Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Curatare bord auto

Google Pixel 9 & 9 Pro

Cine livreaza in RO pachete trimi...

[CHESTIONAR] Cat de des va reinst...
 Configurare Rufus-4.5

Card edenred G pay ajutor!

Alternativa la manea

Taxarea vacilor in Danemarca si..
 Oamenii fara Whatsapp

Pompe apa fotovoltaice.

Valori ok fibra?

recomandare smartwatch copil
 Viata traita asa cum vrei tu vs v...

Melodie dance veche

RIP Shifty Shellshock

Daca nu ar conta salariul, ce mes...
 

Televizarile

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Pe de alta parte, daca era in sistem pay-per-view pentru toata lumea, probabil ca s-ar fi plans chiar si mai multi, chit ca atunci nu mai puteai sa acuzi operatorul de cablu de nimic (plateai, vedeai, nu plateai, nu vedeai). Motivul pentru care ceilalti operatori de cablu nu vor sa introduca in grile gsptv e logic si nu tine de lipsa cererilor si cred ca nici de bani. E vorba ca ar plati un concurent ca sa ii retransmita programele. Cam cum ar prelua ProTV emisiuni de la Antena1, platind bani frumosi pentru asta. Tin minte ca la Gala Hagi, si TVR1, si ProTV au preferat sa isi produca singuri transmisiunile, tocmai pentru ca nu se puteau inghiti una pe cealalta (acum nici atat).
S-ar putea sa se poata vedea meciurile pe net, in sistem SopCast de pilda (nu e prea legal, e adevarat, dar se practica). Dar la cat de mare va deveni "cererea" acum, cred ca serverele vor crapa urgent si vor genera mai mult frustrare decat relaxare.
Pe mine ma dezgusta si modul absolut in scarba in care face Liga delegarile, tocmai in scopul de a nu permite transmiterea tuturor partidelor. Campionatul trecut s-a putut si nu i-a curs nimanui sange din ureche, acum nu se mai poate pentru ca nu a castigat cine vruia Mitica. In felul asta, Liga afecteaza chiar imaginea cluburilor pe care ar trebui sa le promoveze (nu se vor bucura de expunere media pe masura decat 5-6 cluburi mai puternice, restul se vor vedea la TV din an in Paste).

#20
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
In vest majoritatea meciurilor sunt la aceiasi ora si nu este afectata imaginea cluburilor.

#21
rivanol

rivanol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 21.06.2007
În această seară, de la ora 20.00, se lansează noul post GSPTV, care va putea fi urmărit momentan doar de abonaţii RCS & RDS ŞI DIGI TV. În acest moment există negocieri avansate cu grupul Intact şi cu restul firmelor de cablu pentru introducerea în pachetele de bază a noului post de sport. Canalul, care urmează să transmită cîte şase partide pe etapă, ar putea intra cît de curînd în pachetul de bază al UPC.

Un reprezentant al acestei companii a declarat: "Compania UPC România are în acest moment un dialog cu grupul Intact pentru a introduce UPC. Sunt negocieri avansate dar nu există un termen fix pentru a putea comunica clienţilor noştri momentul în care GSPTV va intra în grila de programe. Ne dorim foarte mult să introducem acest post în pachetul nostru de bază. Negocierile sunt avansate şi sperăm că în cel mai scurt timp să avem GSPTV disponibil pentru clienţii noştrii".

sursa gsp.ro

#22
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006

 kill_them_all1000, on Jul 24 2008, 23:46, said:

In vest majoritatea meciurilor sunt la aceiasi ora si nu este afectata imaginea cluburilor.

Asta-i cea mai mare aberatie pe care am auzit-o in viata mea. Cum poti sa spui ca, daca o echipa se "bucura" de expunere mai mica pe sticla, nu va avea de suferit in planul imaginii? Din campionatele alea de care vorbesti tu sunt mai cunoscute tot asa, primele 7-8 echipe care se bucura  de mediatizare si pe plan extern. Restul, pauza. (De exemplu, eu nu cred ca tu stii tot la fel de multe despre o echipa ca Manchester fata de una ca Southhampton).

Oricum, nu importa ce se intampla in alte tari, cata vreme, atunci cand drepturile TV erau detinute de cine trebuia, s-au putut difuza toate meciurile unei etape fara niciun fel de probleme, iar acum - nu. De altfel, papagalul de Mitica a si recunoscut ca se mai negociaza orele de desfasurarea ale partidelor din viitoarele etape si ca ar fi posibil sa se refaca tintarul dupa un model ceva mai acceptabil.

Sunt curios sa aflu daca tu, in calitate de potential sponsor al unei echipe de fotbal (ma refer la firmele alea care isi pun numele pe tricourile echipelor respective), ai da unei echipe care e televizata la ore de maxima audienta de 30-40 de ori pe an la fel de multi bani ca si uneia care de-abia daca apare pe sticla de 5-6 ori? E cumva aiurea ca nici macar atunci cand evoluezi in prima Liga sa nu te poti bucura de expunerea mediatica pe care o meriti, in felul asta ai putea la fel de bine sa joci in continuare de la matineu, ca asa iti pastrezi macar dupa-amiaza libera, nu?
Mai judeca si din perspectiva unui suporter care tine cu echipe "mici", nu ca tot tugulanul - cu de-alde Steaua, Dinamo, CFR, Rapid, Poli, Craiova etc.

Dupa mine e evident ca incurcatura asta cu programarea etapelor si difuzarea lor pe un post pe care nu-l prind nici macar  o treime din abonatii de cablu este produsa de imbecilitatea unora care habar n-aveau pentru ce liciteaza (nu cred ca au citit caietul ala de sarcini) precum si de marlania unuia ca Mitica Dragomir, care, daca nu-i cade si lui ceva "cascaval", isi bate joc de cine si cum vrea.

#23
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007
Bine ca nu au cumparat si televizarea Champions League. Ca atuncea chiar ma strangeam de cap , nu e de ajuns ca suntem nevoiti sa-i ascultam pe comentatorii aia de la Protv care habar n-au ce vorbesc, bine macar ca transmit. Mare pierdere cu meciurile astea de mana a 2a nu vor fi decat pentru suporterii echipelor mai mici ca derbyurile tot le prindem pe Antena1.
Apropo , cum e comentariul pe gsptv?

Edited by Houdin, 26 July 2008 - 18:30.


#24
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
Niste dobitoci au vandut drepturile la Antena 1 si RDS ca sa aiba posibilitatea de a viziona meciurile decat un sfert din abonati de cablu TV. <_<

#25
hcv

hcv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,067
  • Înscris: 29.07.2006
astazi am auzit la o emisiune la gsptv ca a fost prelungit programul angajatilor de la rcs in zilele urmatoare pentru a se putea abona cat mai multa lume deci e clar ce urmaresc ei :)

#26
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 hcv, on Jul 26 2008, 21:45, said:

astazi am auzit la o emisiune la gsptv ca a fost prelungit programul angajatilor de la rcs in zilele urmatoare pentru a se putea abona cat mai multa lume deci e clar ce urmaresc ei :)
Se aboneaza prosti.
Sa ma abonez la ei pentru ca putea sa vad meciurile din Liga 1 ? :lol:
Sunt disperati saraci.

#27
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005

 KoShiMin, on Jul 26 2008, 19:00, said:

...
Cum ma'sa de se scalda tara asta in saracie cu atatea genii in economie?!?
Du'te nene la aia de la Southampton si invata'i sa devina la fel de populari ca Manchester United. Nu mai sta in Romania ca iti irosesti talentul in marketing.

#28
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 15.07.2007

 Houdin, on Jul 26 2008, 19:29, said:

Apropo , cum e comentariul pe gsptv?

Comentariu ii bun in mare parte. B. Cosmescu a comentat ieri CRaiova cu Poli, Gradinescu va comenta si el cel putin un meci, mai au niste comentatori care au trecut pe la TVR, de la National TV.. inafara de Cosmin Baleanu cam toti is buni

#29
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006

 kill_them_all1000, on Jul 26 2008, 22:21, said:

Cum ma'sa de se scalda tara asta in saracie cu atatea genii in economie?!?
Du'te nene la aia de la Southampton si invata'i sa devina la fel de populari ca Manchester United. Nu mai sta in Romania ca iti irosesti talentul in marketing.

Probabil ca in partea in care stai tu se scalda in saracie :P . Aici, in zona mea, cel putin, merge bine-binisor. Daca nu-ti convine ca avem o tara saraca sau ca esti tu sarac, pune mana si munceste, ca aici asa se face. Am altceva mai bun de facut decat sa le dau sfaturi celor de la Southhampton, oricum se pare ca tu nu intelegi notiunea de "exemplu". Daca faceam paralela intre Real Madrid si Villareal, ma trimiteai in Spania la cules capsuni?

Toate rahaturile care put in tara asta vin din capitala, mon cher, degeaba faci cu nervii.

Oricum a inceput un nou campionat, n-o sa stau acuma sa ma cert pe televizari si maruntisuri de-astea.

#30
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Cred ca o sa ma mut la Cluj. Pute de bogatie pe'acolo de cand nu mai e Funar primar.
E adevarat ca orasul Cluj Napoca a intrecut Parisul la nivelul de trai?

PS: In parlament majoritari sunteti voi provincialii frustrati ce dati vina pe bucuresteni. Daca nu ma crezi du'te si verifica pe site'ul camerei deputatilor.

#31
Uweman

Uweman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,155
  • Înscris: 18.09.2006
E clar, pe un topic despre televizari, un bucurestean (si stelist pe deasupra), da lectii (din nou) de morala unor provinciali frustrati care se cred superiori miticilor... :naughty:

Ironiile ma chinuiesc, ironiile ma rascolesc... :lol:

Ca sa facem referire si la topic, patronul RCS & RDS este un ungur nenorocit, un provincial frustrat din Oradea care a vrut sa ii arda pe miticii nerecunoscatori care s-au abonat la UPC, Dolce si Boom...

Huooo provincia, traiasca capitala mirificului personaj de mai sus! (sau de pe pagina anterioara)

Edited by Uweman, 27 July 2008 - 14:18.


#32
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Hopa, a aparut obiectivul. Cum ma vede el pe mine dand lectii, dar ii scapa, din prea mult obiectivism evident, pe ai lui.

#33
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,336
  • Înscris: 15.07.2007
nu cred ca cineva din CLuj si-ar dori sa stea in Bucuresti, eventual cineva care nu a trecut niciodata pe acolo. Odata ce ai trecut pe acolo, nu-ti mai vine sa te intorci :confuzzled:

#34
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Aloooo... Bai nenica, iar ati luat-o pe aratura? Era un topic despre televizari.... Ce sula lu Decebal are asta cu locul unde te-ai nascut sau locuiesti?

#35
kill_them_all1000

kill_them_all1000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,061
  • Înscris: 14.07.2005
Stiu frate. In '89 in Bucuresti erau 1.000.000 de oameni, acu' sunt peste 2.000.000. Productive rau femeile din Bucuresti, mai ceva ca filmele SF.

#36
rivanol

rivanol

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 281
  • Înscris: 21.06.2007

 raul07, on Jul 27 2008, 15:59, said:

nu cred ca cineva din CLuj si-ar dori sa stea in Bucuresti, eventual cineva care nu a trecut niciodata pe acolo. Odata ce ai trecut pe acolo, nu-ti mai vine sa te intorci :confuzzled:


Nu ti a cerut nimenea parerea ta despre Bucuresti . Daca nu poti vorbii despre topic te rog frumos sa te abtii ...
Iti multumesc !

Eu nu am deschis topicul "capitala vs provincie " ... Incercati sa ramaneti la subiect .

Edited by rivanol, 27 July 2008 - 17:41.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate