Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

GLOFIISH X600

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#1
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,337
  • Înscris: 14.06.2006
Buna seara.Am vazut discutii despre alte modele de la Glofiish(X500,M700) dar nimic despre X600. Vreau sa-mi cumpar unul si sunt curios ce opinii aveti despre acest device. Dupa specificatii pare interesant dar sunt curios ce probleme are acest PDA. Multumesc.

http://www.eten.ro/index.php?page=x600

Attached Files



#2
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,337
  • Înscris: 14.06.2006
L-am cumparat.Deocamdata sta la incarcat.Mai multe impresii maine...tot maine o sa-i instalez si hartile.

#3
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,337
  • Înscris: 14.06.2006
Este super.Aplicatiile merg beton,ca telefon are o calitate a sunetului foarte buna iar ca navigator....unul din cele mai bune vazute pana acum.Merge cu IGO 8 si l-am testat impreuna cu alte doua navigatoare.Pozitia masinii pe navigatie este foarte precisa,fara nici o eroare.Acum nu stiu daca e din cauza lui IGO 8 sau din cauza aparatului dar diferentele intre el si navigatoarele clasice sunt mari.

#4
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,337
  • Înscris: 14.06.2006
Bateria(cred ca inca nu e formatata cum trebuie) tine cam 2 zile in regim de telefon si internet wi-fi. Pe wi-fi sa zicem 15-20 de minute pe zi nu mai mult.Daca intru si in regim de GPS autonomia scade drastic la maxim 7-8 ore.Calitatea sunetului e buna insa am unele probleme la anumite numere de telefon formate.La unele din ele se aude doar primul apel,apoi pana raspunde apelantul sau intra mesageria nu se mai aude nimic.La alte numere de telefon se aude sunand incontinuu. Precizez ca am un abonament corporate si s-ar putea ca doar la numerele din grup sa nu se auda apelul(inca nu am verificat).

#5
copilus

copilus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 24.07.2007
Incearca www.eten-users.eu
O sa gasesti acolo versiuni noi de firmware, WM6.1, si 2 patch-uri care ti le recomand: cel pt tastatura si cel pt display. Eu am un X650 (merita diferenta de la X600) de vre-o 3 luni si se misca f. bine. Bateria e ok. N-o sa tina mai mult. Pt problemele cu apelurile si sunetul sunt update-uri de firmware.
Bafta!

#6
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005

View PostDecember, on Aug 13 2008, 07:52, said:

Bateria(cred ca inca nu e formatata cum trebuie) tine cam 2 zile in regim de telefon si internet wi-fi. Pe wi-fi sa zicem 15-20 de minute pe zi nu mai mult.Daca intru si in regim de GPS autonomia scade drastic la maxim 7-8 ore.Calitatea sunetului e buna insa am unele probleme la anumite numere de telefon formate.La unele din ele se aude doar primul apel,apoi pana raspunde apelantul sau intra mesageria nu se mai aude nimic.La alte numere de telefon se aude sunand incontinuu. Precizez ca am un abonament corporate si s-ar putea ca doar la numerele din grup sa nu se auda apelul(inca nu am verificat).


nu te auto incuraja singur...
oricum la bateriile li-ion sau li-pol nu mai exista formatarea aia la care visati toti, dar nu conteaza...atat tine ea, MAXIM 2 zile...pe mai mult wi-fi sau filme & muzica, nici o zi nu rezista

Edited by spare-me, 13 August 2008 - 07:55.


#7
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,337
  • Înscris: 14.06.2006

View Postspare-me, on Aug 13 2008, 08:54, said:

oricum la bateriile li-ion sau li-pol nu mai exista formatarea aia la care visati toti
Stiu...urban legends... oricum nu ma costa nimic sa-l las peste noapte in priza. Sunt constient ca nu ma va tine mai mult de doua zile decat daca nu-l folosesc la nimic. Am sa incerc updateurile alea...merci mult.

#8
dassault

dassault

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 07.04.2008
Eten x600 e un produs foarte bun. E un pic ciudat ca nu i se  prea face reclama, eu am incercat unul citeva luni si nu am ce sa-i reprosez in mod serios.
Aparatul se misca bine, partea de telefon e OK, GPS -ul OK si el, l-am incercat cu mai multe soft-uri si l-am si comparat si cu GPS uri dedicate. Ca PDA isi face treaba, ca player multimedia si radio (cu RDS!) merge bine, sunetul e bun. Partea de camera foto e mediocra, cam la fel cu majoritatea camerelor fara autofocus de pe alte mobile, dar isi face treaba. Cine vrea poze de calitate va trebui sa scoata din buzunar macar 800 de euro si sa cumpere un aparat foto digital ca lumea!. Aparatul nu s-a blocat niciodata in citeva luni. Bateria tine o zi, doua, absolut normal pentru un aparat cu atitea functii consumatoare de energie.  Conexiunea WI-FI merge bine, la fel si Bluetooth. Am preferat x600 in loc de x650 din deoarece x650 are o rezolutie dubla a ecranului fata de x600. Un lucru bun la prima vedere desi la un ecran de 2.8 inch mie nu mi s-a parut necesar, dar problema e ca aceste aparate nu au un chip video dedicat ci folosesc procesorul principal si pentru display iar dublarea rezolutiei il incetineste vizibil in aplicatii pe x650 (desi are procesorul cu ceva mai rapid  decit x600, dar se pare ca nu compenseaza). Exista benchmarkuri pe net foarte evidente in directia asta. In schimb x650 are camera foto cu autofocus ceea ce inseamna ca ar trebui sa faca poze mai bune decit x600. Cred ca sint aparate OK, de vazut cum se vor comporta in timp mai ales dupa expirarea garantiei!

#9
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,337
  • Înscris: 14.06.2006
Am vrut sa fac update-uri de pe site-ul oficial(sunt doua)-le-am descarcat iar cand am vrut sa le instalez am avut un mesaj care ma avertiza sa am minim 100 mega liber pentru update.Partea proasta este ca pe PDA am doar vreo 40 de mega si al doilea mesaj ma avertiza clar sa nu am cardul de memorie introdus.Iar la "memory"(storage) am in total 54,13 MB,in use 33,82 MB, si free20,31. Prin urmare nu cred ca pot face aceste update-uri.

#10
azraellus

azraellus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 251
  • Înscris: 02.01.2006
am vazut fff multe GPSuri care nu te tin mai mult de 3 4 maxim 5 ore cand folosesti navigatia. Asta zic eu ca are o super autonomie a bateriei. Am si eu un x650 si sunt multumit de el. Display`ul este putin cam ciudat ca apare acel efect de oglinda si in bataia soarelui vizibilitatea scade dar totusi intelegi ce iti arata. Per total este un aparat care isi face bine treaba, chiar daca nu am auzit de eten pana acum 2 luni.
Bafta

#11
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,337
  • Înscris: 14.06.2006

View Postazraellus, on Sep 11 2008, 09:57, said:

. Display`ul este putin cam ciudat ca apare acel efect de oglinda si in bataia soarelui vizibilitatea scade dar totusi intelegi ce iti arata.
Lipeste-i folia si mai regleaza-i putin luminozitatea.La mine se vede destul de bine chiar daca bate soarele direct in display.

#12
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,337
  • Înscris: 14.06.2006

View PostDecember, on Aug 30 2008, 08:48, said:

Am vrut sa fac update-uri de pe site-ul oficial(sunt doua)-le-am descarcat iar cand am vrut sa le instalez am avut un mesaj care ma avertiza sa am minim 100 mega liber pentru update.Partea proasta este ca pe PDA am doar vreo 40 de mega si al doilea mesaj ma avertiza clar sa nu am cardul de memorie introdus.Iar la "memory"(storage) am in total 54,13 MB,in use 33,82 MB, si free20,31. Prin urmare nu cred ca pot face aceste update-uri.
Cei de la ETEN-Romania nu prea stiu pe ce lume traiesc.Am trimis email sa-mi explice ce si cum cu update-urile astea dar nu a raspuns nimeni bineinteles. Noroc de forumuri. Are memorie flash de 128 de mega dar ciudat este ca dupa ce faci update-urile nu ocupa spatiu pe memorie.De fapt inlocuieste memoria ROM(care sincer sa fiu inca nu stiu care-i smecheria cu ea).

#13
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,337
  • Înscris: 14.06.2006
Ma gandesc sa-i fac si al doilea update dar cand stiu ca voi pierde iar vreo jumate de ora sa-i refac setarile.......
Oricum de alataieri cand i-am facut primul update se pare ca bateria tine ceva mai mult.Azi va trebui sa-l incarc deci au trecut aproape 3 zile de la ultima incarcare.Oricum nu am folosit deloc navigatia(nici macar nu am intrat in ea) deci si asta s-ar putea sa fie un motiv sa tina mai mult.

#14
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View PostDecember, on Sep 19 2008, 20:33, said:

Ma gandesc sa-i fac si al doilea update dar cand stiu ca voi pierde iar vreo jumate de ora sa-i refac setarile.......

Cauta un soft de backup, daca n-ai, si fa-i un backup cu setarile de baza, apoi cate-un backup periodic este sfant...

#15
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,337
  • Înscris: 14.06.2006

View Postbarboso, on Sep 19 2008, 21:12, said:

Cauta un soft de backup, daca n-ai, si fa-i un backup cu setarile de baza, apoi cate-un backup periodic este sfant...
Am salvata agenda si informatiile dar trebuie sa:reinstalez programele,sa recalibrez ecranul,sa repun tonurile mele,sa atasez pozele la contacte...

#16
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Cauta alt soft mai bun.

Eu, de exemplu, pe HTC Touch Cruise, folosesc Sprite Backup, care-mi salveaza absolut tot, dupa o restaurare nu mai trebuie sa-i fac nimic.

#17
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,337
  • Înscris: 14.06.2006

View Postbarboso, on Sep 19 2008, 22:01, said:

Cauta alt soft mai bun.

Eu, de exemplu, pe HTC Touch Cruise, folosesc Sprite Backup, care-mi salveaza absolut tot, dupa o restaurare nu mai trebuie sa-i fac nimic.
O merge oare si la mine? Sa intreb pe forumul eten.

#18
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,337
  • Înscris: 14.06.2006
M-am uitat pe site-ul celor de la spritesoftware si ei spun ca funtioneaza pe orice device. Will it work on my phone?
Yes. Sprite Backup works on ALL Windows Mobiles – WM5, WM6 and WM6.1


@barboso tu ce versiune de sprite backup folosesti?

Edited by December, 20 September 2008 - 06:44.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate