Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Televizarile

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#1
rivanol

rivanol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 21.06.2007
"Deocamdată singura societate de cablu care va avea în grila de programe GSP TV este RCS-RDS. Postul va putea fi recepționat și de abonații platformei digitale Digi TV. "Sîntem în negocieri și cu alți operatori de cablu și platforme digitale. Fiecare poate achiziționa cîte meciuri dorește. Cred că achizițiile se vor face și în funcție de zona în care se află respectivul operator de cablu. De exemplu, un operator din Bistrița va dori, probabil, să difuzeze meciul Bistriței ș.a.m.d. În orașele mari cred că se va opta pentru achiziționarea tuturor celor patru meciuri", precizează Toader."



"102 meciuri va transmite GSP TV în turul acestei ediții a Ligii I. Calculul este simplu: cel puțin 6 meciuri din fiecare etapă înmulțit cu 17 etape, egal 102 meciuri. Partidele vor fi transmise pe cele 4 frecvențe ale postului, GSP TV, GSP TV 2, 3 și 4 în fiecare week-end, începînd cu ora 18:00."

Sursa gsp.ro .



Bun ... dragi microbisti , se pare ca 3 sezoane de acum incolo vom fi nevoiti sa vedem doar 1 meci pe etapa ! (cei care nu au rds) . Eu unul sunt abonat dolce si nu aveam degand in urmatoarea perioada de timp sa schimb providerul ... Insa cred ca va trebuii sa o fac daca cei de la rds rcs nu vor vinde meciuri celorlalte firme de cablu .

Inteleg ca in occident este implementat programul pay per view . Nu stiu exact in ce consta ... dar eu as prefera sa platesc ceva bani in plus sa vad liga lui mitica , decat sa mi schimb operatorul ... Asta e !
Vom traii si vom vedea ce se intampla !
Sanatate maxima !

#2
drushk

drushk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 13.11.2005
Numai în România se poate întâmpla așa ceva. Este o manipulare a RDS-ului către populație pentru a se extinde. Cum altfel ar putea, decât prin fotbal?

Oricum, eu am de la RDS, deci nu am probleme, dar mă pun în pielea celorlalți.

#3
rivanol

rivanol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 21.06.2007
Nu stiu daca 30 % din microbisti au acces la gsptv-urile care vor transmite majoritatea meciurilor din liga I .

#4
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Peste 3 ani daca castiga UPC-ul, BOOM sau Dolce te muti iar?

Sincer cred ca mare branza nu pierzi daca nu te vei uita la Liga 1.

#5
dangeor

dangeor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 21.12.2007
asa zic si eu. la inceput m-am enervat, dar ii bag in ma-sa cu gsptv-ul lor!

#6
rivanol

rivanol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 21.06.2007
Totusi ... nu am de gand sa nu vad campionatul romanesc timp de 3 sezoane ...

Daca nu se schimba ceva o sa trec pe digi probabil , chiar daca ma enerveaza la culme cum procedeaza !  :angry:

#7
crazymark

crazymark

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 14.07.2008

Quote

Numai în România se poate întâmpla așa ceva. Este o manipulare a RDS-ului către populație pentru a se extinde. Cum altfel ar putea, decât prin fotbal?

Oricum, eu am de la RDS, deci nu am probleme, dar mă pun în pielea celorlalți.

Ai completa dreptate. Si eu gandesc la fel. Este incredibil ceea ce se intampla!

#8
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Da' pe net nu se mai dau, cum se dadeau anul trecut, pe GSP?

#9
rivanol

rivanol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 21.06.2007

View PostGoofy, on Jul 23 2008, 10:05, said:

Da' pe net nu se mai dau, cum se dadeau anul trecut, pe GSP?

Ba da se dau pe gsp ! da ghici ce meciuri ?
Cele care se dau pe antena1 !! :naughty:

Asa ca nu e nici un castig , ca toata lumea are antena :)


Ce sa mai .... :console:

#10
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 15.07.2007
mda si io am UPC, deci canci meciurile din deplasare :deadtongue: :deadtongue:

#11
drushk

drushk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 13.11.2005

View Postraul07, on Jul 23 2008, 20:06, said:

mda si io am UPC, deci canci meciurile din deplasare :deadtongue: :deadtongue:

Doar cu Steaua, Dinamo sau Rapid. Probabil vor fi pe Antena 1. :)

Quote

Da' pe net nu se mai dau, cum se dadeau anul trecut, pe GSP?

Poate dacă se oferă cineva care e la RCS să facă prin vreun program o șmecherie să se vadă pe net, doar că nu prea e legal din câte știu...

Edited by drushk, 23 July 2008 - 23:44.


#12
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Exista baruri in care sigur veti putea vedea meciurile fara sa va mutati la alt provider.

#13
drushk

drushk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 13.11.2005

View Postkill_them_all1000, on Jul 24 2008, 01:40, said:

Exista baruri in care sigur veti putea vedea meciurile fara sa va mutati la alt provider.

Mai mult dai pe berile pe care le bei decât pe abonament... și culmea să vezi un meci gen Mediaș v Buzău. :lol:

#14
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 15.07.2007
da, dar sunt unele meciuri la care nu merita sa mergi sa le vezi. Asa daca stai acasa si nu ai ce face, intr-o duminica, te uiti la un Craiova- FArul la un Brasov- Otopeni...

#15
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

View Postdrushk, on Jul 24 2008, 02:25, said:

Mai mult dai pe berile pe care le bei decât pe abonament... și culmea să vezi un meci gen Mediaș v Buzău. :lol:
Pai tu te duci sa vezi Medias - Buzau?

#16
rivanol

rivanol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 21.06.2007
"Pentru că negocierile dintre RCS și ceilalți operatori TV sînt în impas, 3,4 milioane de abonați pierd minimum șase meciuri în fiecare weekend

Au rămas două zile pînă la debutul Ligii I. În acest moment, 3,4 milioane de abonați riscă să nu vadă nici un meci în primul weekend cu fotbal! Pentru că furnizorii lor de televiziune nu s-au înțeles cu RCS, ei trebuie să aștepte pînă miercuri ca să urmărească prima partidă din campionat, FC Vaslui-Steaua, transmisă de Antena 1, de la ora 20:30.

Meciurile se văd pe cablu doar la RCS, iar dintre platformele DTH doar DigiTV are inclus postul în pachet. Abonații UPC, Boom, Dolce sau Max TV nu vor prinde GSP TV, așa că nu vor avea acces la jocurile transmise de noul post. RCS și ceilalți operatori TV nu s-au înțeles nici pînă acum pentru ca abonații celorlalte firme să beneficieze de GSPTV. Deținătorul drepturilor pentru Liga I vrea ca microbiștii să vadă meciurile gratis, în pachetul de bază, dar cere ceva mai mult de un euro pe abonat din partea operatorilor, sumă pe care UPC și Dolce, cu care RCS a negociat, o consideră exagerată."

Sursa gsp.ro .


Am sunat azi la Dolce si mi au zis ca in functie de cereri se vor introduce in grila lor de programe gspTv-urile  , insa nu cred ca tine de cereri ca cereri sunt sigur ca sunt cacalau , tine de $$$ .



Vizionare placuta celor care pot vedea meciurile ! :)

#17
drushk

drushk

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,874
  • Înscris: 13.11.2005

View Postkill_them_all1000, on Jul 24 2008, 09:53, said:

Pai tu te duci sa vezi Medias - Buzau?

La o terasă nu, că oricum nu-l dau ăia la TV, dar acasă, poate da.

View Postrivanol, on Jul 24 2008, 15:12, said:

Am sunat azi la Dolce si mi au zis ca in functie de cereri se vor introduce in grila lor de programe gspTv-urile  , insa nu cred ca tine de cereri ca cereri sunt sigur ca sunt cacalau , tine de $$$ .



Vizionare placuta celor care pot vedea meciurile ! :)

Păi nu mai știu unde am citit sau auzit, dar cică UPC bagă GSPTV în grilă, dacă au vreo 30.000 cereri. :)





Penibil...

#18
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 15.07.2007
"Singurii care pot viziona meciurile Ligii 1 sînt abonații RCS și Digi Tv. Adică între 1, 7 milioane și 2, 35 milioane de oameni, conform diferitelor studii de piață. Abonații celorlalte rețele gen UPC, Dolce, Boom și altele nu vor putea prinde GSP Tv."

Deci doar 2 mil de oameni vor putea urmari Liga 1 :deadtongue:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate