Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

HP iPAQ 614c

- - - - -
  • Please log in to reply
78 replies to this topic

#19
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
Mda, asta e probabil unul din dezavantaje. Pretul si performanta sunt bune, dar greutatea si lipsa accesoriilor il "trag in jos" :)

Eu vreau sa comand un P320 saptamana viitoare pentru doamna mea. Nu-i asa performant, dar cred ca si comparat cu P750-ul meu de acum o sa para un fulg, nu mai vorbesc fata de 614c care-i si mai greu. Eu de aia nu car husa nici la P750 ca ar incapea si mai greu in buzunar. Deocamdata nu are probleme desi l-am plimbat prin buzunare mai mult decat A702-ul care dupa 2 luni deja avea urme de uzura.

#20
amarkluna

amarkluna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 27.03.2007
impresii dupa 4 zile de la achizitia HP 614c

....nu am decat 2 lucruri de obiectat in rest sunt foarte multumit:1 lipsa jack-ului ma frustreaza
                                                    2 daca nu aveti card reader si vreti transfer direct pe card prin mini usb.....groaznic.. :thumbdown:   la a 4 melodie pica active sync,iar eu m-am asigurat sa nu am probleme cu vreun soft! so ...it sucks

#21
flaviand

flaviand

    Flavian, motan de serviciu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 14.09.2005
Daca te referi la jackul de casti, incearca o varianta pe Bluetooth A2DP ca niste casti stereo wireless sunt o solutie mult mai eleganta.

La card cauta un card reader cum am recomandat sau vezi daca aparatul poate fi setat el ca si card reader, eu ActiveSync nu folosesc decat in cazuri de forta majora ca prea isi baga el nasul in toate.

#22
amarkluna

amarkluna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 27.03.2007
chiar nu stiu cum as putea sa il setez ca pe un card reader....am vazut ca unii lucreaza si cu el asa....pentru ca ar fi o solutie mult mai buna...

#23
amarkluna

amarkluna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 27.03.2007
aveti idee unde gasesc un adaptor usb la 3.5mm jack?
ca am gasit numai in afara..multumesc!

#24
andy_x3m

andy_x3m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 15.06.2005

View Postamarkluna, on Sep 7 2008, 15:29, said:

aveti idee unde gasesc un adaptor usb la 3.5mm jack?
ca am gasit numai in afara..multumesc!
Salut, doresc sa imi achizitionez si eu un astfel de PDA phone. Tu spui ca nu are jack, dar producatorul se lauda ca ar avea "Multimedia
Audio Integrated microphone, receiver, speaker and stereo headphone jack" ce sa inteleg? Mai mult de atat m-am jucat cu unul si avea in stanga sus, sub un caucic?!
Raport calitate/pret se merita? Nu vreau HTC (sau alt telefon cu aspect comercial/lucios), HP iPAQ 614c Business Navigator arata si se comporta OK din ceea ce ma priveste.
Va multumesc anticipat

#25
andy_x3m

andy_x3m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 15.06.2005
Am achizitionat si eu PDA-ul asta. Pana acum e ok, super OK chiar, dar tinand cont ca trec de la symbian la windows mobile sunt cat de cat obisnuit cu aplicatiile. Am modificat ceva in registrii si acum se aude TARE, mutumitor de clar. Aveti idee de unde pot gasi niste aplicatii pentru WM? Atat free cat si shareware sunt binevenite.
Numai de bine

#26
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.02.2007

View Postandy_x3m, on Oct 1 2008, 11:56, said:

Am achizitionat si eu PDA-ul asta. Pana acum e ok, super OK chiar, dar tinand cont ca trec de la symbian la windows mobile sunt cat de cat obisnuit cu aplicatiile. Am modificat ceva in registrii si acum se aude TARE, mutumitor de clar. Aveti idee de unde pot gasi niste aplicatii pentru WM? Atat free cat si shareware sunt binevenite.
Numai de bine

salut andy...
si eu as vrea sa ma upgradez de la symbian, dar oscilez intre HTC Cruise, Diamond si acest HP. Ideea ca mi-ar placea si niste butoane de asta as dori acest HP plus ca e super performant. Tu ce parere ai?

#27
ady_uaic

ady_uaic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.05.2006
parerea mea, acest HP iPAQ 614c nu are accelerometru, deci pica din start. apoi, daca nu te deranjeaza autonomia bateriei la diamond, ti-l recomand. daca ai nevoie ca mine mereu de gps, si de alte facilitati ale lui, atunci recomand cruise sau tytn 2.

#28
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.02.2007
stiu ca nu are accelerometru dar nu m-ar deranja
eu am nevoie de un device care sa-mi asigure o conexiune mobila la internet ptr browsing rapid...deci asta inseamna HSDPA obligatoriu si oleak de baterie obligatorie...si la bateria Diamondul are o problema...
in schimb la browsing s-ar putea sa fie o problmea rezolutia QVGA

oare un Diamond cu o baterie aftermarket de 1300 de mAh nu ar fi solutia perfecta?
sau HTC Touch PRO...dar e cam bulky ptr preferintele mele, si cam scump

#29
andy_x3m

andy_x3m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 15.06.2005
HTC e mai frumos, pentru cei care doresc design, pe cand HP e un pic mai "muncitoresc", dar rezista la zgarieturi... pe mine asta m-a interesat. Trebuie sa ii intri un pic in registrii sa mofici una-alta si au un super tel-pda-gps, sau asa consider eu.
Stie cineva un flash player care sa imi permita sa vad filmulete de pe vreun tube? (youtube, metacafe, trilulilu etc).
Unde gasesc ceva aplicatii pentru el? daca ar fi free si mai bine.
Cat va tine bateria? Eu mai mult de 1,5 zile (36 de ore) nu am scos din ea (wi fi non-stop, vb cam 25-30 de min si GPS doar de testari... juma de ora sa zicem). O sa ii fac un test strict pe telefon, fara wifi, gps, 3g si alte cele.
Numai de bine

#30
badmania98

badmania98

    Nenea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,657
  • Înscris: 28.11.2001
Asta ma intereseaza si pe mine: cat tine bateria folosit doar pe GSM (nu 3G).

#31
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.02.2007
desi risc sa starnesc un offtopic...
daca chiar esti pasionat de youtube pe telefon si de baterie buna atunci solutia e simpla
se numeste Nokia E71 sau E66 sau orice alt telefo din generatia noua
care spre deosebiere de orice HTC Iphone sau mai stiu eu ce are o chestie super tare: browser cu suport flash...deci abonament de date nelimitat sa fie si merge youtube si orice flash pe telefon fara nici o problema....

#32
andy_x3m

andy_x3m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 15.06.2005
Poi... oare chiar nu exista nici un browser care sa aiba suport flash pentru streaming? Ma refer la WM, evident.
Cu 3G, dar doar folosit ca telefon am ajus la 3 zile (>72 de ore) dar dupa mai mult de 10 incarcari si asa tine de atunci, cu wifi ~2 zile juma'. Fara 3G probabil ca un pic mai mult.

Edited by andy_x3m, 29 October 2008 - 00:09.


#33
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.02.2007
e foarte inbucurator ceea ce aud de la tine in legatura cu durata de viata a bateriei pentru IPAQ
este intr-adevar impresionant
din pacate atata timp cat nu-mi aduce nici un avantaj vizibil fata de 6120-ul meu (aici ma refer la flash in browser) sau sa pot downloada fisiere mari nu vad nici un motiv ptr upgrade
apropo care  e dimensiunea maxima a fisierului pe care l-ati downloadat direct pe telefon?
la mine cred ca vro 12-13 MB, si  e limitat de memoria interna a telefonului libera...

#34
DraqMan

DraqMan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.10.2008
Salut,

Ma poate ajuta cineva si pe mine.
Mi-am achizitionat un HTC Touch Diamond si este prima data cand am un smatphone.
Nu stiu sa umblu pe el, nu stiu ce programe mi-ar trebui pt el, sunt pe langa :)
Chiar am nevoie de ajutor.
Vreau si eu un flash player pt el sa pot naviga si gps. De unde si cum pot lua asa ceva.
Program pt filme si poate cateva indicatii pentru a putea profita indeplin de el.

Multumesc frumos pentru ajutor!

#35
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008
Flash Player pt. WM, merge cu IE, nu si cu Opera...

#36
ady_uaic

ady_uaic

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 517
  • Înscris: 01.05.2006

View PostDraqMan, on Oct 29 2008, 08:34, said:

Salut,

Ma poate ajuta cineva si pe mine.
Mi-am achizitionat un HTC Touch Diamond si este prima data cand am un smatphone.
Nu stiu sa umblu pe el, nu stiu ce programe mi-ar trebui pt el, sunt pe langa :)
Chiar am nevoie de ajutor.
Vreau si eu un flash player pt el sa pot naviga si gps. De unde si cum pot lua asa ceva.
Program pt filme si poate cateva indicatii pentru a putea profita indeplin de el.

Multumesc frumos pentru ajutor!

am inteles ca ti-ai luat device nou, insa, wrong topic. daca nu este special de diamond, creezi unul.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate