din ce am vazut pe siteurile gazetelor romanesti de sport, pana si ambasada Romaniei la Roma luase pozitie vizavi de acest epitet.

Dupa Lucescu, in acest context ar avea sensul de antrenor "nomad", care a luat loc pe banca mai multor echipe, din mai multe tari. Daca el nu are nimic impotriva, eu is multumit cu explicatia. :) Sincer, ma cam inflamasem, ca prea ne faceau ba francezii, ba italienii, ba aia, ba aia, "tigani" si mai stiu eu cum, culmea, mai de fiecare data cand si-o luau pe coaja.
Si, daca mai tin eu bine minte, tot de fiecare data o dadeau la intors si ne explicau apoi ca au vrut sa ne faca "un compliment" (vezi cazul afisului acela cu tiganul lautar reprezentand Romania de pe afisul meciului Franta - Romania de acum cativa ani - cica, dupa francezi, asta insemna ca ne faceau "virtuozi ai balonului rotund").
In fine, las', bine ca ii plin la ei in Italia si Franta de blonzi... Toti is numa' blonzi cu ochi albastri. :)
astea-s faze de becali...care dupa ce zicea ceva o dadea la intors..."glumeam ...ce n-am voie..."
il giornale e cunoscut in italia pentru mesajele xenofobe mai ales impotriva romanilor. cred ca autorul articolului si-a ales f bine cuvintele "jucand las 2 capete"

Edited by bubalus, 22 May 2009 - 13:14.


#17
Optimus

Optimus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 554
  • Înscris: 17.02.2003
Lucescu n-a vrut scandal in italia, sincer cred ca inca spera sa prinda unb loc pe la Milan sau ceva de genul asta.

Daca scria "zingaro della panca" insemna ce-a zis el. "zingaro romeno della panca", oricum o dai, inseamna altceva. E clar ca handicapatul ala de italian a vrut sa faca un joc de cuvinte apropo de tiganii romani.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate