Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Invitatie deschisa BitDefender 2009 BETA

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
67 replies to this topic

#1
DopeFish

DopeFish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 10.11.2006
Testarea BETA pentru v. 2009 a BitDefender Total Security e pe cale sa inceapa si ne-am gandit ca unii dintre voi vor sa afle acest lucru. Iata cateva informatii oficiale, informatiile sunt prezente in limba engleza dintr-un simplu motiv si anume acela ca toata campania se va desfasura in limba engleza:

Quote

From mid-May to June 26, 2008 we will be delivering several beta kits including your suggestions, requirements and bug fixes along with the new modules that we have prepared in the past year.
  • Online Backup: BitDefender 2009 offers users the ability to backup sensitive data online to ensure it is secure if something goes wrong - like your computer is stolen or a hard drive failure. Unlike competitive offerings, BitDefender Online Backup offers incremental, versioned and differentiated backup modes to better meet customer's specific needs.
  • Increased Privacy Protection through Instant Messaging Encryption: Supporting Yahoo! Messenger and MSN Messenger, BitDefender 2009 ensures that no one can eavesdrop on instant messaging traffic between two PCs with BitDefender installed
  • Increased Storage Protection with File Vault: With BitDefender 2009 File Vault, a secured storage space for personal information or sensitive files kept locally in your computer, encrypted data is stored that is invulnerable to theft or to a security breach.
  • Improved Integrated Online Security: BitDefender Total Security 2009 provides users a full range of proactive protection technologies for secure everyday online activities such as banking, shopping, browsing or socializing. Web, email and Instant messaging traffic are now scanned in real-time for viruses, spyware, phishing and identity theft attempts.
  • More control via Home Network Management: For home users, BitDefender 2009 provides the ability to manage the security of a home network from a single location. BitDefender software from other computers in the network can be remotely configured, while tasks such as scans, tune-ups and updates can be scheduled and run.
  • Other Improvements include: an improved Gamer mode, a Laptop mode, increased performance with lower resources consumption, enhanced usability, and firewall (IDS and IPv6 support) support.

For more information regarding the beta and BitDefender beta campaigns, please go to http://beta.bitdefender.com

De acum suntem prezenti pe cat se poate de multe forumuri tehnice, cum suntem si pe Softpedia, pentru ca avem nevoie de cat mai multi voluntari "techies" si care stiu ceea ce fac si mai ales ce sa caute. Testarea este deschisa pentru orice nivel de utilizatori dar ne-am dori foarte mult sa avem si ceva "profesionisti". Pentru munca depusa vor fi si premii:

  • Consola Nintendo Wii
  • Stick-uri de 32GB USB (customizate cu logo-ul BitDefender)
  • Hard disk-uri externe de 500 GB
  • Licente BitDefender (cat incape!) :)
Va asteptam si bafta la vanatoarea de bug-uri:

Avem pentru voi si un mic "teaser" si anume un screenshot cu noua interfata:

Attached Files



#2
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Ma bag si eu, dar o sa testez la inceput in VMWare. ;)

#3
DopeFish

DopeFish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 10.11.2006
Nu exista probleme cu mediul in care testezi ;) doar asteapta sa apara si kit-ul :)

#4
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
pe ce durata sunt licentele castigatorilor ?

#5
DopeFish

DopeFish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 10.11.2006
Deobicei licentele se dau pe 1 an poate se vor da pe 2-3 ani la cererea publicului. :) Oricum un lucru este clar in general licentele pot migra de la o genratie la alta gratis chiar si in momentul in care produsul este cumparat din magazin.

#6
AndreiASM

AndreiASM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 24.06.2007
Bafta tuturor participantilor. ;)

#7
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,259
  • Înscris: 05.06.2002
m-am bagat si eu. ca user de calculatoare sunt la nivel mediu. numai ca io cam rar ma lipesc de virusi sau alte probleme de astea, cam stiu sa ma feresc.

#8
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Ce cunostinte tre sa am sa fiu si eu tester?

#9
AndreiASM

AndreiASM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 24.06.2007
Trebuie sa sti sa folosesti calculatorul in primul rand. In al doilea rand, trebuie sa fi in stare sa observi buguri, sa fi in stare sa oferi sugestii/feedback.

Bafta!

#10
DopeFish

DopeFish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 10.11.2006
@fane
Pai poate daca vrei sa vezi cum se comporta spre final de beta motorul de la BD2009 iti poate aranja cineva o colectie de cateva mii de virusi. Un calculator de care te poti lipsi o perioada iti trebuie ca de cele mai multe ori virusii nu prea se mai manifesta in VM-uri.
Asta doar daca vrei sa fii hardcore. :D

P.S.:
apreciez animatia ta. :P

@xeleron
Cum a zis si Andrei. ;) Andrei vrei sa te las singur pe aici? Nu ca ai parea ca ai nevoie de ajutor. :D

Edited by DopeFish, 13 May 2008 - 21:40.


#11
AndreiASM

AndreiASM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 24.06.2007

View PostDopeFish, on May 13 2008, 22:38, said:

@fane
Pai poate daca vrei sa vezi cum se comporta spre final de beta motorul de la BD2009 iti poate aranja cineva o colectie de cateva mii de virusi. Un calculator de care te poti lipsi o perioada iti trebuie ca de cele mai multe ori virusii nu prea se mai manifesta in VM-uri.
Asta doar daca vrei sa fii hardcore. :D

P.S.:
apreciez animatia ta. :P

@xeleron
Cum a zis si Andrei. ;) Andrei vrei sa te las singur pe aici? Nu ca ai parea ca ai nevoie de ajutor. :D

"Experienta" isi spune cuvantul... :D  ^_^

Edited by AndreiASM, 13 May 2008 - 21:42.


#12
Cap-shoot

Cap-shoot

    Un fel de doua feluri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,328
  • Înscris: 21.05.2006
DopeFish lucrezi la BitDefender?    Daca da... premiile cui i se vor acorda? va fi o tombola? sau are sanse mai mari de castig cel care raporteaza cele mai multe buguri?

#13
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
ok , i'm in !

#14
DopeFish

DopeFish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 10.11.2006
@ Cap-shoot
Premiile vor fi acordate celor mai activi membrii din testare. Nu e vorba de sanse nu e vorba de noroc, deasemenea se apreciaza calitatea nu cantitatea. Andrei a mai participat la beta si cred ca iti poate spune mai multe din punctul de vedere al unui tester.
Si da lucrez la bitdefender, poate trebuia sa precizez de la inceput.

@ Campers
Ma bucur si sper sa fie o experienta placuta.

Edited by DopeFish, 13 May 2008 - 21:47.


#15
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Si pe se site tre sa intru sa ma inscriu?

Edited by xeleron, 13 May 2008 - 21:48.


#16
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,259
  • Înscris: 05.06.2002
cred ca a venit unde trebuie pt a gasi oamenii care sa-i sape programul de bug-uri. :D :D nu stiu daca gasea loc mai bun ca asta.... :D

#17
AndreiASM

AndreiASM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 24.06.2007

View Postxeleron, on May 13 2008, 22:47, said:

Si pe se site tre sa intru sa ma inscriu?

Mai citeste o data primul post al lui DopeFish. ;)

Edited by AndreiASM, 13 May 2008 - 21:50.


#18
Fane

Fane

    cipat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,259
  • Înscris: 05.06.2002
raportarea unui bug se poate face si in limba romana? ne-ar fi mai simplu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate