Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Difuzor bas Q Acoustic 3050

Bolojan la presedintie?

Huawei band 8

Statii de benzina DHR
 AT Duster 80 asfalt 20 forestier

fisura/crapatura perete exterior ...

Windows XP Volume License

Noul degresant universal
 Imaginea nu poate fi redata - Ero...

"Mafiotii" revin in forta...

Branșament gaze 2024 sau pom...

Lamurire bec led h7
 Preturi momeala ? (dar care e sme...

Realizare tavan fals rigips

Alternative pod Giurgiu - Ruse

Cat spatiu stocare aveti in total...
 

DVD DivX player Vortex 4901

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
3 răspunsuri în acest subiect

#1
ice01astra

ice01astra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 42
  • Înscris: 27.06.2007
Salutari la toata lumea!

De curand mi-am achizitonat acest >>dvd player<<, pe care l-am gasit intr-un mall fiind la oferta. Nu ma numar printre cei care merg in mall sa isi cumpere o inghetata si se intorc cu un dvd-player, eu am mers acolo ca sa caut asa ceva. Ce ma interesa pe mine, era sa fie cel mai ieftin posibil si sa mearga filmele DivX, nu ma interesa nici brand nici altceva, deoarece nu vreau sa il folosesc ptr multa vreme si il vroiam doar ocazional ptr filme, ca sa nu mai ma chinui cu TV-out-ul de pe laptop. Am dat peste chinezaria asta, despre care pot sa spun ca pana acum sunt foarte multumit, merge impecabil si citeste cam orice am bagat in e, dar ... din pacate subtitrarea este mult prea marunta, fontul fiind de maxim 8, si desi l-am legat pe un TV cu diagonala de 82cm, tot ma chinui sa citesc, ptr ca distanta de la canapea la TV este de vreo 5m. Stiu, o metoda ar fi sa iau televizorul in brate, insa ma gandeam la una ceva mai lejer  :naughty:

In meniul lui nu am gasit nimic in acest sens, si nici pe telecomanda vreun buton care sa fie destinat ptr asta, astfel ca am ajuns la concluzia ca probabil doar un update de firmware ma mai poate salva. Ma poate ajuta cineva in acest sens, sau exista vreo solutie pe care nu am gasit-o eu ptr a mari subtitrarea?

Multumesc anticipat tutror celor care imi pot oferi o solutie!

Editat de ice01astra, 07 iunie 2008 - 07:19.


#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 16.079
  • Înscris: 26.11.2005
Din cite stiu eu, nu exista dvd (divx) player la care sa poti regla din el marimea titrare.
Oricu update firmware, ori pui definitiv titrarea pe film (Cu VirtualDub+filtru Subtitle, cu Pocket Divx, cu AutoGK), ori pui titrarea separat (folosind AviSub, doar daca suporta playeru Ultra DIvx sau Divx 6).

#3
ice01astra

ice01astra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 42
  • Înscris: 27.06.2007
queensoft - multumesc ptr raspuns voi incerca si ceea ce imi recomanzi. Daca stie cineva si vreun update de firmware il rog sa ma ajute si pe mine!

Multumesc anticipat!

#4
sorinachio

sorinachio

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1
  • Înscris: 12.02.2010

 ice01astra, on 7th June 2008, 09:43, said:

queensoft - multumesc ptr raspuns voi incerca si ceea ce imi recomanzi. Daca stie cineva si vreun update de firmware il rog sa ma ajute si pe mine!

Multumesc anticipat!



ai rezolvat problema? Sunt curios

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate