Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...
 Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat
 Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate
 Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

S-a dus seceta pedologica?
 

Race Driver Grid

- - - - -
  • Please log in to reply
167 replies to this topic

#37
blue_ikks

blue_ikks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 09.12.2007
super tare jocul :).. imi place la nebunie sa fac drifturi ..

CLICK

#38
andreiandrei

andreiandrei

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,421
  • Înscris: 13.08.2007
Screenshot-u' asta de pe net... chiar asa bine arata pe pc ?

Attached File  Race_Driver_One_wird_Race_Driver_Grid_2.jpg   164.23K   142 downloads

Edited by andreiandrei, 20 June 2008 - 19:43.


#39
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
@andreiandrei: ala e un screenshot de p eun xbox360, pe pc arata 99% la fel.. difera putin culorile.

#40
andreiandrei

andreiandrei

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,421
  • Înscris: 13.08.2007
Ceva e in neregula la mine... uitati cum arata comparativ cu grafica la maxim, si poza de pe net...

Attached File  untitled.JPG   155.37K   160 downloads Attached File  121_123.jpg   289.75K   146 downloads

#41
bosni17

bosni17

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 02.08.2007
L-am instalat si eu avand in vedere laudele aduse de catre impatimitii genului si nu pot spune decat ca sunt dezamagit. Nfs pro street mi-a placut mai mult  cu toate ca la cursele de viteza sarea masina de pe strada ca un cangur. Controlul este dezastruos, puteau si ei sa-l faca mai "accesibil",  te busesti un pic deja se strica de tot masina, ar fi trebuit sa aiba si optiunea de damage off, dar hai ca sunt eu mai amator in jocuri de genul si jocul tre sa fie cat mai realist si aici ma intreb : de unde atata realitate cand accelerezi  cu viteza luminii si franezi instantaneu aproape, ar fi trebuit un echilibru intre control si acceleratie, iar aici nfs-ul  intrece acest joc, pacat de cursele acelea de viteza din pro street ca altfel era cu 2 clase peste acesta. Poate cu volan e mai usor si mai placut, dar cu tastatura mi se pare o mizerie de joc! Degeaba are grafica si nu mai stiu eu ce smecherii daca nu te poti juca relaxat fara sa-ti vina sa spargi tastatura ca se invarte masina  ca ai apasat tasta un pic mai mult sau ca te buseste unu din spate si intri in parapet si adio cursa, start over again. Tot nfs alea mai vechi sunt cele mai misto!

#42
alytza

alytza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 12.05.2008
Stai linistit ca din volan mie unu mi se pare mult mai greu de controlat.Umbla si tu putin pe la driving options si schimba cate ceva pe acolo la controlul masinii. ;)

#43
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007

View Postandreiandrei, on Jun 21 2008, 10:33, said:

Ceva e in neregula la mine... uitati cum arata comparativ cu grafica la maxim, si poza de pe net...

Attachment untitled.JPG Attachment 121_123.jpg


Si la mine, nu inteleg de ce toate circuitele par mai intunecate pe pc...

#44
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

View Postandreiandrei, on Jun 21 2008, 10:33, said:

Ceva e in neregula la mine... uitati cum arata comparativ cu grafica la maxim, si poza de pe net...

Attachment untitled.JPG Attachment 121_123.jpg

Poate dupa turul 1 se mai lumnieaza si la tine circuitul. :w00t:


Acu` il instalez. Astept cu nerabdare sa vad cum e. Revin cu impresii. :D

#45
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

View PostAndreas1, on Jun 27 2008, 17:16, said:

Poate dupa turul 1 se mai lumnieaza si la tine circuitul. :w00t:


Acu` il instalez. Astept cu nerabdare sa vad cum e. Revin cu impresii. :D

Asa arata si la mine. De altfel, asa era si in cazul lui DiRT. Tot la fel de intunecat se vedea. Am incercat sa mai maresc valorile la "Gamma", dar parca nu e la fel. :D
E un joc care necesita putina rabdare, pana te acomodezi cu handling-ul masinii.
Damage-ul e destul de realist. Pe o scala de la 1 la 10...hmm, un 7. -_-
Faza cu replay-ul e bestiala. Cum se numeste, ca-s in extaz si am uitat. :lol:
Adica, fac masina praf, si totusi am posibilitatea sa-mi continui cursa de la aproximativ 5 secunde inainte de momentul accidentului. Dupa mine: nu e prea realist, dar e practic. :)

Cam atat, deocamdata. :D

#46
Jh0NNy07

Jh0NNy07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 06.08.2007
am luat si eu jocu l-am instalat si cand copiez cracku imi da o eroare ca nu e bun craku sa u ceva de genu.....de la ce poate fii?

#47
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

View PostJh0NNy07, on Jun 28 2008, 13:20, said:

am luat si eu jocu l-am instalat si cand copiez cracku imi da o eroare ca nu e bun craku sa u ceva de genu.....de la ce poate fii?

Credeam ca am si eu cu cine discuta despre joc. Copii i****i*i. -_-
Setarile sunt Custom(dar echivalente cu cele "Ultra")(Vezi atasament).

Mai inainte am terminat prima cursa de drift. Destul de complicat. O sa mai am putin pana ma obisnuiesc cu handling-ul.Dar se simt progrsese. :D

Jocul ruleaza cam cu 20-40 FPS. Acceptabil, in conditiile in care sub 25 de FPS a ajuns doar in situatii mai...vedeti si voi in screenshot. :P

Attached Files



#48
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007
Handlingul nu-l inteleg chiar deloc. Combinatia asta de simulator cu elemente de arcade nu imi surade deloc. Am jucat ceva timp Richard Burns Rally si controlul acestuia  mi se pare net superior lui GRid , masina este mai mult decat controlabila in timp ce in grid imi e imposibil sa fac un lap perfect fara sa ies in decor. Nici partea grafica nu impresioneaza , parca e o boala cu jocurile astea noi sa bage o gramada de efecte, blururi in loc sa le faca simple ca de exemplu la TDU, MW si chiar RBR.

#49
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Blur-ul ala chiar e enervant. :)
Cu handling-ul e mai greu pana te obisnuiesti. :P

Grid cam seamana cu DiRT. Nu stiu sigur in ce proportie, dar sigur mai mult de 50%. :)

#50
Houdin

Houdin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 27.07.2007
L-am mai butonat aseara si parca incep sa se lege virajele. Ce ma enerveaza e ca la Formula 3 se baga toti in tine si e cam greu sa nu iesi in decor.

#51
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005

View PostHoudin, on Jun 30 2008, 16:18, said:

L-am mai butonat aseara si parca incep sa se lege virajele. Ce ma enerveaza e ca la Formula 3 se baga toti in tine si e cam greu sa nu iesi in decor.

Ai ajuns deja la 24 Hours Le Mans? Am incercat deja a treia oara (pe Serious) si incep sa simt nevoia sa arunc cu ceva.
Cursa aia de F3 am trecut-o si eu mai greu. Ce-i drept, jucam pe Serious si tineam neaparat sa ies pe 1.
Drift-urile-s interesante. Am gasit un clip al unuia de pe cg care a facut 63.151.080 de puncte pe primul traseu(cred). Eu de-abia am scos 180.000. :lol: Adevaru-i ca nici nu ma impresioneaza prea mult. Il joc doar ca sa-l termin. :)

#52
Goenitz

Goenitz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 01.08.2007
Eu intru in joc imi creez profilul si apoi nu imi mai apare nimic  imi tot da in continuare sa creez alt profil si tot asa nu apare nicaieri start race sau alt fel de optiuni .....

#53
beboss

beboss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 04.04.2007
Am jucat o mare parte din joc. Jocul este superb, peste ceea ce am jucat pana acum la capitolul cars... poate  doar CM:DIRD sa fie de acelasi nivel, cred ca sunt facute pe aceeasi "platforma". Le man 24 H am incercat de vreo 2 ori dupa care am renuntat sa ma mai obosesc sa pierd si la celelalte "lemanuri" care au venit. Jocul imi merge perfect pe un 8800GT cu 2500 dual core.. la ce grafica are nu as fi zis ca nu am sa am probleme( cum am cu nfs-ul (varza jocul din toate p.d.v.)). In concluzie foarte bun jocul si mai astept jocuri interesante de la Codemaster.
si se conduce excelent din tastatura, foarte realistic. sau poate imi e mie usor deoarece conduc asa si in realitate. :D

Edited by beboss, 30 June 2008 - 23:50.


#54
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007

View Postbeboss, on Jul 1 2008, 00:47, said:

cred ca sunt facute pe aceeasi "platforma".


Chiar au acelasi motor grafica si de damage!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate